روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

قیام قم

بسم رب المهدی

سالها خزان بود و خزان. بی تن پوشی ازبهار، سپیده و شبنم. آوازپرندگان از قفس به گوش می رسید. سیاهی برما می تابید و آفتاب در تبعید می زیست. که ناگاه خون جوشید. خونی روان گشته ازانتهای اراده، عزم و ایمان سرشارازعطر و بوی دلیران و ریخته بر دامن خاک، ازتن ملتهب روندگان بسوی قله ی استقلال و آزادی، سازندگان نظام امید بخش جانها، جمهوری اسلامی. زمان بیاد آورد سختی شیرین را:« مردمی از شرق قیام می کنند و زمینه را برای دولت مهدی علیه السلام آماده می سازند.»

هنگامه، هنگامی بود، که شکوفه های آفتاب خیز دیار ولایت، رنگین شدند و در قیامی خونین تکبیرالاحرام سرخ گفتند و پس از رکوع و سجودهای سرخ، به سلامی فجرآفرین رسیدند. تقویم عشق در دل خویش نگاشت. مقام سرخ را. برای یاران سپیده و باران. تا رسیدن به انتهای عشق، و نهایت زمان. تا پایان تپش های زمین. آری آنان لبیک گوی باغبان پیری بودند که سرانجام بر بال شاپرک های باغش به زمین نشست. همان مردی از قم، که یاران خویش را به حق دعوت می کند.عاشقان که شمع وجود خویش را یافته اند بال و پر زنان به دور او گرد آمدند، با نفس قدسی او دلهایشان چون پاره های آهن گشت، و شدند مردان خستگی ناپذیرمیدان عروج، از خاک تا افلاک که اعتمادشان تنها بر خدا بود و سرانجام کار از آن پرهیزکاران است.

گویی می دانستند که حنجره های داوودی، گلبانک الله اکبر را در رهگذر باد، در چشم انداز آفتاب، در سایه سار ایمان و در موج خون و شط جهاد، سرود فجر حقیقت را سر می دهند. آری مطلع فجر انقلاب نزدیک است. و وعده های الهی محقق می گردد.

«ألیس الصبح بقریب»

(یاد و خاطره ی کبوتران سرخ جامه ی، سبزاندیش قیام فجرآفرین 19دی گرامی باد.)


برچسب‌ها: مناسبتی
[ یکشنبه ۱٩ دی ۱۳۸٩ ] [ ٤:٢٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون