روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

ربیع قلوب

 

بسم رب المهدی

 

و بهانه میلاد محمد ، (صلی الله علیه وآله وسلم) که دیباچه ی زرین کتاب حقیقت است وعنوان ِ صحیفه رسالت .در ماهی که ربیع قلوب است وبهار جانها ،میثاق ها تحکیم می شود و پیمانها استوار می گردد و وحدت ،پیام رسالت و ندای امامت را به گوش همگان می رساند . درس آموزی از کلاس معلم بشریت آغاز می گردد وبا اخوت اسلامی، مهاجر وانصار، عرب و عجم ،سفید وسیاه یار هم می گردند . واین - وحدت – همان نقطه آغاز است ،برای آماده شدن منتظران سپیده ی تاریخ . او که از تبار محمد صلی الله علیه وآله وسلم است و از نسل علی علیه سلام و اولاد فاطمه سلام الله علیها . که پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند :"خداوند دین را با ما به پایان می رساند چنانچه با ما آغاز نموده است" . وهمانا نقطه ی پایان این سخن همان "مردی است که صورتش چون ستاره فروزان است" . او که بر روی پرچم هایش نوشته شده "البیعه لله "که قرآن بیعت با رسول الله را بیعت با خدا دانسته و هرآینه بیعت با آخرین حجت خدا نیز بیعت با خداست.

آری نغمه وحدت جان ایمان را طراوت بخشیده ، واین ندا را سرمی دهد برای منتظران که " افضل العبادات انتظار الفرج است ." بهترین عبادتی که سازنده است و یارانش را به عمل وا می دارد تا در راه پیاده نمودن اهداف عالیه حضرت تلاش نمایند .

وپیامبر صلی الله علیه وآله وسلم فرمود :"سوگند به خدایی که مرا برای نوید دادن و بیم دادن فرستاده است کسانی که در زمان غیبت در اعتقاد به امامت او استوار بمانند از کبریت احمر - هرچیز کمیاب - گرانبها ترند."

و او می آید چون محمد، (صلی الله علیه وآله وسلم) تبر ابراهیم بر دوش ،عصای موسی در دست ،قلب مسیح در سینه، عزم نوح در اراده، صبرایوب دردل، زیبایی یوسف دررخسار، حکمت لقمان بر زبان، حکومت داوود وسلیمان ،در سایه ی قرآن... .  


برچسب‌ها: مناسبتی
[ یکشنبه ٩ اسفند ۱۳۸۸ ] [ ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون