روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

قافله سالار عشق

بسم رب المهدی

http://forum.iranblog.com/attachments/16714d1248548680-25rfhxx.jpg

ماه شعبان گلبانگ دلدادگی  زمینیان  و نغمه ی والفجر آسمانی ها . به یمن قدوم آغوش نشین  رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم  قافله سالار عشق  حسین پسر علی و زهرا سلام الله علیهم اجمعین .
زمین از شوق حضورش  غزل دلدادگی  می سراید  و با وضوی عشقی که  از زمزم  روی یار گرفته  نظر  به روی  ماهش قصد  صلاه می کند .

ابراهیم نظاره گر  حقیقت «و فدیناه بذبح عظیم » است . مصباح هدی پای به سفینه النجاه  خانه علی و زهرا  می نهد  تا زلال اب حیات محبتش  در قلب عاشقان دلباخته جاری گردد  و حریت، شجاعت، اخلاص ، ایثار، حماسه،  عرفان و شهادت  با نام او به گونه ای دیگر جلوه نمایی کنند.

مدرس عشق امامت . و در دورانی که چشمه ی غدیر رو به خشک شدن بود  علم سرخ قیام را بر افروخت  تا با زمزمه ی القائم هم التاسع من ولدی  یاد آور پرچم سبز انتظار گشت.

که انتظار تجلی آرزو ها  و آمال کربلا ست. و فرهنگ عاشورا مایه ی  شکوفایی منتظران مهدی علیه السلام است  دردوران غیبت .

وانتظار کربلایی دیگر است به وسعت  همه ی جهان  و مصاف حق و باطل است  در زمانی دیگر . و حرکت جهانی مهدی  علیه السلام  پشتوانه ای می خواهد  به استحکام کربلا  تا هر گز به خاموشی نگراید .

آری مهدی  عجل الله تعالی فرجه الشریف  باری را که حسین علیه السلام  در مسیر کوفه  در کربلا  به زمین گذاشت  را به کوفه  خواهد می رساند  و مهدویان هم  که با کوله باری از فرهنگ حسینی چشم انتظارانند .

 که با زماندگان از قافله ی عشق را  یک راه بیشتر نیست  و آن هم ثبت نام در کلاس انتظار  و در امدن در خیل منتظران مهدی  علیه السلام است  چراکه حقیقت انتظار راستین  همان در خیمه حسین بودن است . «یالیتنی کنت معکم  فافوز  فوزا عظیما »

 و منتظران چشم به راه  سپیده تاریخ  دوخته اند . تا آن عهدی  را که با خدا  و رسول  بر پاسداری  از حریم  ثار الله بسته اند  به انجام برسانند : « فمنهم  من قضی نحبه  ومنهم من ینتظر »


برچسب‌ها: ولادت
[ چهارشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون