روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

وصی امام عشق

بسم رب المهدی

 

"عزیز ما ! ای وصی امام عشق!آنان که معنای ولایت را نمی فهمند در کار ما سخت در مانده اند ، اما شما خوب می دانید که سرچشمه ی این اطاعت وتسلیم و محبت در کجاست ."

آری ولایت چو اکسیری است که جان ها را جلا می دهد ،مشعل هدایت است در شب های تیره و فروغ یقین افروز در پیچ و خم های شک و اضطراب . و شما همان پرچمداری هستید که رایت بلند ولایت را بردوش  دارید  تا عزت ما را در سایه ی این پرچم تداوم بخشید .

و محبت لازمه ی هدایت است .و آن کس که عارف و عاشق مقام ولایت باشد سعی در اطاعت ولی خویش  دارد . ودر آن گاه که محب صادق، رنگ محبوب به خود می گیرد  ، هدایت خواهد یافت . چراکه ولی فقیه یعنی اشبه  به امام . و"ما طلعت آن عنایت ازلی وجذبه های نگاه ناب مهدوی را در نگاه شما بازیافته ایم . "

ولایت فقیه، واسطه ی فیض است ؛حقی است از سوی خدا و رسول و امام . آنهم بر اساس لیاقت و شرایط .شرایط علمی ، اخلاقی و تقوایی و هم شرایط عملی و قدرت رهبری و کفایت سیاسی.  

ولایت فقیه ، همان حکومت دین ومکتب است ، که پیشوایی خود ساخته ، دین شناس و توانا بر پایه ی دین و احکام خدا جامعه را مدیریت می کنند . آن گونه که صادق آل طه علیه السلام حکم وقضاوت  فردفقیه ودین شناس  عادل را همچون حکم امام معصوم که همان حکم خداست معرفی نمود ."در میان خودتان از بین فقهای شیعه  کسی را انتخاب کنید  که حدیث ما را روایت می کند و احکام ما را می شناسد ...چرا که چنین فقیهی را من حاکم شما قرار دادم پس آن گاه که به حکم ما حکم نمود  اگر از وی نپذیرید حکم خدا را سبک شمرده  و به ما پشت کرده اید  وکسی که به ما پشت کند  به خداوند پشت کرده  و این در حد شرک به خداست . "

و امروز امت آن امام فقید،  با تمسک به حبل المتین ولایت فقیه ،تو را برمی گزینند  چرا که تورا  نگهدار نفس خویش، محافظ دین  و مطیع امر مولای خویش  می دانند  که اب المهدی فرمود:"اینگونه نمی باشند مگر برخی ازفقهای شیعه ."

 وحال این چند خطی را که می نگاریم از برای معرفت ،نمی است از یم بی کران وجود شما :

***

همراه با رهبر به طرف لشکر بیست وپنج کربلا می رفتیم . از رادیو صوت قرآن پخش می شد . آقا شروع کردند به زمزمه. گریه می کردند .چفیه ی دور گردنشان شده بود نوازش گر صورت نورانی شان . آن صحنه درس بسیار بزرگی برای من بود  خیلی دلگرم شدم . چه افتخاری بالا تر از این که چنین بزرگانی هدایت کننده و فرمانده ما هستند .

***

می فرموند: در زمان ریاست جمهوری بارها جلسات هیئت دولت یا شورای جنگ را برای نماز قطع کردم  . به این اصل معتقد بوده وهستم اگر کار به نماز بر می خورد  باید کار را تعطیل کرد و نماز خواند  استدلالم هم این است که وقتی ندا می آید «حی علی الصلوه » این خیلی تجاهر و وقاحت می خواهد ، که خدا شما را به نماز بخواند  وشما چشم در چشم دیگران بدوزید و توجهی نکنید . این لوث کردن ارزش نماز است . که هم به کار لطمه می زند و هم عوارض وضعی دارد .

***

بعد از صدورقطعنامه ی 598 و فشار قدرت ها برای پذیرش قطعنامه ، دبیر کل سازمان ملل برای رایزنی آمد ایران . بعد از ملاقاتش با آیت الله خامنه ای ریاست جمهور وقت ، دیدم به گوشه خیره شده و در فکر فرو رفته .علت را پرسیدم. به من گفت رئیس جمهور شما از کدام دانشگاه علوم سیاسی فارغ التحصیل شده است ؟ می گفت : من از چند دانشگاه معتبر دنیا مدرک دکترای علوم سیایس دارم  وبیش از سی سال است که کار سیاسی می کنم و اکنون ده سال است که دبیر کل سازمان ملل هستم در این مدت کمتر شخص سیاسی و رئیس جمهوری است  که وی را ندیده و با او گفتگو نکرده باشم  ولی تا کنون شخصیتی سیاستمدار تر از رئیس جمهور شما ندیده بودم .

***

روز های آخر جنگ بود طرحی برای عملیات تهیه شد ،بامیزان موفقیت بالای 70 درصد ، با اینکه نظرشان دررابطه با این عملیات مثبت بود اما پس از صحبت تلفنی با امام  رای شان عوض شد. امام فرموده بودند: من صلاح نمی دانم که این عملیات انجام شود . ایشان هم گفته بودند : چشم هرچه شما بفرمایید . می گفتند : ما همه همچون اسلحه ای هستیم  که گلنگدن آن کشیده شده  ،گلو له هم آماده است  ،ما مثل همان گلو له هستیم  که اگر امام انگشتش را تکان داد  ما شلیک می شویم .

***

وظیفه ی خودم می دانم که این مهم را به مردم مسلمان وانقلابی ایران بگویم  که من از وضع منزل آیت الله خامنه ای مطلع هستم . در خانه ی مقام معظم رهبری هرگز بیش از یک نوع غذا بر سر سفره نیست . خانواده ی ایشان روی موکت زندگی می کنند . روزی به منزل ایشان رفتم  یک فرش مندرس و پوسیده زیر پاهایم پهن بود  که من از زبری و خشنی آن فرش که ظاهرا جهیزیه همسر ایشان بود اذیت می شدم  از آن جا برخاستم و به موکت پناه بردم . یادگارامام می گفت اینها را .

***

وآن گاه که ملت بر محور ولایت فقیه متحد باشند امت اسلامی را قدرتی خواهد بود کم نظیر. ولایت فقیه نعمتی است بزرگ، عزت آفرین و وحدت بخش که شکر عملی از این موهبت الهی ما را سزاوار است .واین شکر همان اطاعت از او و دل در گرو محبت او نهادن است .

 آری ،امروز امت بازمانده ی آن رسول رافت و عزت ،در مدینه ی ایمان،  با علی گونه ای از سلاله ی زهرا سلام الله علیها  بیعت کرده  و براین میثاق پایدار و استوار می مانند . تا بیداری وفادارانه ی این امت تکرار تاریخ را مانع شود.

به امید اینکه صاحب اصلی ولایت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کند و وصی امام عشق ما ، پرچم را به دست او برساند تاحکومت جهانی را بر اساس حکومت قرآن بر سر همه ی انسانها سایه گستر سازد .


برچسب‌ها: مناسبتی
[ شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٩ ] [ ٩:٥٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون