روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

غدیر تجلی ولایت

بسم رب المهدی

http://ansar.barnegar.com/media/image/qadir.jpg

فاطمه بار سفر می بست برای دو عزیز آسمان ها وزمین . محمد صل الله علیه واله وسلم وعلی بن ابیطالب علیه السلام راهی سفر بودند . سفری زیبا که تاریخ دیگر آن رابه نظاره نخواهد نشست .

آری پیامبر به حجه الوداع می رود وعلی نیز به همراه او.

بیت الله منتظر قدومشان ، غار حرا دل تنگ مناجات هایشان ،زمزم تشنه معرفتشان ، وشیطان هم که سال هاست سنگ خورده از تقوایشان .

خدای من چرخش دو کبوتر سفید بال برگرد خانه زیبایت چه دیدنی بود سعی وصفا ومروه شان هاجر را هم به شگفت آورده بود وحسین علیه السلام برای قربانی علی علیه السلام کافی است .

روز ها می گذشت وحج به پایان رسید . فاطمه سلام الله علیها پیام تبریکش را در کاغذی از جنس محبت نوشت وبه بالهای کبوتر عشق سپرد تا به علی علیه السلام برساند .وجبرئیل حامل پیام وحی است. کاروان حج راهی مدینه شد تا آن را بیش از پیش در فراق نبی نگذارد.قلب ودل علی علیه السلام می تپید ونمی دانست چرا؟رسول خدا به چشم های مدینه علمش نگریست وهیچ نگفت . نگاه هر دو حاکی از حکایتی بود آشنا .آری باز هم جریان ولایت، ولی اینبار ازجنس حجه الوداع. جبرئیل آمد وشاید باز هم سلام معشوق را به عاشق رساند وگفت : «یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک »پیامبر به هراس افتاد، اطرافیانش را می شناخت . همان هایی که چهل بار انگشتر به فقیر می دهند تا شاید« انما ولیکم الله» دیگری نازل شود. همان هایی که دست خیبر گشای علی علیه السلام را با طناب جهل خواهند بست . همان هایی که حق  فاطمه اش سلام الله علیها  را به بهانه فدک از او خواهند گرفت. خدا هم این قوم را می شناسد و پیامی از جنس« والله یعصمک من الناس » می فرستد .

خوشا به حال شترانی که زینهایشان خاک کف پای پیامبر و وصی اش شد . پیامبر بالا رفت وگفت که  آرام  آرام بار سفر بر می بندد و آن گاه فرمود : ای مردم «من کنت مولاه فهذه علی مولاه».  آری نبی خدا لحمک من لحمی ودمک من دمی گفت وعلی را مولا خواند . وشاید هم می خواست این را هم بگوید ، که های مردم ! اگر ولایتش را نمی پذیرید وسلونی قبل ان تفقدونی اش را پاسخ نمی دهید، سلام های او را بی جواب نگذارید ومی خواست بگوید ای مردم بگذارید آب غسل من خشک شود بعد ولایتش را زیر پای شورا های سقیفه تان له کنید.

پیامبر دستان علی علیه السلام را بالا آورد زیرا می دانست فرشتگان آسمان

نیز خواهان بیعت با علی اند .و سپس دستان را پایین آورد .بخٍ بخٍ لک یا

علی های منافقان کور دل ، دل علی علیه السلام را خوش نمی کرد .آری او

منتظر بیعت فاطمه اش بود . وزهرا سلام الله علیها هم منتظردست بیعت

شیعیانش .آری زهرای علی به ما آموخت واعتصموا بحبل الله را . با یا علی

گفتنش در کوچه ها .

وبرای شیعیان منتظر، خطبه غدیریه مژده ولایت فرزند علی علیه السلام

است، آنگاه که  رسول خدا صل الله علیه وآله وسلم پس از ولایت علی علیه

السلام فرمود : «بدانید که آخرین امامان، مهدی قائم از ماست. اوست غالب بر

آیین ها. اوست انتقام گیرنده از ستم کاران. اوست فاتح قلعه ها و منهدم کننده

آنها. اوست پیروز بر هر قبیله ای از اهل شرک و هدایت کننده آنان. اوست یاری

دهنده دین خدا. اوست که پیشینیان به او بشارت داده اند. اوست که به عنوان

حجت باقی می ماند و بعد از او حجتی نیست.»

 وحال این ماییم شیعه ای که بعد از گذشت بیش از هزار سال هنوز هم چشم به راه آمدن فرزند علی علیه السلام است . ما که دراین سال ها در روز غدیر تجدید بیعت می کردیم با صاحب عصرمان ، اما نمی دانیم چه شده که هنوز هم در انتظار یار غائب ازنظر به سر می بریم.

آقای من ! مهدی جان ، بیا ودست لرزان دلم رابگیر و نگذار که در فراق رویت تنها بماند . ما منتظرت هستیم ومنتظرت می مانیم تا زنده ایم . اصلا به امید وصال تو ثانیه ها را به جمعه ظهورت نشسته ایم . بیا مولا جان تا این بار با تو برپا کنیم جشن روز شکوفایی ولایت را در قاموس خلقت ، و دست بیعت دهیم با تو اما نه ازجنس بیعت برکه غدیر. و آنگاه تبریک برآمده ازدلمان عرش را دربر خواهد گرفت.

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی الطالب والائمه المعصومین علیهم السلام


برچسب‌ها: مناسبتی
[ جمعه ۱۳ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۸:٠٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون