روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

امام عشق

بسم رب المهدی

ندایی می آید از عرش. ملکی، از حسینیه خدا بانگ بر آورد :"حی علی العزا"

فرشتگان دسته دسته می آیند ،به  تماشاگه ساحت مردانگی وفای بنی آدم.


آوای حسین علیه السلام ، سر سلسله ی عشاق ؛ در عالم پیچید . آری او حدیث عشق را می خواند،  همان عشق که لاجرم؛ کربلاست. و همسفران معراج حسین علیه السلام نیز ، پا در رکاب او ، بال در بال هم ، به حرم انس می شتابند . که اصحاب عشق را رنجی  عظیم در پیش است  و آن ،پای بر مسلخ عشق نهادن  و گردن به تیغ جفا سپردن است ، و با خون  خود ،کویر تشنه را سیراب کردن و دم بر نیاوردن  . آه از رنجی که در این گفته نهفته است . در این دم، غزل تشنه کامی  کربلائیان سروده می شود ، آری ؛کربلا سقای تشنه کامان عزت است  و دریچه ایست  که گشوده می شود به سوی انتظار . که تنها انتظار  ؛ تجلی آرزو ها و آمال کربلاست . انتظار ثمره ی کربلاست و بدون کربلا انتظار بی معناست .  یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف  همه کربلایی اند  و در فراز و فرود تاریخ غربال شده و آبدیده .

فرهنگ عاشورا ، زمینه ساز  فرهنگ انتظار است  و انتظار یعنی چشم به راه حسین دیگری نشستن، در کربلایی به وسعت جهان ؛ اما نه به رسم کوفیان ...!

"کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا "

یاران ! قافله ی عشق در سفر تاریخ است  . آری هر که را ، عاشورایی است ، که زمین کربلا،  تشنه ی خون اوست  و انتظار می کشد، تا زنجیر خاک ، از پای ارادت  بگشاید  و به سوی او هجرت کند ، و آن گاه ؛ در پای رکاب امام عشق ، به شهادت برسد .

یاران ! این قافله ، قافله ی عشق است  و این راه، که به سرزمین طف، در کرانه ی فرات می رسد، راه تاریخ است.

یاران! شتاب کنید، زمین نه جای ماندن ،که گذر گاه است . گذر از نفس ، به سوی رضوان حق.

یاران شتاب کنید که قافله در راه است ... .

ای تشنگان  کوثر ولایت گرد آیید ، که سر چشمه را یافته ایم .  آری ؛ اکنون هنگام آنست  که در قافله ی امام عشق، صف اصحاب عاشورایی را ، از دیگران جدا کنند . اصحاب عاشورایی امام عشق ، در انتظار راد مردی کربلایی علم افراشته اند :

" یالثارات الحسین "


برچسب‌ها: شهادت
[ پنجشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون