روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

بهجت عارفان

بسم رب المهدی

برای مداوا ،به نزد طبیب می بردند او را .فرمود :دمی مرا زمین بگذارید . تو گویی در همان دم ندای یا ایتها النفس المطمئنه الهی را لبیک گفت و شد مصداق این آیه :"فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی ".

آری بهجت عارفان به نزد محبوب شتافت. او که خود سرور عاشقان بود و با سخنان گهر بار خویش، امید را در دلها زنده می نمود و نفس خفته را بیدار می کرد . چشم هایش همواره حاکی از شرم حضور بود و دستان لرزانش شاهدی بر این ادعا . حدیث یار دائم برزبانش جاری بود  وقامت کمانش نشانی از سنگینی مسئولیت .

"قلبش به جزیره ی خضرا می ماند .آباد بود به ایمان و یاد خدا . و به فرموده خویش : هرجا که خضرا باشد قبله ی آمال هم آنجاست . انگار مادر آسمانی اش امضا کرده بود :که مهدی آن جا حضور دارد . آری تشنگان وصال را جرعه ی وصال ،و شیفتگان جمال را آب حیات می دهند و او سیراب گشته بود . گویی پناهگاه اصلی خویش را شناخته بود . که در زیر سایه ی او ،با نفس روحانی اش، اینگونه دل از دیگران می ربود .  واینها همه از سخنان او ست ، که طعم شیرینش را چشیده بود و برای  یاری  مشتاقان  حضور یار، در گوش جانهای بیدار زمزمه می کرد.  آری او به ما آموخت که مهدی علیه السلام در دل هر شیعه یک مسجد دارد . می گفت : رابطه خود را با ولی امرتان اصلاح کنید  تا کارهایتان درست شود . که قوت رابطه ،همان اصلاح نفس است ."

و اینگونه است که قلب از ایمان سرشار می شوی و جزیره خضرا ی وجودت ،سلطان جانت می گردد . و تو می شوی همان منتظر  واقعی و انتظارت  ، انتظاری خواهد بود  سازنده ، که در یک آدینه تو را فیض حضور می بخشد و طنین انا المهدی جان تازه ای به جسم پژمرده ات هدیه می دهد . که اگر اینگونه شد  وعده ی او تحقق می یابد :"شما خود را اصلاح کنید ما خودمان به سراغتان می آییم "

"انشاءالله خدا کام همه ی شیعیان رابا فرج حضرت شیرین کند ، که شیرینی ظهور از اشد ضرورات است ."


برچسب‌ها: مناسبتی
[ سه‌شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ۱:٢٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون