روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

فاطمیه ادعانامه شیعه

بسم رب المهدی

 

ای به خاک آرمیده افلاکی ! سلام بر تو !سلام بر جان خدایی ات که فراق پیامبر را بیش از دو ماه تاب نیاورد. سلام بر تو ای بانو ! گل پرپر رسول وشقایق سیلی خورده بوستان حق ، که شهادتت به حق شهادت می دهد و مزار پنهانت ، پنهان ها را آشکار می سازد . در این ایام ، دلهای عاشق بی قرار،همنوا با علی سرود غم می خواند و منظومه اندوه می سراید . آری فاطمیه فصل تجدید داغ های علی علیه السلام است .

ایام فاطمیه فهرست غم ، سند مظلومیت و ادعانامه ی شیعه است . شیعه ای که در فاطمیه سر بر شانه ی مظلومیت می گذارد و اشک می ریزد . به یاد زهرا و حسنین علیهم السلام در نیمه شب ... به امید دست بیعت ! بیاد مردمان خفته در خواب ظلمت که نفس پیامبر را رها کردند وشورای سقیفه را حجت دانستند بیاد گریه های زهرا سلام الله علیها از مظلومیت وسلام های بی جواب علی علیه السلام . بیاد کوچه و درب سوخته و... .

آری رنج نامه شیعه گشوده می شود و انتظار منتقم از پشت درب سوخته آغاز می گردد . شیعه سخنان پیامبر را در گوش زمان زمزمه می کند :"هر کس دوست دارد خدا را در حال ایمان کامل و مسلمانی مورد رضایت او ملاقات کند ولایت ومحبت امام عصر  علیه السلام را بپذیرد."

اما انگار عده ای از یاد برده اند این سخن را همچون حدیث غدیر. و گویی منتظَر از دو لب علی علیه السلام در گوش هستی زمزمه می کند :"خوشا به حال کسی که به حضور قائم برسد در حالیکه پیش از قیام نیز پیرو او باشد ."

و حال تو ای شیعه مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف ! اکنون که در تاریکی شب های غیبت نشسته ای ، هشیار باش، تا آنگاه که مادری بر درب خانه ی دل می کوبد برای گرفتن دست بیعتی برای فرزندش لبیک گوی ندای آسمانی اش باشی .  


برچسب‌ها:
[ چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ٢:۱٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون