روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

شهید مفتح پرچمدار وحدت حوزه ودانشگاه

بسم رب المهدی

حوزه ودانشگاه  تجسم عینیت دیانت وسیاست است .

آری وحدت حوزه ودانشگاه سیراب شدن دین ودانش از چشمه ی هدایت است .وثمره ی  پیوند روحانی ودانشجوست که  دین ودانش ، تعهد وتخصص در کنار هم به زیبایی جلوه نمایی می کند .ودر سایه ی این پیوند، جامعه از دانش بی دین ، تمدن بی اخلاق ، رفاه بی معنویت وزندگی بدون خدا نجات می یابد . ومفتاح این حرکت بزرگ کسی نیست جز شهید مفتح. او که فاتح دانشگاه به روی فیضیه بود .آری او دریچه ی قلب دانشجو را به روی علوم حوزه فتح کرد . ودر روزگاری که فاتحان دروازه غرب وشرق، به روی مملکت امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف مغرورانه فاتحه اسلام را می خواندند، شهید مفتح مفاتیح ایمان وعقیده را در دست گرفت تا با فتو حات معنوی به فتح الفتوح بزرگی دست یابد .

بلی او در روزگاری  که غرب نغمه جدایی دین ودانش را سر می داد ، پل رابط میان محافل دینی و مجامع علمی شد وخرمن خرمن دانشی را که در حوزه از علوم اهل بیت ومعارف قرآن آموخته بود، به عنوان رسالت ومسئولیت خدایی به محافل علمی ودانشجویی منتقل می کرد ،و این گونه بود که این فرهنگ از محدوده حوزه به گسترده جامعه نشر داده شد.

...واو رسالت خود را به خوبی به سرانجام رسانید وچه خوب سربازی شد برای امام زمان خویش . آن گاه که تفرقه بین حوزه ودانشگاه از حربه های استعمار بود با یک دل کردن حوزه ودانشگاه آن دو را بر آن داشت تا در مسیر توسعه معنوی و مادی حرکت کنند تا اهداف انقلاب اسلامی مان فراموش نگرددوکشورمان مهیا گرددبرای رویت سپیده تاریخ. آری حوزه ودانشگاه با بصیرت وجهاد ، ظلمت شب ظلم را می شکافند و رها از تعلقات ، خود را برای شهادت در رکاب مولا ارواحنا فداه آماده ساخته اند .


برچسب‌ها: مناسبتی
[ پنجشنبه ٢٦ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:۱۸ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون