روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

عید فطر

بسم رب المهدی


دیروز ،مشتاق دیدارت بودیم و امروز دلتنگ از رفتنت . چه دیر آمدی و چه زود می روی .انگار آمده بودی  تا جانمان را با آب تو به بشویی و طعم تقوا را به ما بچشانی . آمدی تا در ضیافت الهی ،بر سر سفره میزبان ،حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف   بنشینیم که ؛"بیمنه رزق الوری؛به یمن وجود او موجودات روزی داده می شوند." آمدی که ربیع قرآن ،"رمضان المبارک "بهاری دیگر باشد برای حضور بهار دلها .همو که قرآن ناطق است. تابا ولایتش ، به روح قرآن برسیم و با نفخات الهی  و نسیم بهاری،  جان تازه ای بگیریم .

"آه که اگرمی دانستیم برکتت را آرزو  داشتیم حضور یکساله ات را"

که تو تنها جلوه ای از جامعه ی مهدوی هستی . آن آرمان شهری که اهل قبورش در سرورند و گرسنگانش سیر، فقیرانش بی نیاز و... . و تو فرصتی بودی  برای تربیت یاوران مهدی .همانان که می کوشند تا با ورع  و پرهیز کاری ،چراغانی کنند جاده ی انتظار را برای قدوم یار .

و تو را این همه شیرینی ، و بی تابی دل از برای خداحافظی ... پس درود بر تو . درود بر تو که با نیکی ها آمدی. درود بر تو که پیش از آمدن خواسته شده بودی . درود بر تو و شب قدرت . درود بر تو و شهید مظلومت ،که در شب قدر هم کسی قدرش را ندانست.درود بر تو  که آمدن دوباره ات را آرزومندیم و شوق داریم  .

و سلام بر عید شیعیان . سلام بر فطرت . سلام بر فرشتگانی که هدایای روزداران را سوغات می آورند .سلام بر آنان که با ندای" قد افلح من تزکی "الهی شدند، با نگاه ولایی مولایشان .

در آن هنگامه ای که زمین در طلب رویت هلال ماه است ،آسمانیان  در طلب رویت ماه زمین چشم دوخته اند . همو که وجهه کالقمر الدری ،چهره اش مانند ماه نورانی است .او که کفلقه القمر ، مانند ماه پاره ست. تا با طلوع چهره تابناکش افطار کنند،روزه ی فراق را.

وندبه ی فطر در نخستین آدینه ی شوال ، عطری دیگر به خود می گیرد. آری او هم آرزو می کند تا زود زمانی  با رویت هلال ابروان ماه فاطمه، روزها ی طولانی غیبت را به پایان برد  و فطر وصال را به نظاره بنشیند . وانگار لاله هم در گوش نرگس ،همنوا با ندبه خوانان ،زمزمه می کنند ، آرزوی دیرینه اش را "اللهم عجل لولیک الفرج "


برچسب‌ها:
[ جمعه ۱٩ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون