روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

کوثر امامت

بسم رب المهدی

 سخاوت باران را داشت  و کرامت در یا را . جود قطره ای بود در پیشانی بلندش  و علم غنچه ای بود از گلستان وجودی اش.  پیشوایی که جواد بود نامش ، فرزند رضا علیه السلام و مادری  منزه و با فضیلت که او را سبیکه  می خواندند  . مولودی برای شیعیان ، که زاده نشده با برکت تر از او .چرا که با آمدنش  تشیع را اعتبار بیشتر داد و خلع سلاح کرد اهل واقفیه را.

نخستین امام خردسال  و ره گشای شبهات فکری واعتقادی و فقهی امت . علمش الهی بود و وصل به دریا .جواد امامان و امام جوادان که بیست وپنج سال فضیلت را رویاند وشکوفاند و خود فروزانتر از خورشید  تابید و درخشید .

کودکی  با علم الهی که  به تعجب وا می داشت دانشمندان را، و رسوا می کرد جاعلان را.

امامتش بستری  شده بود برای امامت موعود قرآن  . که رو حانیت خاص امام  وانسان کامل  ظرف سنی نمی پذیرد . و کودکی خردسال نیز می تواند دارای علم الهی  ولدنی باشد . و خداوند این گونه خواست تا مفهوم امامت تغییر کند که تنها انسان بالغ  عهده دار این مقام نخواهد بود  و الله اعلم حیث یجعل رسالته.

 و این زمینه ای بود برای  پذیرش امامت مهدی علیه السلام که چندی بعد  پس از  تولدی پنهان چو موسی علیه السلام،  قرار بود پیشوای شیعیان در عصر غیبت گردد، بمانند رسالت یحیی علیه السلام در کودکی .

 و این گونه شد که دوستان را تسلی خاطربخشید  ودشمنان را که امامت وی را مهم ترین فرصت برای ریشه کنی تفکر نظام ولایی و امامی می دانستند  بر جای خود نشان تا دیگر بهانه ای برای پذیرش ولایت باقی نماند .

 

 


برچسب‌ها: ولادت
[ چهارشنبه ٢ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون