روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

اختر شکافنده ی دانش

بسم رب المهدی

آسمان مدینه ستاره باران است از یمن ورود قدمهایش. امشب در آسمان دلهای بنی هاشم ستاره ای می درخشد که روشنی بخش چشمان سجاد علیه السلام است. و نخستین امام علوی و فاطمی پنجمین گوهر امامت در دامان ام عبدالله دیده به جهان می گشاید. تا کوچکترین راوی کربلا باشد. آری باقر العلوم گشاینده ی درهای دانش به روی مردم، فروغی که از خاندان نبوت روشنی بخش جامعه بود در وجود شکافنده ی دانش تجلی یافت و سلامی که جابر از زمان پیامبر به او رسانید گویای این وجود برکت خیز است. که کنون نقد شیعه میراث گرانبهای اوست و همین است فخرشیعه که پیرو مرام و عترت حضرت محمد بن علی علیه السلام است.

و حال می خوانی وصف مهدی موعود را از زبان گهر بارش. او که در آن هنگام که کمیت اسدی اشعاری را از قائم آل محمد می خواند به همراه آقازاده اش - امام صادق علیه السلام – گریست. و برای کمیت دعا کرد آن گاه که می خواند؛ چه وقت حق شما آشکار خواهد شد؟ چه وقت مهدی شما قیام خواهد کرد؟ و فرمود:" قائم است که جهان را پر از عدالت می کند و قلب شیعیان ما را روشن می سازد."

« فَلا اُقسِمُ بِالخُنَّس؛ قسم به ناپدید شونده ها »

پس فرمود:" او امامی است که از دیده ها مخفی می گردد و چون ستاره ای فروزان ظاهر می شود. آن گاه در شب تاریک می درخشد."

و این از بشارت هایی است برای رسیدن به موعود. در آن زمان که فرمود:" ای امّ هانی، دیدگانت روشن می شود اگر زمان او را درک کنی." آری! و اینگونه فرمود برای تو ای منتظر راستین:" برای او دوران غیبتی است که گروهی در ان گمراه می شوند و گروهی هدایت پیدا می کنند. خوشا بحال کسی که آن روز فرخنده را درک کند."

 


برچسب‌ها: ولادت
[ دوشنبه ٢۸ دی ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون