روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

صادق آل طه ، زبان رسای اسلام

بسم رب المهدی

سلام بر تو ای مدینه ! سلام بر کوچه هایت،  سلام بر آن گنبد خضرا که نظاره گر بقیع غریب است ، سلام بر آن چهار گل زهرا که در آن آرمیده اند ، وسلام بر صادق آل طه ، شیخ الائمه، خورشید مدینه دانش، که شهر علم را روشنایی می بخشید با نور پر فروزش. همان که قصه دیدار دوستدارش "عنوان بصری" با او، گویی سرانجام و قصه ی وصل عاشقان مهدی است . وشاید به همین دلیل است که در دانشگاه جعفری سخن از "قائم آل محمد" زیاد به میان آمده است .

 مهدی آخرین ودیعه الهی  که امام صادق علیه السلام در باره اش فرمود : "برای قائم غیبتی است ، پیش از آنکه قیام کند . پرسیدند برای چه ؟ فرمود : برای اینکه می ترسد .او منتظر است  مردم در باره او دچار شک وتردید می شوند ...جز اینکه خدا دوست می دارد که شیعیانش را در بوته آزمایش قرار دهد تا اهل باطل دچار تردید شوند . "

"بعضی (افراد خیره سر) می گویند:خداوند نیازی به آل محمد ندارد، آن گاه چون شهاب ثاقب - ستاره درخشان- ظاهر می شود . ودر این زمان است که فرشتگان بدر برای یاری او فرود می آیند وسیصد و سیزده مرد در مسجد الحرام گرد می آیند وآن گاه در تمام دشت و صحرا این نغمه طنین می اندازد : این است مهدی ."

واین گونه است که امام به حق ناطق، جعفر صادق و حجت الهی که واسطه فیض وعامل گردش زمین وزمان است؛ در عصر خود در حق ششمین فرزندش می فرماید :" لو ادرکته لخدمته ایام حیاتی . اگر من زمان حیات او را درک می کردم همه عمرم دامن خدمت به کمر می بستم ."

آری این است نشانه عظمت بقیه الله. او که آخرین حجت الهی است واراده خداوند بر او تعلق یافته تا زحمات طاقت فرسای همه پیامبران را به ثمر برساند، بادست با کفایت خود .

وچه زیبا بشارت داده است منتظران را؛ آنهایی را که امروز در سوگ او به عزا نشسته اند ودوباره یاد دستهای بسته وآتش درب، دلهایشان را می سوزاند، که فرمود: "ای ابا بصیر ! خوشا به حال شیعیان قائم ما که در زمان غیبت انتظار او را می کشند ، ودر زمان ظهور فرمان او را می برند، آنهایند اولیای خدا که باکی برآن ها نیست  وهرگز دچار اندوه نخواهند بود ."

و عاقبت مهدی می آید ودلهای دوستدارانش آرام می گیرد با شنیدن صدایش.

 انگار مدینه هم از به خاطر آوردن شهادت چهارمین ستاره مدفون در بقیع می لرزد و دلگیر می شود. کوچه های شهر به خوبی بیاد دارند که سالها پیش چه اتفاقی افتاده است، شاید اگر آن زمان دستان علی بسته نشده بود امروز هیچ کس جرات بستن دستهای صادق آل پیامبر را نداشت ، اگر درب خانه زهرا آتش نگرفته بود، اگر خیمه ها در میدان کربلا نسوخته بود، حال دوباره  درب خانه حجت خدا نمی سوخت .

واین است سیل اشک ودل پرخون وقلب پر ازسوز منتظران است  که نشانه از مظلومیت خط اهل بیت دارد ، و اینانند که به پیروی از مولایشان - امام صادق علیه السلام -  در فراق بقیه الله این چنین زمزمه می کنند : "ای سید وسرور من ! غیبت تو خواب از دیدگانم ربوده ،عرصه را بر من تنگ نموده ،آرامش دلم را از من سلب کرده است . سرور من ! غیبت تو مصیبتی جانکاه بر سراسر وجودم فرو ریخته ، واز دادن یکی پس از دیگری اجتماعات را پراکنده ساخته ، هستی را بر باد می دهد .

اشک هایی که در اثر بلا ها وگرفتاریها از دیدگانم فرو می ریزد وناله هایی که از اعماق دلم بر می آید هرگاه مختصر تسکینی می یابد وبه سردی می گراید، احساس می کنم مصیبتی جانکاه تر وفاجعه ای اسفبار تر وحادثه ای دلخراش تر در برابر دیدگانم مجسم می شود که رویدادهای تاثر انگیزی است که با خشم تو آمیخته وحوادث فاجعه آمیزی است که با غضب توعجین شده است ."

آجرک الله یاصاحب الزمان

بارالها! تو را قسم به ناله ها واشک های امام صادق علیه السلام ، سوگند به جان آن مضطر که هر وقت تو را بخواند دعوتش را اجابت می کنی، به مضطر آل محمد صل الله علیه وآله وسلم رخصت فرما که ترا بخواند وآنگاه دعوتش را مستجاب فرما وبیش از این دلهای بی تاب منتظران را با آتش هجر مسوزان ودیدگان ما را از دیدار آن کعبه مقصود  وقبله موعود محروم مفرما .   

 


برچسب‌ها:
[ سه‌شنبه ٢۱ مهر ۱۳۸۸ ] [ ٩:٢٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون