روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

نگین کعبه

بسم رب المهدی

http://www.blogsky.com/users/blogs/logo/dosteman.gif

با ترنم بارانی دعا  و مناجاتهایش  حضور آسان تو را تمنا می کرد. ناگاه دیوار کعبه از شوق حضورت  شکافته شد و اورا که حامل  تو بود  اجازه ی ورود داد  .سه روز بر سر سفره کرم الهی مائده آسمانی می خورد .   در لحظاتی که آسمان برای ورودت اخترشماری می کرد  و زمزم اشک شوق می ریخت  اهل مکه در تحیر به سر می بردند .  نامت را خدای کعبه در گوش جانش  زمزمه کرد  و فاطمه بنت اسد پس از سه روز مهمانی الهی  ، به همراه گوهر خویش از صدف کعبه  برون آمد.

محمد پسر عبدالله تب داشت واز پیشانی اش عرق می ریخت  قنداقه ات را که به آغوشش سپرد  گفتی "ام ملدم اخرجنی عن رسول الله " .محمد صلی الله علیه وآله با نفس مسیحاییت آرام شد  و تب وجودش به یکباره فرو نشست .  حقیقت حرف زدن مسیح در گهواره را  با سجده و شهادتت به یگانگی خدا و حقانیت رسول او زنده کردی و از آن روز بود که مردم مکه دانستند تو را با محمد امین سرو سری است. و تو آمدی  تا در بحر عرفان نبوت گوهر حسن علیه السلام و لولو حسین علیه السلام بپرورانی  و باغ سر سبز ریاحین را باغبانی کنی  و هارون برکه ی غدیر او باشی .

آری ولایت و سر پرستی مومنان  که با رسالت آدم علیه السلام آغاز شده بود  در شاهراه خاتم انبیا  به بن بست نرسید  و وجود تو روشنایی درخشانی برای ادامه ی این راه شد .

و تو را نیز خدا برگزیده بود برای خودش . از همان زمان که تولد یافتی و ازهمان گاهی که یاور رسول و برادرش گشتی . که خدا اینگونه می خواست . چرا که انتخاب امام نیزبه خواست اوست و نه بشر . و معجزه ی تولدت ،خود گویای مقام والایت به نزد  صاحب کعبه ، یک حقیقتی انکار نپذیر است . و این یعنی که ای دل  گردش تن به دور کعبه یعنی گردش جان به دور حقیقت ولایت وامامت . که گواه این سخن نیز کلام شیرین رسول خداست :" مثل امام به مانند کعبه است که همه بر گرد او می چرخند و اوبر گرد هیچ چیزی نمی گردد. "

 ای تو تنها امیر مومنان ! آن گاه که بر ساحل موج های نهج البلاغه ات نشستم   جام خالی وجودم را پر ازگوهر های ناب امام شناسی دیدم. که یکی حدیث فضیلت هایتان را برایم می خواند : " مادرخت نبوت جایگاه فرود رسالت  محل آمدو شد فرشتگان  معدن های علم وچشمه های حکمتیم " ودیگری مروارید علمتان رابرایم  نمایان می کرد که " سلونی قبل ان تفقدونی "که تو اگاه تربودی به راه های آسمان از زمین . 

آری مولایم! "والعادیات" وجودیت بود که توانست از خیبر توطئه ها بگذرد و چشم فتنه را درتاریکی عصر نهروان کورکند واهالی جمل را بمانند عبدود به خاکستررسوایی کشاند.

و" قدر" وجودت نیز ،که برای خوارج سقیفه نشین  حاصلی جز زقوم دوزخی  بغض وکینه ندارد  که بیست وپنج سال  عین الله را  خار در چشم  و استخوان درگلو، چون جنین در کنج غربت تنهایی رها کرد .

مولایم! چقدر برایم شیرین است کلام زیبایت ، که انگار هنوز هم در عالم طنین انداز است: "آه شوق الی رویتهم " .آن گاه که تو را تشنه دیدار می بینم از برای مهدی و یارانش  شور تازه ای در نهان خویش می یابم  . که تو شور عشق وشوق دیدار را در دلهایمان زنده میکنی . ویاد آورمان می گردی که  از برای دیدارش همت دوچندان کنیم تا دست زمان ما را از دور ترننماید.

ای آفتاب معشر وای ماه منا ! از سحرگاه از دست دادن سیزدهمین امام (اب المهدی علیه السلام) ، در مسجد جامع انتظار به اعتکاف نشسته ایم  و با هم عهد بستیم  تا صبح  صبح ظهور  حدیث یار بخوانیم و از غذای مسموم غفلت  نخوردیم  و از آب گل آلود جهل  ذره ای نیاشامیم  با هم عهد بسته ایم عطر  دنیا دوستی  وتسویل های شیطانی  را به مشام  خود نرسانیم  و در نیمه ی ماه فراق  چون ام داوود برای رهایی  داوود  خوش صوت  زهرا علیه السلام از زندان غربت  و تنهایی دست به دعا برداریم.

  ای انسان کامل و ای نماد ایمان به خدا برایمان دعا کن . دعایمان کن چون خوارج  زمانت  فرزندت را به کنج  تنهایی رها نکنیم و اعتکاف خویش را به امید دیدار گل نرگس در صبح امید، به تایید شما برسانیم .      


برچسب‌ها: ولادت
[ جمعه ٤ تیر ۱۳۸٩ ] [ ٤:۳٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون