روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

غریب آشنا

بسم رب المهدی


چشم هایش دوباره هوای باریدن گرفته بود.

                                                                    شبیه روز تلخ وداع .

                                                                                                                آن روز فراموش نشدنی.

روزی که پدر به زیر آینه قرآن ایستاد  و از گریه و اندوه و فراقش خبر می داد.

چشمان محزونش را به چشمان گریان مادر دوخته بود  و با خود زمزمه می کرد  :مگر نگفته اند گریه پشت سر مسافر شگون ندارد ...به امر پدر همه با اشک های کاسه ی چشمانشان او را بدرقه کردند  وبجای دعای مسافر ، روضه وداع خواندند .

پنج سالی از آن روز ها می گذرد  و دردانه ی پدر سخت نگران و پریشان است . ابرها برای گل، سوغات شبنم آوردند و نسیم سوز عجیبی را . دستان جوادالائمه دائما می خواند :خدایا پدرم را ...هر کجا هست به سلامت دارش.

در گوشه ای از حجره از شدت ضعف آرمیده بود  و در انتهای نگاهش تصویر قتلگاه نمایان بود .  اشک از چشمان منتظرش جدا نمی شد و زمزمه ی پایان فراق فرزند تنها دعایش از خداوند بود . چشمان مضطرب اباصلت  در کنار حجت خدا دریای بیکران بود  . ناگاه در میان قنوت دستانش ماه پاره ای دید  . درست شناخته بود  او محمد بن علی علیه السلام بود  که در میان چشمان حیرت زده ی اباصلت از در بسته وارد شد .  نگاهی به چهره پریشان او انداخت  و انتهای مسیر فراق را به او نشان داد .

بار الها !جواد الائمه  پس از پنج سال فراق چه می بیند . ابرها بهاری شدند و خورشید قصه ی غروب می خواند .آری ! هشتمین خورشید  سر بر دامان پسر نهاد و ...غروب کرد . آسمان در حسرت نگاه مهربانی ماند  و زمین در گوش آهوان خواند که از این پس مراقب دام صیادان باشد .

لب هایی که هر سه روز ختم قران می کرد و دستانی که سخاوت محض بود و کلامی که ختم مناظرات علمای زمانه اش بود  ،کنون به دیدار معبود شتافت .

آقایم سلام ! سلام بر شما  ای آقای مهربانی ها ! سلام بر سلطان کشور دلم !از آن دم که شنیدم "هرگاه پیش آمد سختی برای شما روی داد از ما کمک بجویید" آمده ام تا دل شکسته از فراق فرزندتان بگویم ، چرا که در نزد شما، دل شکستگان پیش ترند. سال هاست  در انتظار باز شدن شیشه های اطراف منبر مسجد صاحب الزمان نشسته ایم  تا آن گاهی که فراق ابن الرضاعلیه السلام  سر آید  و او بر منبر مسجد گوهر شاد برایمان سخن بگوید . آقایم ! اکنون به آستان پر مهر تان آمده ایم  تا برای او دعا کنیم .

بارالها !به رافت راضی به قضای درگاهت  سوگند" عجل لولیک الفرج "

امام رضا علیه السلام :

" امام مونسی دلسوز ، پدری مهربان ، و برادری همدل است ."

ای اصل امید بیم ها را دریاب                      

                                                     بابای همه یتیم ها را دریاب         

هرچند خدا خودش   کریم است آقا              

                                                    لطفی کن و یا کریم ها را دریاب

                                                                                                                             به امید ظهور 


برچسب‌ها: شهادت
[ پنجشنبه ۱٤ بهمن ۱۳۸٩ ] [ ٧:۳۸ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون