روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

میهمانی بقیع

بسم رب المهدی

http://www.14masom.com/tmp/imam_baqer002.jpg


     مدینه! ای کانون غم خوبان. امروز تو را چه شده است؟ می بینی آسمان دلهایمان هوای بارانی دارد. امروز تکرار غم دیگری از فرزندان زهراست. غمی به سنگینی غروب ظهر عاشورا. گویی غروب سوگند یاد کرده است که ما را تا همیسه به یاد این هجر گلگون بیندازد.

آری ای مدینه! بقیع امروز تو را میهمانی است. برخیز ای بقیع! به احترام پنجمین ستاره برخیز. برخیز که آسمان را دیگر تاب تحمل نیست. برخیز و سلام ده به ولایت. از جنس همان سلامی که پیامبر از زبان جابر به او رسانید. اگر خوب گوش کنی طنین صدایش را در مسجد مدینه و حرم رسول می شنوی. آنگاه که فقه های شیعه از ضیافت خانۀ او بر سر سفرۀ دانش و معارف ابا جعفر می نشستند.

او که روایت گر سفر مدینه تا مدینه بود. اگر از کربلا، شام و کوفه بپرسی، خوب می شناسند عطر قدم هایش را.همو که زنجیر بر پا و دست پدر دیده، و 72 پروانه خونین را با چشمان کودکانه اما سراسر اشکبار بدرقه کرده. او که در کنج خرابه ناله های سه ساله را شنیده و بعد از پدر داغدار غم ظهر عاشوراست.

و سحرگاه عاشورا اشک ابو عبدالله از هجر پدر جاری است. و مسافر مدینه تا مدینه ی خاندان رسالت به سوی محبوب خود می شتابد. مسافری که در کودکی حج خود را نیمه تمام گذاشت و به همراه کاروان شهادت راهی عراق شد و به مدینه بازگشت با همان کاروان اما اینبار...

بگذار دگر هیچ نگویم. خودت این روایت را خوب می دانی. آخر دیگر قلم را یارای نوشتن نیست.

امروز را برای ما اشک صادق آل طه بس است که از سوگ پدر داغدار است.

امروز را برای ما هجر یار بس است. آخر مگر این دل را چقدر تاب تحمل است.

السلام علیک یا باقر العلوم بعد النبی _ آجرک الله یا صاحب الزمان

 


برچسب‌ها: شهادت
[ سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:۳٢ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون