روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

اینٍ عمار...؟!

بسم رب المهدی

و کنون از شیعه می گوییم،از غربتش،از سالهای سال دلواپسی و انتظارش، از جستجو ها و بیابانگردی هایش، از دست بیعت با غدیر،از عدل و احسان و وقار، از انحنای ذوالفقار علی علیه السلام و نبرد تیغ عریان. از لحظات شیرین وصال عاشق و معشوق و از... .

آری، شیعه ای که هنوز هم رنج نامه هایش گشوده است و در صفین ها و نهروانها تکرار می شود. و آن گاه که شیعه با علی عدالت را به دنیا می فهماند در مقابلش صف آرایی کردند صفیان و نهروانیان. ابوسفیانی هایی که دیگر در زیر پرچم شرک نبودند امّا قرآنِ بر سر نیزه هایشان گویای نیّت هایشان بود. آنان که نقاب کفر نداشتند اما صف آرایی هایشان درون هایشان را فریاد می زد.

دل باختگان به دنیا که دل علی علیه السلام را به رنج آورده بودند و با حکمیت روح علی علیه السلام را آزردند. آن گاه که در صفین به بهانه ی فرمانروایی شامات جنگ برافروختند و در آخر ادّعای حکمیت کردند. آخر مگر آنان را علی علیه السلام کافی نبود که حکم خواستند. گفتارشان این بود که با قرآن سرجنگ ندارند(قرآن برایشان کافی است) اما مگر نمی دانستند که قران ناطق خود علی علیه السلام است...؟!

و در گنجینه ی یاران وفادار علی علیه السلام بودند خواصی چون عمار یاسر . او که از نای حق گوی خود فریاد بر می آورد و روشنگری می نمود.

" آری، مسلمانان آگاه باشید و حقیقت را بفهمید. مبادا صواب را در ناصواب و حق را در باطل گم کنید. حق کیست؟ راه صواب کدام است؟ غدیر را به یاد آوردید. محمّد صل الله علیه و آله را. سالهای سال رنج و سختی برای حفظ اسلام را. علی علیه السلام و خندق را.( ضربت علی یوم الخندق افضل من اعمال امتی الی یوم القیامة) علی و دژ خبیر را. اُحد و ندای( لا سیف الّا ذوالفقار لا فتی الّا علی را) به یاد آرید بارش کرامت در کویر کوفه را. خار در چشم و استخوان در گلو را. به یاد  آرید و حقیقت را گم نکنید. تا مبادا اسلامتان را به یغما برند."

و حال عمارها باید بپا خیزند برای یاری اسلام. برای یاری مهدی علیه السلام منتظَر. برای یاری علی زمانه. برای حقظ انقلاب و فراموش نشدن خون دلها و خون شهدا. و اکنون لبیک گویید که علی زمانه فریاد می زند: أینَ عمار...


برچسب‌ها: شهادت
[ دوشنبه ٥ بهمن ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون