روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

کوثر جاری

بسم رب المهدی

سلام بانو . سلام بر تو ای فروغ مهتاب ، تو ای کو ثر جاری ، که مدینه را صفا بخشیده ای از قدم با برکتت. و گرمی بخش کانون مقدس اهل بیت شدی و دیده ها را روشن نمودی .

وامروز اول ذیقعده است که عالم به وجود فاطمه ای دیگر از گلشن رسالت روشن می شود تا عصمت فاطمه زهرا سلام الله علیها را دوباره تجلى سازدو با فروغ خود،اسوه بانوان جهان گردد.

 

وحال می خواهم از بانویی  برایتان بگویم که بارگاه زیبایش، پناهگاه دل هاى عاشقى است که شب هاى چهارشنبه در جمکران بیتوته مى کنند. همان هایی که ، سربرآستان حرم حضرت دوست مى سایند و براى ظهور گل نرگس دعا مى کنند و از بانوى کرامت، براى شکوفه دادن درخت اجابت استمداد مى طلبند.

فاطمه معصومه  تنها خواهر امام هشتم ، او که خورشید فروزان امامت بود و معصومه ماه تابان عصمت . که سر انجام  پس از یک ربع قرن انتظار همچون ستاره ای تابان از دامن نجمه درخشید وهم سنگ امام هشتم شد  وامام بود که وا لاترین عواطف انباشته شده در سودای دلش را بر او نثار کرد.

فاطمه ای  که محل رشدش در خانه ای بود که وی را با دریایی از علم ومعرفت روبرو ساخت و زیر نظر خانواده اش در کوتاهترین مدت ممکن مسیر رشد در علوم را نیز پیمود واز کمالات بهره های فراوانی از پدر مادر وبرادر برد . تا آن جا که وقتی پدر بزرگوارش دست خط دخترش را دید سیمایش از شادی شکفته شد وبا لبخند ملیحی که بر لبانش نقش بسته بود سه بار فرمود : فداه ابوها . پدرش به فدایش .

بانوی باکرامتی که امام صادق(ع)پیش از ولادتش فرمود:

خدا را حرمى است و آن مکه است،امیرمؤمنان را حرمى است و آن کوفه است،و ما اهل بیت را حرمى است وآن قم است.بزودى بانویى به نام فاطمه از تبار من در آن جا دفن شود که هر کس به زیارتش بشتابد،بهشت بر او واجب مى گردد.

و به راستى او فاطمه است تا على را یارى کند،زینب است تا رسالت عاشورا را بر دوش کشد و معصومه خواهر امام رضاعلیه السلام  است تا با هجرت برادر از مدینه به خراسان،رسالت فاطمه بودن را بر دوش احساس کند و سرو بلند باغ محمد صل الله علیه وآله وسلم  ،على بن موسى الرضاعلیه السلام  را یاور باشد.

ومعصومه معصومه است . فاطمه کریمه اهل بیت است ، قبله همه دلهای شیفته ولایت ، دختر هفتمین وخواهر هشتمین خورشید ولایت که حریمش کعبه عاشقان است واو قصه بلند مدینه است  تا مشهد .اوست معصومه ترجمان بلند عاشورا وفصه با زینب هم سفر شدن  که بارگاهش تجلیگاه الگوی مهدی ، فاطمه زهرا سلام الله علیهاست .

واینک این ماییم که در آغاز دهه کرامت به واسطه کریمه اهل بیت ، از خدای کریم  می خواهیم که دیدگانمان را روشن ودلهایمان را شاد نماید با ظهور مولایمان مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف ، همان گونه   که در زیارت فاطمه معصومه زمزمه می کنیم :« اسئل  الله ان یرینا فیکم السرور والفرج ؛ از خدا وند می خواهم که سرور وگشایش شما را ببینم .»

که همانا قطعا سرور اهل بیت مهدی موعود عج الله تعالی فرجه الشریف است .


برچسب‌ها:
[ دوشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون