روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

یاران خورشید"جوان تر از همه"

بسم رب المهدی

این جای واقعه که می رسیم دیگر قلم را یارای نوشتن نیست. گویا او نیز می داند که چه باید بنگارد. بشکن، بشکن بغض خود را ای قلم. باشد که نقشی بیندازی بر روی این صفحه.

چه سخت و جانگداز است ترسیم وداع حسین(ع) و جوان رشیدش. همو که گویا پیامبر است درروی و خوی. او که چهره زیبایش غم از دل پدر می ربود و حسین می بالید به علی پیامبر گونه اش.

و حال موقع پریدن کبوتری دیگر است. حسین جوان خود را برای شهادت آماده می کند و خطاب او می فرماید: علی جان! به سمت میدان برو باشد که شمایل پیامبر گونه تو سبب شود تا سلاح بر زمین بگذارند این مردم غافل.

آری نخستین فدایی از بنی هاشم وارد میدان وضال شد. "انا علی بن الحسین(ع) ما و خانه کعبه به پیامبر خدا سزاوار تریم. به خدا سوگند فرزند فرو مایگان نباید بر ما حاکمیت یابد."

گویا پیامبر است که وارد میدان شده است. مگر می شود...!!!

این محمد رسول خداست...!!!

علی می تاخت و یزیدیان سراسر ترس و حیرت را توان مقابله به او نبود. اما ناگاه....

حسین به چشم خود دید یال خونین اسب را . آنگاه که علی با خون خود حنا می بست. آرام آرام به سوی قتله گاه پیش می رفت به گمانم دیگر او را یارای قدم برداشتن نبود. بر بالای سر علی رسید و آرام نشست. گویی کوهی فرو می ریزد. گویی آسمان تیره و تار می شود. با دستان لرزان خود خون از سر و روی علی بر گرفت و نجوا کرد: دنیا پس از تو نباشد. بعد از تو خاک بر سر دنیا. خم شد گویا برای بوییدن گلی یا برای یافتن گوهری. و این حسین است که صورت بر صورت علی اکبر نهاد و زینب علی، عقیله بنی هاشم ؛ که هر گز کسی او را در بین نامحرمان ندیده نوحه کنان بر سر علی می شتابد.تا مبادا حسین به همراه علی پرکشیده باشد.

دور باد از سرزمینتان برکت، خدا بستاند از شما آرامش را، خدا شما را بکشد. چه قدر بر خدا و هتک حرمت رسول خدا جری شده اید. اف بر تو ای دنیا. مرگ بر شما ای خائنان کوفی. آخر دیگر شما را هلهله در پیش چشم دل داغدار پدر چه کار؟!

حسین برخاست همچون کبوتر شکسته بال. "احملوا اخاکم. برادرتان را به سوی خیمه برید. " این قرآن ورق ورق شده بود با پیکری قطعه قطعه و چاک چاک که بر دست جوانان بنی هاشمی به سوی خیمه شهدا روانه شد.

 و کنون ما که از نسل علی اکبر حسینیم در آرزوی آن روز نشسته ایم که در رکاب امام عصرمان در زیر لوای یا لثارات الحسین اربا اربا به وصال معشوق دست یابیم.


برچسب‌ها:
[ جمعه ٤ دی ۱۳۸۸ ] [ ٥:٤۸ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون