روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

بانوی صبر

بسم رب المهدی

مدینه بهار در بهار است. آسمان لبریز شوق و غرق تمنای دیدار.ثانیه ها در انتظار طلوع با شکوه صبح اند و بی تابانه تولد بانوی صبر را به نظاره نشسته اند. لحظه ی موعود فرامی رسد و خانه ی زهرا و علی، فانوس باران اشک شوق می گردد.

پیامبر او را در آغوش می گیرد و پیکی آسمانی نام او را از عرش می آورد. و او زینب می شود. نخستین سراینده ی غزل صبر و بردباری. که مردانمان از او درس جوانمردی می آموزند و زنانمان در مکتب او الفبای دینداری و دفاع از امام را می آموزند.

 آری،  زینب، دختر غدیر! ستاره ی آسمان صبر و وفا. که حدیث وفا را به ما آموخت. آنگاه که پروانه بار بر گرد حسین علیه السلام می گشت و لحظه ای تحمّل دوری از او را نداشت.  آینه فاطمه نما! که صبر را به ما آموخت. آنگاه که از دریای خون گذشت و فرمود: ما رأیتُ اِلّا جمیلاً.    مقدّس ترین آیه ی ایثار! که همراه با جان برادر، مفسر کتاب کربلا شد و با ایثار خود امام زمان خود را یاری گر بود.و در فضای شبهه آلود زمانه  حسین علیه السلام را شناساند( که او فرزند رسول خدا بود نه خارجی.)

زینب!  اسوه ی صبری که نامش همواره درس آموز است. روشن گر حقی که پیام خون را در وانفسای تاریکی جهل و غفلت به خفتگان رساند.  پروانه ی شمع حسینی که در آتش عشق او سوخت و چراغ راه دل سوختگان گشت. آری، دفاع از ولایت را، مادرش زهرا علیها السلام آموخته بود، تا رایت سرخ حسین را تفسیرکند، و در این زمان، منتظران را برای رسیدن به رایة الهدی، آموزگار باشد.

" مرید زینب، باید پیام عاشورا را حفظ کند، و رسالتش در جاده ی غفلت زده ی غیبت، همان تداوم رسالت عاشورایی زینب باشد."

او باید امام زمان خویش را بشناسد و با بصیرت زمینه ساز دولت حقه اش گردد.

که" اگر اهل ایمان پناهگاه حقیقی خود را بشناسند و به آن پناه برند مورد عنایت واقع خواهند شد."

و زینب ! الگوی زن منتظر است، تا او بتواند در استواری زینبی در تشکیل جامعه ی زمینه ساز مشارکت کند و اماده باش لبیک به ندای انا المهدی باشد. که منتظر! عشق به امام زمان را در زمزمه هایش یافت، علم و شجاعتش را در کوفه دید، انس با پیامبر را در لحظه ی تولدش دانست، شهید پروری را از عاشورا درس گرفت، صبر و رضا را در کلامش شنید، وحجاب و عفاف را در نگاهش خواند.


برچسب‌ها: ولادت
[ جمعه ۱٩ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون