روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

کریم اهل بیت

بسم رب المهدی

در خنده های صبح دم نیمه رمضان یک میلاد نهفته بود که با شکفتن گل رویش پرچم آقایی بر بام عرش نهاده می شد. نسیم سحری در بوستان حُسن نبوی منتظر بود تا عطر گل مجتبوی را برای منتظران به ارمغان برد که ناگاه پنجره ای گشوده شد از خانۀ زهرا و علی(ع) رو به سوی حسن ازلی. و جهان مزین گشت به قدوم سبط اکبر نبی ابا محمد حسن بن علی(ع) و ماه آسمان هم که سر به زیر افکنده بود از روی ماه خانۀ زهرا و علی(ع).

انگار عالم را بهانه شد تا در ضیافت الهی بر سر سفرۀ  مولود نیمه ی رمضان از مائده معنویت خدا بهره برد و در آستانۀ شب قدر برکتی مضاعف را توشه گیرد که وجود گرامی مولود مبارکش آرامش بخش دلهای دردمند و نقطۀ امید درماندگان است و حلم و بردباریش مورد ستایش اهل آسمان و زمین.

تنهاترین سردار در میان یارانی بی بصیر که نشناختن حق امام خویش را و در این میان تنها صبوریش بود که هستی را امید می بخشید برای مهیا شدن نهضتی الهام بخش آن هنگام که رسالت را در میدان امامت تنها صلح دید چه پرشکیب پذیرفت و با سکون و آرامش در مقابل اعمال نادرست یاورانی بی وفا بردباری پیشه کرد و تا همگان را بفهماند که صلح او زمینه ای خواهد بود بریا رسوایی بنی امیه. آری ... آن پرچمی که بدست علمدار کربلا برافراشته گشت با گوشه ای از عبای حسن(ع) آفریده شده بود.

و مهدی(عج) به مجتبی(ع) می ماند در حلم و بردباریش درآن زمان که ناراحتی از مردمان (شیعیان!) به او می رسد و او با حلم و بزرگواری صبر پیشه می کند که تنها امام شنانسی ضعیف و یارانی فاقد بصیرت می آزارند امان اهل زمین را.

و گویی این گونه نمی باشند محبان منتظر همانانی که جانشان مصفاست به عطر یاد امام خود و با معرفت در انتظار فرج مولای خویشتن تا دیگر تجسم نشود خواستن و نتوانستن که اخوالحسین(ع) بزرگترین تجسم خواستن و توانستن بود تنها به دلیل مهیا نبودن زمینه و نداشتن یاورانی چون 72 حسین باور راستین.

آری سکوت زیبایی طریقش شد و این تنها در توان حسن(ع) بود و بس که در سایۀ آن آماده شوند به حقیقت، مردانی چون کوه استوار تا تنها دل در گرو محبت و اطاعت امام خویش بسپارند و همپای او بگستلند رشته های ستم.

و مهدی(عج) نیز به امید یاورانی نستوه بردباری پیشه می کند تا آنگاه که اذن فرمود حضرت دادار با یاریشان از پای درآورد ظلم و جور را.


برچسب‌ها: ولادت
[ پنجشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ٢:۳۸ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون