روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

زبان رسای اسلام

بسم رب المهدی

و مظلومیت هنگامی بود ، که آسمان سیه پوشید و ضجه ی افلاکیان به گوش رسید . آن گاه که اشک ها از همه سو روییدند  و بقیع با تنی لرزان در سوگ نشست .مدینه دوباره  دستان بسته و بی ردایی امام را به یاد آورد . و روزگار فراق، برای همدردی با موسی بن جعفر علیه السلام  نوحه خوانی می کرد . 

زمانه چشم اشکبار به درب سوخته دوخت و به یاد آورد؛ آن گاه که حضور او را  تنفس می نمود، و زمین عبورش را به بوسه می نشست . آن گاه که قلم به شاگردی اش  قد خم می نمود و مسجد النبی در انتظار صدای دلنشینش ، صبح صادق را نظاره گر بود .

راز گشای حقایق و آغازگر  جریان جنبش فکری ، که مذهب را، با درخشش خود به روشنی رسانید و با بیمه نمودن فکر یاران خویش ،مرزبانانی فرهنگی تربیت نمود. مردمانی بصیر و آگاه ، که باقدرت حق  بشناسند باطل را .

بنیان گذار علم ، که او را موسس دانشگاه جعفری خوانند، تا زراره ها و ابو بصیرها در مقابلش زانو بزنند و در مکتب او مجهز شوند به قدرت علم ؛ و عنوان بصری ها در تب و تاب دیدارش بنشینند،که انگار قصه ی آن، سرانجام وصل عاشقان مهدی علیه السلام است. او که آخرین ودیعه الهی  است  و خورشید مدینه ی دانش ، از همان گاه ؛در آرزوی خدمت به او:" لو ادرکته لخدمته ایام حیاتی . " و در غم هجرانش ،جاری سیل اشک و زمزمه ی ناله های فراق : "ای سید وسرور من ! غیبت تو خواب از دیدگانم ربوده ،عرصه را بر من تنگ نموده ،آرامش دلم را از من سلب کرده است . سرور من ! غیبت تو مصیبتی جانکاه بر سراسر وجودم فرو ریخته ، واز دادن یکی پس از دیگری اجتماعات را پراکنده ساخته ، هستی را بر باد می دهد .

اشک هایی که در اثر بلا ها وگرفتاریها از دیدگانم فرو می ریزد وناله هایی که از اعماق دلم بر می آید هرگاه مختصر تسکینی می یابد وبه سردی می گراید، احساس می کنم مصیبتی جانکاه تر وفاجعه ای اسفبار تر وحادثه ای دلخراش تر در برابر دیدگانم مجسم می شود که رویدادهای تاثر انگیزی است که با خشم تو آمیخته و حوادث فاجعه آمیزی است که با غضب تو عجین شده است ."    

آجرک الله یا صاحب الزمان

خدایم! آن گاه که تو را می خوانم با وساطت اشک های چهارم شهید بقیع ؛ و سوگند می دهم تو را ؛ بجان آن مضطری  که انگاه که تو را بخواند اجابتش خواهی کرد،  پس رخصت عطا فرما و دلهای بی تاب منتظران را بیش از این ، در آتش هجر مسوزان  و دیدگان ما را به آن کعبه مقصود  و قبله ی موعود  روشن فرما ؛ که ما به تاسی از فرمان امام خویش ، پیش از تشریف فرمایی ا و با همت در  راه زمینه سازی ، به انتظار درک حضورش نشسته ایم.


برچسب‌ها: شهادت
[ یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون