روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

به بهانه ی روز عرفه

بسم رب المهدی

 

 

الهی کعبه و محراب نشانه است معبود تویی. الهی تو را به مرادی پذیرفته ایم. ما را به مریدی بپذیر یا مراد المریدین.

الهی آنان که ماهیت را فدای وجود می کنند خامند، پس چنان که دنیا را خرج دین کنیم، نه دین را خرج دنیا.

... و امروز روز نیایش توست، و ما آمده ایم با نشانۀ خضوع جان در برابر جانان به بهانۀ روز عرفه.

آری ... در فراز آسمانها غوغایی برپا شده است. فوج ملائک از آسمانها به سوی زمین روانه اند. زمین را برای ضیافتی بزرگ مزین می کنند، مسیر قدوم میهمانان گل باران می شود، زمین با زمزمۀ لبیک حق عطر باران می گردد. وای چه خبر است، فقط خدا می داند. فقط او و میهمانانش. گویی فرشتگان را فرمان داده که خیمه برپا کنند و ... فضا عطرافشانی می شود به برکت حضور یک آشنا. آشنایی که در میان دوستدارانش غریب است! و با حضور او میهمانی آغاز می شود.

در نهمین روز ذی الحجه. سفره ای از اخلاص، پاکی، یقین و معرفت گسترده می گردد. مناجات امام حسین(ع) بر فراز جبل الرحمه همچون سفره ای می ماند. که هرکس به میزان همّتش می تواند از آن بهره جوید و اخلاص و پاکی خود را فزونی بخشد. اگر خوب بنگری خواهی دید صورتهایی که از اشک چشم خیس شده و با نگاههایی لبریز از انتظار به دنبال گمشده ای می گردند.

گاهی آنقدر بی قرار می شوند که از درون خیمه ها بیرون می آیند و پیش می روند. شاید به دنبال خیمه ای سبز و ... شاید اصلاً نمی دانند به کجا. این دل است که به قدم ها فرمان می دهند که فقط پیش بروتنها به امید یک نشانه. آخر اینجا همان مکانی است که اطمینان داری یوسف زهرا حضور دارد.

آری در این روز همه به دنبال یک نشانه اند حتّی من و تو که او را از صحرای عرفات در گوشه و کناری با یاد او عرفه می خوانیم و در انتظار یک نگاه ولایی اش. و ای کاش در این روز جمعه خود او برایمان بخواند دعای عرفه را. بار خدایا مرا به نیازی در نفس و یقین در قلب و اخلاص در عمل و نور در چشم و بصیرت در دین عطا فرما. ( فرازی از دعای عرفه امام حسین(ع) )

باشد که لایق دیدار روی همچو ماه یوسف زهرا گردیم.

 

 


برچسب‌ها: مناسبتی
[ پنجشنبه ٥ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:٤٤ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون