روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

دومین سفیر

بسم رب المهدی

بنده ای پاک سرشت با نفسی قدسی و شخصیتی والا در علم و عمل . کنیه اش ابو جعفر و وکیل از جانب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف. صاحب منزلت نزد شیعه ی امامیه و سزاوار ابلاغ پیام ولی عصر در حساس ترین دوران امامت (رحلت امام یازدهم و آغاز غیبت صغری ) و سبب بصیرت شیعیان و حفظ آنان از هر انحراف و تفرقه ای .

آری او نشان پر افتخار نیابت خاص امام عصر خویش را برسینه داشت ،و در وصف او همین بس که صاحب الامر در مورد او فرمود :"اما محمد بن عثمان که خداوند از وی و قبل از وی از پدرش خشنود باشد مورد وثوق من است و نوشته ی او نوشته ی من است ."

نیابت خاص مولایش را ، در هنگامه ی انبوه شبهه عهده دار شد ،تا در الحوادث الواقعه مامن امنی برای پیروان امام زمانش باشد و واسطه ای برای رسیدن به معرفت الهی.

سرانجام پس از یک عمر پر افتخار ،و بیش از چهل سال خدمت ، آماده رفتن می شد . برای خویش قبری مهیا کرده بود و هر روز یک جز قرآن در آن می خواند . می گفت : ...برای مردن اسبابی است ...مامور شده ام خود را برای رفتن آماده کنم ... .

و امروز شیعه ، در سایه سار نائب عام خورشید غائب از نظر،در  الحوادث الواقعه  ،که همان پدیده های نوظهور است ، پناه می گیرد . تا در کوچه پس کوچه های سرد و تاریک غیبت ،روشنایی یابند،  برای رسیدن به خانه ی امید در عصر ظهور.


برچسب‌ها: شهادت
[ جمعه ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ٩:۳٩ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون