روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

تبریک ماه مبارک رمضان

بسم رب المهدی

 رمضان ماه خداست، ماه روزه، ماه اسلام و فرمانبرداری، ماه پاکیزگی، ماه قیام. ماهی که در آن قرآن فروفرستاده شد درحالیکه برای مردم راهنماست. ماهی که شبی از شبهای آن را از بندگی در شبهای هزارسال برتری داده اند و آن را شب قدر نامیدند. که در آن اَجَلها و روزیها مقدر میشود. فرشتگان و روح به فرمان خدا برای هرکاری فرود می آیند و در آن شب درود و سلام فرشتگان است بر هریک از بندگانش که بخواهد.                                                                            (صحیفه سجادیه)  

 

خوب گوش کن. صدایش را می شنوی. آری رمضان است که از راه می رسد. نوای زیبایش را می شنوی که تو را می خواند: یَا اَیُّهَا الَّذینَ اَمَنوا کُتِبَ عَلَیکُُم الصّیام کَما کُتِبَ عَلَی الَّذینَ مِن قَبلِکُم لَعَلُّکُم تَتَّقون(2/183) . حال آماده ای یا نه توشه ای برگرفته ای؟ علما می گویند: شروع سال نو برای سالکان راه الهی، رمضان است. در ماه شعبان که آخرین ماه سالشان به حساب می آید خوب توشه جمع می کنند تا با دست پر به سال جدید وارد شوند و از میهمانی که خدا برایشان ترتیب داده کمال بهره را ببرند.    

چرا اشک در چشمانت حلقه زده! از سرشوق است یا از سنگینی کوله بار گناه؟ اگر از سرشوق است خوشا به حالت از اینکه آماده ای، آماده ای برای ضیافت الهی، برای سحرهای پراز نجوا و افطارهای پر ز حلاوت یک روز عبادت. اما اگر سر گناه است ... باز هم خوشا به حالت که دلی آماده داری برای بازگشتی دوباره به سوی تنها عشق هستی. نکند خودت را لایق این لطف ندانی و با کوله بار گناه توقع بخشش نداشته باشی چرا که آمرزش او بزرگتر است از گناه تو همانگونه که درادامه تعقیبات ظهر است می خوانی: اللّهُمَّ اغفِرلِی عَظیمَ ذُنوُبی بِعَظیمِ عَفوک. پس غم مخور و فقط به فکر این باش که چگونه خودت را آماده کنی برای میهمانی که در راه است. باید کاملا پاکیزه باشی. آداب میهمانی رفتن را که می دانی. فقط چند قدم اضافه تر به همراه داشته باش، چشمی مملو از اشک، پیشانی خاکی، سجاده ای سبزتر، قلبی با قرآن، مفاتیح برای نجواهای سحرگاهی همراه با زمزمه دعای فرج. مهم نیست زیاد اهل خواندن باشی. مهم این است که اهل دل باشی. اگر یک صفحه از قرآن را می خوانی، با عشق بخوانی با تدبیر با نیتِ سلامتی و ظهور آن یار غایب از نظر.می دانی که قلبمان را با یاد او پیوند زده اند و هرچه می خواهیم ابتدا برای گشایش امر اوست که همان گشایش کار خودمان است. 

                              

  شَهرُ رَمَضان اَلَّذی اَنزَلَ فیهِ القُرآن هُدَی لِلنّاسِ وَ بَیّناتِ مِنَ الهُدی وَ الفُرقان.  (2/185)

اگر هوای دلت بارانی شد بگذار شالیزار قلبت را آبیاری کند تا مگر بشوید هرآنچه آلودگی بر سر شاخه هایت نشسته و بشوید ناپاکی ها را. از اینکه رحمت الهی وجودت را سرشار شده و دلت را لرزانده خوشحال باش که تو را فراموش نکرده است. پس باید قدردان باشیم. قدردان این همه مهربانی از اینکه یک ماه به ما فرصت می دهند که تنها با خودش باشیم و در لیله القدرخیرمن الف شهرتا خود صبح صدایش زنیم. تا برایمان نیک بنگارد به دست ولی اش در دفتر سرنوشتمان. و این نعمتی است که تنها به امت محمد صل الله علیه و آله و سلم عطا فرموده است. در این فکر باش که چگونه تقدیرت رقم می خورد در این شبها. در نیمه ماه از مولود ماه هم کمک بگیر آنهم غریبانه. با چشمی اشکبار از مولایت علی بخواه که تا سال دیگر کربلایی بخوانند و دل غم زده از غربت مولایت را روشن کند به دیدار بقیع خاموش. هر آرزویی داری بخواه اما یادت باشد که اول و آخر یک چیز را بیشتر بخوانی «اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیکَ الفَرَج وَالعافیه وَالنَّصر وَجعَلنا مِن خَیرِاَنصارِهِ وَاَعوانِهِ وَالمُستَشهَدینَ بَینَ یَدیه.

 

 مولا و مقتدایمان "تنها قلب تپنده ی ایران اسلامی" فرمودند: ( رمضان قطعه ای از بهشت است در جهنم سوزان مادی و مادی پرستی) پس در این بهشت یک ماهه به دور از جهنم سوزان خوب حظّ معنوی بَر، تا اسیر جهنم سوزان نشوی. به قول پیر جماران ( از همه بالاتر این است که انسان در ماه مبارک رمضان خودش را اصلاح کند ما محتاج به اصلاحیم، محتاج به تهذیب نفس، ما تا دم آخر محتاجیم.)

پس در این یک ماه که در کار خانه انسان سازی قرار می گیری و تمام پلیدی ها در بند می روند خودت را خوب آماده کن تا سرنوشتی نیک برایت رقم بخورد. آخر معلوم نیست سال دیگر به این مهمانی دعوت بشوی یا نه.

به امید آنکه در روز عید بهترین عیدی را از سوی او دریافت کنی.

                                                                                                                          یا حق

التماس دعای ظهور

 


برچسب‌ها:
[ سه‌شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۸ ] [ ۱:٤۸ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون