روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

رحمه للعالمین

بسم رب المهدی

http://www.vasle.ir/photo/mabaas.jpg

غار حرا ستاره باران است . امشب تمام هستی سرود محمد رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم می خواند .هبل در آن سو میان کعبه  در خوابی آشفته فرو رفته و عزی غرق حیرت از خدای بودن خویش پشیمان گشته است و علی هم که حضور عرشیان را در حرا حس می کند،تنها شاهد خواندن امین مکه _ همو که نارفته مکتب است _ می گردد :"اقرا باسم ربک..."

آسمان لبریز از انا هدیناه السبیل می گردد تا کفار بو لهبی تبت یدی شوند و بو جهل ها  مصداق علی لعنه الله علی القوم الظالمین . شب سیاه رخت بر بست و آن گاه که ناله ی شیطان عالم را فراگرفت ،جاهلیت به سر آمد ودر های رحمت به روی عالمیان گشوده شد، که محمدصلی الله علیه وآله وسلم" رحمه للعالمین" است .

 و رسول الله می آید تا سلمان از عشقش منا اهل بیت گردد و ابوذر  به زر کمیاب ایمان رسد . او می آید تا  هستی از برای رسیدن به موعودش ، نزدیک تر شود چرا که مهدی علیه السلام نیز به محمد صلی الله علیه و آله و سلم می ماند، و او رحمت و منجی است برای عالم.

 آن گاه که بیاید جاهلیت را چون  نبی خدا ریشه کن کند و احکام تعطیل شده ی الهی را احیا نماید. آری او نیز به پیروی از رسول خاتم رسالتی الهی دارد ، که او  وصی خاتم است.  

و از آن گاه که حرا چهل شب همنوا با رسول بود  تا خواهش دیرینه اش که همان بعثت خاتم الاوصیا بود را  شاهد باشد ، انگار عالم دانست راه و رسم انتظار را .

محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار  رحماء بینهم

و محمد به این طریقت بنا کرد حکومت الله را و مهدی و یارانش نیز هم ، آن گاه که می سوزانند ریشه ستم را با استواری تا درخت ایمان بارور گردد و وعده ی الهی تحقق یابد .

و این همان راه خاتم الانبیاست که شناخت او پس از معرفت خدا ما را به سعادت جاودانی  که همان معرفت امام خویش است رهنمون می سازد چرا که مهدی نیز خاتم الاوصیاست و در زمان آزمون سخت غیبت تنها معرفت خواهد بود که به فرموده صادق نبی علیه السلام راه نجات اهل ایمان خواهد شد.  

و کنون منتظران به رسم دیرینه ی حرا، خود را مهیا می کنندتا پس از چهل  روز عهد خوانی  یوسف گمگشته شان را شاهد باشند. آری آنان در جمکران دل منتظر دمیدن صبح اند تا به آرزوی دیرینه خود  که همان وصال خورشید است برسند .


برچسب‌ها: مناسبتی
[ پنجشنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٤۸ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون