روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

شکافنده ی دانش

بسم رب المهدی

http://www.osloschool.com/web_images/001.jpg

آسمان مدینه ستاره باران است از یمن ورود قدمهایش. تو گویی هلال اول رجب از درخشش ماه خانه ی علی بن الحسین علیه السلام اینگونه کم سو می ماند . آری امشب نخستین امام علوی و فاطمی، پنجمین گوهر امامت در دامان ام عبدالله دیده به جهان می گشاید. تا کوچکترین راوی کربلا باشد.فروغی از خاندان نبوت جهان را روشنی می بخشد و این نور در وجود شکافنده دانش تجلی می یابد. و سلامی که جابر از زمان پیامبر به او می رساند گویای وجود با برکت اوست.

محمدی از نسل علی علیه السلام  که باقر العلم نبی است ،  می آید تا با حرکت علمی خویش نخستین دانشگاه اسلامی را بنا نهد  و فرزند بزرگوارش آن را به اوج کمال برساند .و از ان جا که "اوتوالعلم "تنها شایسته ی ایشان است ، ختم کننده ی ولایت محمدی صلی الله علیه وآله وسلم  وارث تمام علوم و محمدی دیگر خواهد بود از برای تکمیل کننده ی بیست وهفت حرف علم . در آن گاه که به تاسی از پدران خویش  مدینه العلمی بنا کند  تا اینکه جهان از دانش آکنده شود  وتکامل به اوج خود برسد ، که او وارث علم ِ باقر العلم نبی است .

و ماء معین ،وجود امام ،علم وعدالت اوست ، که مایه ی حیات جامعه ی انسانی است .  با آمدن او دانایی و فرزانگی بدیل جهل و نادانی می گردد  و عقلانیت جهان را در بر می گیرد وعلم  گرایی وخرد ورزی از شاخصه های جامعه ی او خواهد شد.

ومدیریت جهانی او همراه با مردمانی است  کامل العقول ،تا در دوران ظهور او را یاور باشند ، که از سرچشمه ی علم وحکمتش بهره ها گیرند و راز ها به سر انجام برسد . آن گونه که علی علیه السلام فرمود :"ای کمیل هیچ علمی نیست مگر آنکه من آن را گشودم ، وهیچ رازی نیست مگر آن که قائم آن را به سر انجام می رساند ."


برچسب‌ها:
[ یکشنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٩ ] [ ٦:٢٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون