روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

روح آبی دنیا

بسم رب المهدی

دریا روح آبی دنیاست...دریا زلال آینه است...دریا امیدی است با آرامش آبی عشق .دریا جاری سپید در رگان خاک است . دریا ... روح آبی دنیاست  و باران طراوت دریاست! باران نشانه ی دنیاست ! باران حیات جان هاست !باران آرامش دریاست . آرامشی از جنس نور ، ایمان ، امید .  آرامشی به گرمی نفس عشق.

چشمان  عاشقانه ی این شیدای زلال ، از همان نخست دچار باران بود  . و آسمان تنها کسی بود که این راز را می دانست .

باران و دریا! رحمت و وسعت.  رحمت بی کرانه ی الهی جاری بر وسعت آبی دریا . درآغاز خلقت این آسمان بود که باریدن گرفت تا  دریا جان بگیرید. باران و دریا هر دو از  آسمانند اما  آسمان روح باران است و باران هستی دریا.

دریا عاشق است؛صبور و صادق . سردار بلند بالای غزل وفاو حکایتگر لحظه های ناب .محبی صادق که رنگ محبوب به خود  گرفت . آری  آبی دریا  انعکاس آبی عشق است . اما چه سخت در مانده اند  آنان که هنوز راز آبی دریا را نمی دانند .

دریا  روح بلند سقای کربلاست . و قطره ، دست ِنوازش ِ بارانِ برآمده از قلب  آسمان ؛ بر جان عاشق دریاست .و پیوند میان این دو ، پیمانی ست از جنس ولا ، در عرش ،نزد مادرشان زهرا سلام الله علیها .

عباس سلام الله علیه روایتگر عشق است که برای مدعیان به تصویر کشید عهد الهی خود را . آنگونه که خداوند وعده داده بود :"قسم به آفتاب و تابش آن  ، و به ماه که پیرو آفتاب آید. "

و چه زیباست نور ! هدیه خورشید به ماه .و این یعنی ولایت خورشید  و اطاعت ماه .

دلا به هوش باش  که باد صبا بوی عشق ... بوی سیب ، به ارمغان دارد . محمل عشق ره بسوی منزل جانان دارد .  و پرچم علمدار در این میان ، نشانه است و دل در گرو  محبت ولی سپردن  تنها راه رسیدن است .

آری ! بحریست بحر عشق که هیچش کناره نیست... .


برچسب‌ها: ولادت
[ سه‌شنبه ۱٤ تیر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون