روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

شهید مظلوم

بسم رب المهدی

 

هوا سوزان بود وخورشید خجل تر از دو روز قبل به حکم طبیعت باید دوباره طلوع می کرد . سرش به زیر بود و خدا خدا می کرد مهمانان دشت خون کربلا عذرش را بپذیرند . کبوتران آسمان شتاب زده تر همیشه بال های خود را باز کرده بودند وبه طواف کوی عشاق ( کربلا ) مشغول بودند . با رفتن سایه دشمنان گل های سرزمین کربلا که نامشان در لیست "اولئک علیهم لعنه الله والملائکه والناس اجمعین " عمر بن سعد است فضا آرام شد . گردو غبار فرو نشست . طائفه بنی اسد که طواف کبوتران وخون جوشان زیر سنگ ها مشوش شان کرده بود سراسیمه به سمت دشتی که هفتادو دو نیزه در زمین فرو رفته، نشانش بود شتافتند . اجساد شهدا را در زیر تمام نیزه های شکسته عالم وسنگ های جاهلانه ی غافلان عالم وشمشیر ها ی شکسته از صلابت جبل الصبر عالم کم کم به نورانیت آن دشت می افزود تمامی شهدا دفن شدنداما... .

 پیکر ابن الرسول ، ابن البتول ، سید الشهدا ، مظلوم تر از همه ی مظلوم ها کجاست ؟ آ یا اینبار قانون امام را امام دفن می کند شکسته می شود ؟شقایق داغدار دشت کربلا زین العابدین کجاست ؟

چشم ها جایی را خیره می شوند . گویا شقایق آن دشت به سمت گلستان باز می گردد .

انگار کسی می آید که با خود پرتویی از نور انیت را می آورد . چرا اینقدر قد کمان  است وآهسته می آید؟    چرا پهنای صورتش را اشک فرا گرفته است ؟ چرا گاهی می نشیند وگاهی بر می خیزد ؟ آن مرد جلوتر آمد . بنی اسد تازه متوجه شدند که نه ، قانون امام را امام دفن می کند تغییر نمی کند . آری گویا پسر برای خاکسپاری پدر ،قد کمان تر از همیشه وزجر اسارت کشیده تر از همه می آید . اشک چشم فرزند بدن بی سر پدر را غسل داد . دست های بی رمق زنجیر دیده اش به تلخی تمام لحظات عاشورا وتمام لحظات بی سالاری عمه اش بوریا را به حضور قطعه ای از نور نه عین نور منور ساخت. وآن زمان بود که یاحسین علیه السلام گفتیم وعشق کربلا  آغاز گشت . آری عشقی که حال دیگر مانند  خون در  وجود ما جریان دارد آن گاه که خدا خواست حسین علیه السلام جاودانه بماند وتا آن جا که مسیحیت  معتقد به عیسی علیه السلام نیز به احترام سالار شهیدان جشن سال نو بر پا نمی کنند .

و هنوز بنی اسد حسرت دیدارامام زمان بر دلشان مانده بود که زین العابدین به همان قدرت مطلقه معبودش به میان کاروان اسرا باز گشت.

خدایا ! اگر مارا توفیق در ک حضور در کنار مولایمان نبود پس  امام عصرمان را سریع تر از علی بن الحسین به سمت کاروان اسیران انتظار حرکت بده چرا که این کاروان سال هاست در شام  دوری از مولایش می سوزد باشد که با ظهور صاحبمان تقدیر نماییم از آنانی را  که حرمت عاشورا را نگه داشتند .


برچسب‌ها:
[ چهارشنبه ٩ دی ۱۳۸۸ ] [ ٦:٠۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون