روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

دوازدهم فروردین،بهار سیاسی ایران اسلامی

بسم رب المهدی

یوم الله 12 فروردین روز تجلی حکومت عدل الهی و تحقق وعده حق تعالی در بذل عزت و بزرگی بر مستضعفان جهان و تلالو زرین بهار آزادی با تکیه بر ارکان نظام اسلامی است.
داستان از آنجا آغاز شد که شیطان بزرگ و دنباله های ریز و درشت آن بعد از ناکامی و ناامیدی از مهار انقلاب اسلامی به این توهم دل خوش کرده بودند که اندکی پس از پیروزی انقلاب همه آنچه از دست داده اند را بار دیگر از امام و امت او پس خواهند گرفت.
سرعت تصمیم گیری امام در تثبیت نظام جمهوری اسلامی و اعلام رفراندوم در 12 فروردین 1358 (50 روز پس از پیروزی انقلاب) آمریکا و مزدورانش را به چالشی بسیار بزرگتر فرا می خواند بنابر این وابستگان داخلی و خارجی از دولت موقت گرفته تا دیگران را به عکس العمل واداشت. امام در این باره می فرمایند: "... اینها به دست و پا افتاده اند که نگذارید رفراندوم بشود، به طور صحیح تحقق پیدا کند و این خیال خامی است و یا قانون اساسی اسلامی بر مذهب شیعه اثنی عشری حکمفرما شود به خیال خودشان می توانند، این خیال خامی است و یا در جمهوری اسلامی در آن خلل واقع شود، جمهوری مطلق باشد یا جمهوری دموکراتیک، همه اینها غلط است، من رای خودم را به جمهوری اسلامی می دهم..."


در آن روزها که کمتر از یک ماه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذشت، حضرت امام همه روزه علاوه بر تثبیت امور و دادن حکم های متعدد برای گسیل نمایندگان به شهرهای مختلف جهت ساماندهی، روزی چند سخنرانی در دیدار با اقشار مختلف مردم داشتند که از رادیو و تلویزیون پخش می شد تا پاسخ تمام شبهه افکنی ها در مورد رفراندم و برملا کردن توطئه های عوامل دشمن در داخل را به تنهایی پاسخگو باشند.
در این سخنرانی ها، حضرت امام (ره) تنها تعهد به اسلام ناب محمدی را علت اصلی پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی علیرغم تمامی توطئه های ابرقدرت ها دانسته و با پیش بینی توطئه های آینده داخلی و خارجی در مقابل جوسازی های غرب زدگان وابسته می فرمایند: این قدرت ملیت نیست، این قدرت ایمان است، این قدرت اسلام است این اسلام است که غلبه کرد برابر قدرت ها، آنها که در صدد هستند این نهضت را منحرف کنند از جهت اسلامیت، آنها بدانند که خائن به اسلام هستند، خائن به ملت هستند.
امروز باید شعار همان شعار اسلامی باشد و جمهوری اسلامی آنها که اصرار دارند اسلام را از کنار جمهوی کنار بگذارند اینها خائنانی هستند که در ملت می خواهند اختلاف ایجاد کنند.
حضرت امام با آینده نگری درباره عواقب توطئه های وابستگان به غرب و مفاسدی که در پی آن به وقوع خواهد پیوست هشدار می دهند: ملت ما خون داده است تا جمهوری اسلامی به وجود آید نه جمهوری دموکراتیک یعنی جمهوری غربی، یعنی بی بند و باری غرب گرایانه، این تقلیدها را کنار بگذارید، این غرب زدگی ها را کنار بگذارید...»
سرانجام در پرتو رهنمودها و بیدادگری های حضرت امام خمینی (ره) در 12 فروردین 1358 مردم ایران به اتفاق آراء در اولین رای گیری، تعهد خود را به اسلام نشان داده و دست ابرقدرت های ظلم ستیز را از کشور پهناورمان کوتاه ساختند.
آری یوم الله دوازدهم فروردین روز پیروزی مستضعفین، روز استقرار نظام اسلامی و حکومت الله، یوم الله دوازدهم فروردین روز تجلی حکومت عدل الهی و تحقق وعده حق تعالی در بذل عزت و بزرگی بر مستضعفان جهان است.
در این روز مقدس، این یوم الله پربرکت سرآغازی نوین به حیات واقعی اسلام در عصر زورمردان زرپرست دنیامدار است که از معنویت روح ایمان گستر و سعادت ابدی خود را پیروز بی چون و چرا از امیال و آرزوهای پست حیوانی می دانند.


برچسب‌ها:
[ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٩:۳۱ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون