روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

بهار عشق

بسم رب المهدی

صدای پای بهاران  می آید .صبا در گوش گل نوای سروش می خواند .  سرو ها به احترام قدومش قیام کرده اند  و لاله ها قنوت نیایش می خوانند.

بوی باران پیچیده در قلب عالم . پنجره ها به نور گشوده شده اند .  شبنم اشک ؛شادمانه چهره ی گل  را شست  و آفتاب به تبرک  دستی بر سر شاخه کشید  . عشق و ایمان شفاف  تر شدند  و خاک بوی افلاک گرفت .  دستان هستی برای بیعت با بهار  بالا آمدند  و بانوی مهر به اجتماع شکوفه ها و بلبلان  لبخند زد.

منادی می خواند : ای آنان که از غدیر بازمانده اید پیش آیید .

پیام الهی که رسید، رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم خطبه خواند. تمام هستی چشم به ماه پار ه ای دوخته اند ؛ که بر تخت امامت تکیه زده است .سرود نبوی جان ها را لبریز از شور کرد :" ای امت من! ای شیعیان! این کودک ذخیره انبیاء الهی است . او عزیز ما وتمام آسمانیان است . با او بیعت کنید که او جان من است . خدایا وال من والاه ..."

نوای هستی ساز شد  و ربیع، گلباران شور و شعف .آری بهار آمد برای  ستیز با سردی و خمودی .  بهار آمد با چشمه و گلزار و پروانه ؛ با ایمان و امید  و با لبخندی مهربان بر گوشه ی  لبان زندگی !

همه یک صدا خواندند :"السلام علیک یا ربیع الانام  و نضره الایام "

سلام بر تو ای بهار مردمان ؛سلام بر تو ای سر سبزی دوران ؛ سلام بر تو ای جان عالم ، ای آینه ی تمام نمای همه ی آیینه ها ، تو ای نبض پنهان هستی !بخ بخ یا مولای .  

ای بهار عشق ، آغاز فصل سبز امامت ، فصل زیبای بیداری ،بر منتظران چشم به راهت ؛ مبارک.


برچسب‌ها:
[ شنبه ٢۳ بهمن ۱۳۸٩ ] [ ٥:۱۸ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون