روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

هادی جانها

بسم رب المهدی

السلام علیک یا اهل بیت النبوه و موضع الرساله و مختلف الملائکه و مهبط الوحی

سلام بر تو ای هادی هدایت‌یافتگان،سلام بر تو ای ابن‌الرضا و جد المهدی علیهما السلام. زمان چه دیر بر تو گذشت در آنگاه که هشت ساله بودی که پدر جوان و جوادت تو را به آغوش کشید و علم امامت را به تو سپرد. بعد از او تو ماندی آماج طوفان‌های خشم و کینه که بعد از پدر تو را هدف گرفته بود. آنان همان عباسیانی بودند که با شعار الرضا من آل محمد خود را منتقم آل رسول می‌دانستند و به ظاهر برای جلب رضایت شما بر امویان می‌تاختند.و کنون خشم پنهان خویش را آشکار ساختند و هر روز بر نارضایتی تو می‌افزودند. اما نهر جاری زندگیت هرگز راکد نماند و روز به روز برای زلال کردن جامعه و زدودن غبار غفلت و بدعت تحرک بیشتری یافت. و تو در آن عصر همان دانشمند اسلامی بودی که شبهه‌های فراوان را که در اثر همان کینه‌توزی‌ها بود با ولایت خویش پاسخ‌گو بودی و وضع دینی مردم پریشان و مضطرب را پناه امن .و عبدالعظیم حسنی تنها یکی از ثمرات این جریان پرشورت بود.

آه که چه قدر در این راه رنج‌ها دیدی! در آن زمان که متوکل پس از شانزده سال قتل و جنایت، صفحات سیاهی از تاریخ را برای خویش رقم می‌زد. تخریب بارگاه قبله‌ی دلها (حسین‌بن‌علی علیه‌السلام) و ممنوع کردن زیارت او روحت را می‌آزرد. یا در آن هنگام که ابن‌سکیت‌ها را به جرم حمایت از علی علیه‌السلام که غلام علی را برتر از متوکل و فرزندش می‌دانست به شهادت می‌رساند و یا در احوالی که در کاخ‌های شاه، عروس، برج و ... به خوشگذرانی می‌پرداخت تا آنجا که شانزده میلیون درهم صرف جشن‌های او می‌شد در حالیکه بانوان علوی زمانه برای خواندن نماز از یک لباس استفاده می‌کردند. آری اگر کسی به عمق جنایت دشمنان تو رسید، شناخت مظلومیت و غربت وجود تو نیز برایش حاصل خواهد شد.

ای مهبط نزول وحی! این تو بودی که با گوهر زیبای (جامعه کبیره) صدف دل‌های مومنان را بامعرفت امام بها دادی و به ما آموختی که سخت سپری شدن زمانه و تنگ بودن عرصه حق و حقانیت برای قصور در معرفت امام بهانه نمی‌شود و ما را در این باره یادآور گشتی: «من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه»

ای هادی الامم! چند سالی است متوکل‌های جانی روزگار، در حالیکه به کاخ‌های سفید و سیاه خود تکیه داده‌اند با ویران کردن حرم مطهرت، دل موعود قرآن را به درد آوردند و ما را در غم غربت و مظلومیت خاندان‌تان نهاده‌اند. اما ما نیز که تنها سلاحمان دعاست رو به سوی شما آورده و ظهور حاضر غایب از نظرمان را از خدا می‌خواهیم، تا در آینده‌ای نزدیک در کنار حرم باصفای شما جامعه بخوانیم.  

 


برچسب‌ها: شهادت
[ پنجشنبه ٢٧ خرداد ۱۳۸٩ ] [ ٩:٢٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون