روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

اشبه الناس...

بسم رب المهدی

 

بهار زندگانی اش بود. پر از طراوت ونشاط. پر از زیبایی ونو گرایی. اما با این دل نگرانی  که این زیبایی می گذرد به چشم بهم زدنی .

در کوچه پس کوچه های انتظار نشسته بود به امید وعده ی دیدار آ خر جوان بود و منتظر  . روز و شب را با حدیثی زیبا از علی علیه السلام می گذراند. " یاوران مهدی علیه السلام جملگی جوانند  ولیکن کهن سال در بین آنان اندک است  مانند سرمه در چشم ونمک در زاد وتوشه، که کمترین قسمت توشه نمک است    "

اما اسوه می خواست این جوان منتظر .  اسوه ای که پیام آور باشد برای او و همه ی نسل ها .تا به همراه او دوران پر بهار زندگی اش را آذین ببندد . و مهیا کند زمینه را برای ظهور .

مدینه را دید که در انتظار آمدن پیامبر بود . اما اینبار نه از جانب مکه  بلکه از سوی خانه ی حسین علیه السلام . عالم وضو گرفته  به آب فرات ، در مقابل خانه ی ولی خدا  قیام کرده است تا نماز شکر اقامه کند  چرا که چشم به عالم خواهد گشود گل لیلا  آیینه ی تمام نمای پیامبر و دومین علی  از بوستان نبوی.

و جوان منتظردر آدینه ای ،جوانی اش را با انتظار پیوند زد  ودر بهاری ترین  فصل زندگی اش اسوه ای برگزید  در حد و اندازه ی شبیه ترین مردم به رسول خدا. او که می خواست جوانی شود در چشم ودل امام عصر خویش انگار خوشبو ترین گل های باغ نبوی را برگزیده بود. آخر او نیز جوانی بود درچشم و دل امام خود. و او علی پسر بزرگ حسین علیه السلام بود .

اشبه الناس خلقا و خلقا ومنطقا برسول الله . شجاعت و دینداری اش.  صلابت و ولایت مداری اش  اخلاق و مهربانی اش  منطق و حق طلبی اش  همه و همه شده بودند  اسوه ای نیک برای جوان منتظر .

انگار فهمیده بود که اگر امام خود را به حق شناخت و دل در گرو محبت او سپرد وسعی دراطاعت از او داشت باید در مسیر فعالیت برای زمینه سازی ظهور همت گمارد  چرا که آن مهمترین وظیفه ی جوان منتظر خواهدبود  .او طرح و برنامه ی جهانی مهدی را می دانست و می خواست  آن گاه که مهدی جهان را به معنویت می رساند  ودنیا را سرشار از هدایت می کند  از جمله مهدی یاوران حقیقی باشد .

جوان منتظر از اسوه ی خویش خط ها گرفت برای  شیعه ای راستین  بودن .  با ولایت پذیری ،شجاعت ،ایثار ،استواری،حق طلبی ، جهاد و مبارزه خود را آغاز نمود  وبا علم اندوزی و حرکت فرهنگی سعی در بیداری مردمان زمانه اش کرد  تا راه تسلط دشمن بر مسلمین را سد کند .

 آری او باید آموزه های مهدوی خود را عملی می کرد، تا زمینه برای ظهور آماده شود . که  رسیدن به آن لحظه ی موعود  هم وجود زمینه ی مردمی را نیاز است  تا ان گاه که امام آمد قدرش را بشناسند وهم فراهم آمدن یاران  و همراهانی کارآمد  که با فقدانشان  کار حکومت  و هدایت به سامان نخواهد رسید .

و حکومت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف حکومت جهانی جوانان است ، با رهبری جوان و الهی . و جوان منتظر به امید درک آن دوران و در خدمت اوبودن :"والمسارعین الیه فی قضاء حوائجه".

مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، به پیامبر می ماند.چون علی اکبر  حسین علیه السلام .وجوان منتظر از جمله پیشی گیرندگان  بسوی خواسته های اوست  . که امام،مهیا شدن زمینه ، برای تشریف فرمایی خود را از یاوران جوانش می خواهد.


برچسب‌ها: ولادت, مناسبتی
[ پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون