روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

به بهانه جنگ احد

بسم رب المهدی

داغون شده بودند از شکست سختی که سپاه محمد در جنگ بدر به آن ها وارد کرده بود .همان بدری که درخشش آن همواره پایدارمانده وزمین وزمان همچنان در انتظار سپاه فرزند محمد نشسته است . همان سیصدوسیزده یار وفادار که می شناسیدشان .یاران وفاداری که یوسف زهرا بعد از گذشت بیش از  1000سال هنوز هم در انتظارآنان هست .

وحالا این سپاه شرک است که برای انتقام کشته شدگانش وجبران شکست بدر تصمیم گرفت با نیروی فراوان ومجهزبه مسلمانان حمله کند .

پیامبر با هزار نفر مدینه را به سوی کوه احد ترک کرد .در بین راه عبدالله ابن ابی منافق مشهور، عده ای را تحریک کرد وحدود سیصد نفر به مدینه بازگشتند .وسپاه هفتصد نفری فرستاده خدا در دامنه ی کوه احد در برابر  لشکریان کفر صف آرایی کرد .

دو قهرمان جنگ احد

گرچه درآغاز نبرد؛ با هلاکت نه پرچمدار قریش به دست توانای علی علیه السلام جنگ به نفع مسلمانان بود. و حمزه عبدالمطلب یاور پیامبر در سختی های مکه ،از سابقین به اسلام واز هجرت کنندگان به همراه نبی خدا؛ با دو دستش در راه دین خدا شمشیر می زد وبرای دفاع از حبیب خدا محمد مصطفی فداکاری می کرد. اما افسوس که فراموش کردن خدا ودلبستگی به دنیا باعث شد که سرنوشت جنگ جور دیگری رقم بخورد . و ناگاه ...

 محمد صل الله علیه وآله وسلم عزادار شد  در غم شهادت عموی خود ."اسد الله واسد رسوله". در بزرگی او همین بس که هفتاد بار بربدن پاره پاره اش نماز خواند، رسول خدا .هرگاه شهیدی را می آوردند پیامبر بر هر دو پیکر نماز می خواند ومی فرمود :"ملائکه را دیدم که بدن حمزه را شستشو می دادند . کسی که خداوند بر وی دو بال عنایت فرموده که در میان فرشتگان پرواز می‏کند ."

 و به راستی با شهادتش غمی بزرگ بر دل نبی خدا نهاده شد.

" وَعَلی قائمة العرش مکتوبٌ: حمزة اسداللّه‏ و اسد رسوله و سیّدالشهدا"

وحال این علی است وذوالفقارش ، این علی است وشهامت وفداکاریش ، این علی است ومباهات خدا به فرشتگانش واین علی است وندای آسمانی جبرائیل : "لا فتی الا علی،  لاسیف الا ذوالفقار"  


برچسب‌ها:
[ یکشنبه ۱٢ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون