روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

زینت عابدان

بسم رب المهدی

نغمه ی یا علی شهر پیامبر را سر شار است . انگار مدینه در آیینه ی خود حیدر را نظاره گر است .  آسمان بر روی سجاده ی باران  زیر لب زمزمه می کند نام سید الساجدین را .

و شهر بانو دیگر تنها بانوی مدینه نیست  ، که  بانوی  عالمیان گشته است  به برکت قدوم علی ثانی  پسر حسین بن علی علیه السلام .

و او می اید تا  پاسدار وحی نبوی  و خط علوی و شور حسینی باشد .و در عصر نتوانستن ها  جامعه را به قدرت دعا  توجه دهد ،با صحیفه ی سجادیه اش، که گنجینه ای ست سرشار از معارف  الهی .

آری ! هنوز هم ترنم  عاشقانه ی این زبور آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم بر زبان اهل دل جاری است . که نیایش تنهاسلاح او بود  در مبارزه ی فرهنگی  و سنگرش در دفاع از حق و اهل بیت .

 زینت عبادت کنندگان ؛مفسرکتاب سرخ عاشورا  و حافظ و تبیین کننده ی اصول اسلامی . در آن گاه که با  خطبه هایش  سرود بیداری را می خواند، انگار تبری فرود می آمد بر بت خانه شام،  گویی نیل مشکلات ،با عصای توکل شکافته می شد .

و هرسال  در ماه مبارک رمضان بردگانی از دانشگاه تربیتی اش فارغ التحصیل می شدند ،با مدال پر افتخاربندگی  زین العابدین ؛که با حفظ پیوند معنوی خود  با مولای خویش تحت پوشش قرار می دادند دیگران را  ،  تا درشرایط سخت زمانه  یاری دهنده ی امام خود باشند .

واو همان امامی است که با دعای غلام تربیت شده ی مکتبش ، مدینه از قحطی  رهایی یافت و باران رحمت الهی، اجابت دعایش بود. واین نشان از سخنی است : آن گاه که پیرو راستین، امام خود را شناخت و با اطاعت از خدا  او را یاری نمود ، و درراه تبلیغ دین کوشید ، سحاب رحمت الهی  بر او سایه خواهد افکند ، و آن گاه  پیک سحری ، صبح دمی،نسیم خوش ظهور را برای منتظران به ارمغان خواهد آورد، و آن گاه که زمینه فراهم باشد پس دیگر چرا بهره بردن  خورشید از پشت ابر؟!


برچسب‌ها: ولادت
[ شنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون