روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

مرثیه مجسم

بسم رب المهدی

 

بقیع، آه ای بقیع با تو سخن می گویم، با اشک دیدگانم و دل سوخته ام. برای تو روضه خواندن لازم نیست تو خودت مرثیه مجسمی. شهرپیامبرمظلوم است اما تو مظلوم تر از آنی. اهل بیت مظلومند اما بقعه های خاموش آنهاست که روشنی بخش تو شده است.                

آن کوردلان گمان بردند با تخریبت آتش عشق شیعه به اهل بیت خاموش می شود. اما آنان که نمی فهمند تو در قلب خود چهار خورشید و ستارگان بسیاری را جای داده ای. آنان که نمی فهمند مادر مظلوم شیعه در تو پنهان است. آنان که نمی فهمند تو بیش از همه به آسمان نزدیکی.

تو با تاریکی ات خیلی چیزها را روشن می کنی. تو نشانه ی غربت اهل بیت رسول هستی، تو باید باشی تا در روز موعود که خداوند ذره ای به هیچ کس ظلم نمی کند به عنوان شاهد برعلیه کوردلان گواهی دهی. تو باید باشی و مظلومیت شیعه را فریاد زنی تا آنگاه که منجی بیاید و تو را رهایی بخشد تا مهدی بیاید و تو را آباد کند.

او که بیاید برایت ضریحی می سازیم به بزرگی ضریح علی و به زیبایی شش گوشه ی حسین. پنجره فولادی می سازیم و بر آن دخیل می بندیم. و بر سر مزار ام البنین سقاخانه ای بنا می کنیم تا هیچ کس تشنه نماند.

می سازیمت و آبادت می کنیم زمانی که او بیاید. ... اما حال در غربت تو اشک ماتم می ریزیم و با دلی خون تخریب خاک بهشت را به عزا می نشینیم و این غم جانسوز را بر عاشقان تسلیت عرض می کنیم.

 

 

 

... و هنوز هم منتظران چشم به راه سپیده ی تاریخ اند.

 


برچسب‌ها:
[ یکشنبه ٥ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون