روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

مرثیه ماه

بسم رب المهدی

امشب دوباره دل ستاره های آسمان انتظار شکسته است . انگار ماه مرثیه می خواند و ستاره ها ناله سر می دهند . اگر خوب گوش کنی صدای العطش می شنوی . اما اینبار نه از صحرای کربلا ، این ناله از سوی بغداد است . از خانه ی ملعونه ای که سلاله زهرا در حجره ای از آن از سوز جگر ناله سر می دهد .

مگر می شود فهمید چه گذشت بر آن حجره ای که تنها شاهد العطش گفتنت بود . آن هنگام که زهر کینه را در جام جهل ریخت و تو آن را نوشیدی . آن گاه که  ازانگور درخت کینه تناول کردی وپاره های جگرت چون جد مظلومت حسن علیه السلام بیرون می ریخت . آه ...آخر در آن دم حسین وعباس علیهما السلام در کنار حسن مجتبی علیه السلام بودند ، ومراقب تا مبادا زینب ببیند پاره های جگر برادر را .

خاک های کف حجره ات خون می گریستند ، دیوار های آن ناله سر می دادند تا مگر صدایشان برسد به گوش کسی . آخر کف زدن های کنیزان بر درب حجره مجال رسیدن ناله العطشت را نمی داد.

العطش گفتنت دل حسین علیه السلام را هم می سوزاند مگر بیست و پنج سال بیشتر از زندگی سراسر با برکتت گذشته بود که چنین خصمانه در انتظار پاییز عمرت بودند .

اما... کبوتران بغداد در انتظار بودند آخر ناله هایت را شنیده وعطر بوی تورا استشمام می کردند که دوان دوان به سویت پر زدند . دل آن ملعونه از حب ولایت خالی بود اما زمین وزمان که به این عشق در حرکتند مگر می توانستند ببینند پیکر پاک  مولایشان  در زیر آفتاب بسوزد .

آری ...واین کبوتران دل شکسته بودند که سایبانی شدند برای پیکر مطهرت .تا دوباره زهرا علیها السلام دل خون نشود از دیدن بدن فرزندش در برابر آفتاب . اینبار کبوتران آبرو داری کردند تا قصه ی کربلا  تکرار نشود . اینبار بدنت در زیر گلباران شیعیان گم شده بود نه در میان نیزه شکسته ها.

آری امام جوادان و جواد امامان در کنار جد بزرگوارش آرام گرفت و دردانه ی علی بن موسی علیه السلام به دیدار محبوب شتافت .

و اینک این اهل ولا هستند که در سوگ او نشسته و همراه با زمزمه های دعای فرج ناله سر می دهند تا که بیاید صاحب  عزا ، همو که وارث سخاوت بارانی وکرامت دریایی دردانه رضا علیه السلام ست. 

یا جواد الائمه ! جود جوادی ات را در کاسه ی گدایی ما بریز و برای مان دعا کن .


برچسب‌ها:
[ سه‌شنبه ٢٦ آبان ۱۳۸۸ ] [ ۸:٢٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون