روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

مطهر اندیشه ها

بسم رب المهدی


و او بر اوج جان ها خط ایمان و دانش را نگاشت ، آن گاه که با کاشتن بذر عفاف

و صداقت و تعهد در دلها ارزش فوق مادی آفرید . رنج دیروزش اعتلای فرهنگ دینی امروز ماست . با حضور خود همه جا را پر کرد تا در میان قلب ما وقلب تاریخ زنده وجاوید بماند .

آری گرچه رفتنت آواری از غم بر دلهایمان نشاند و دست نیازمان را همچنان در راه طلب گشوده نگاشت،  اما...شاید شهادت تو نیز از الطاف خفیه الهی بود ، تا به جویندگان اسلام حرکتی بخشد تا این خلا را پر کنند .

تو خود را وقف انقلاب خمینی کرده بودی برای رساندن آن به انقلاب مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف .

ایران چه شدت ها را به جان خرید تا قلم ها در دست مطهری قرار بگیرد ،و او با طهارتی بر خاسته از جان ، به تطهیر اندیشه ها بپردازد و افکار طاهر را بر لوح دل ها بنگارد . واینگونه شد که مطهری، پرورش یافته مکتب روح خدا ، اندیشه پیروزی حق بر باطل وگسترش ایمان جهانی را برای رسیدن به مدینه فاضله ترسیم نمود . و انتظار سازنده فرج را در گوش جان ها خواند. " که اصل انتظار فرج همان حرمت یاس از روح خدا است ، برای رسیدن به آینده درخشان و سعادتمندانه بشر . جامعه ایده ال همان حکومت مهدی علیه السلام است و آرمان قیام وانقلاب مهدی علیه السلام به یک فلسفه بزرگ اجتماعی می ماند . ظهور مهدی علیه السلام برای تحقق تقدیر الهی است و آن حلقه ایست از حلقه های مبارزه اهل حق بر باطل، که به پیروزی حق منتهی می گردد. آری مهدی موعود مظهر نویدی ایست که به اهل ایمان داده شده است :

خداوند به مومنان و شایسته کاران (شما) وعده داده است که آنان را جانشینان زمین قرار دهد ( همچنان که پیشینیان را قرارداده است ) دینی که برای آنها آن را پسندیده است مستقر سازد ، دوران خوف آنان را تبدیل به دوران امنیت نماید (دشمنان آنان را نابود سازد) بدون ترس و واهمه خدای خویش را بپرستند و اطاعت غیر خدا را گردن ننهند و چیزی را در عبادت یا طاعت شریک حق نسازند . " نور/55

آن گاه که با قلم خود از عمق جان می نگاشت ، آموخت ما را ،چون معلم برای بارور ساختن نهال انقلاب و جریان زلال آب در بوستان فرهنگ و عرفان. مطهری چون باغبانی دلسور ، با دست کریم خود گلهای انتظار مهدی علیه السلام را در باغ جان ها نهاند تا عطر افشانی امروز آن بوستان یادگار بذز افشانی دیروز او باشد .

و منتظران سپیده تاریخ با بصیرت خود ظلمت شب را می شکافند و رها از تعلقات ، برای رسیدن به لحظه موعود می شتابند . که تنها انتظاری سازنده ،شاگردان کلاس انتظار مطهری را، به لقاء مهدی علیه السلام می رساند . آری انتظاری سازنده همراه با جوشش دوباره ی غدیرِ عاشورایی در نینوای تاریخ .

وحال منتظرانند که به تاسی از معلم خود سلاح علم بر دوش ، و نشان معرفت بر سینه ، به همراه ره توشه ای از ایمان و توکل ، در رسیدن به هدف والای جامعه ی زمینه ساز  در تلاشند .


برچسب‌ها: مناسبتی
[ شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون