روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

وارث کوثر ولایت

بسم رب المهدی

مدینه بهار در بهار است. آسمان لبریز شوق و غرق تمنای دیدار.ثانیه ها در انتظار طلوع با شکوه صبح اند و بی تابانه تولد بانوی صبر را به نظاره نشسته اند. لحظه ی موعود فرامی رسد و خانه ی زهرا و علی، فانوس باران اشک شوق می گردد.

پیامبر او را در آغوش می گیرد و پیکی آسمانی نام او را از عرش می آورد. و او زینب می شود. نخستین سراینده ی غزل صبر و بردباری. که مردانمان از او درس جوانمردی می آموزند و زنانمان در مکتب او الفبای دینداری و دفاع از امام را می آموزند. 

 آری، ای زینب، تو دختر غدیری! ستاره ی آسمان صبر و وفا. که حدیث وفا را به ما آموختی. آنگاه که پروانه بار بر گرد حسین علیه السلام می گشتی و لحظه ای تحمّل دوری از او را نداشتی.  ای آینه فاطمه نما! صبر را از تو آموختیم آنگاه که از دریای خون گذشتی و تنها فرمودی: ما رأیتُ اِلّا جمیلاً ای مقدّس ترین آیه ی ایثار! تو همان شیرزنی هستی که همراه با جان برادرت، مفسر کتاب کربلا شدی و با ایثار خود امام زمانت را یاری گر بودی.و در فضای شبهه آلود زمانه ات حسینت را شناساندی که او فرزند رسول خدا بود نه خارجی. ای زینب! تو اسوه ی صبری که نامت همواره درس آموز است. تو روشن گر حقی که پیام خون را در وانفسای تاریکی جهل و غفلت به خفتگان رساندی. تو پروانه ی شمع حسینی که در آتش عشق او سوختی و چراغ راه دل سوختگان گشتی. آری، دفاع از ولایت را، مادرت زهرا علیها السلام به تو آموخته بود، تا رایت سرخ حسین را تفسیرکنی، و در این زمان، منتظران را برای رسیدن به رایة الهدی، آموزگار باشی.

" مرید زینب، باید پیام عاشورا را حفظ کند، و رسالتش در جاده ی غفلت زده ی غیبت، همان تداوم رسالت عاشورایی زینب باشد."

او باید امام زمان خویش را بشناسد و با بصیرت زمینه ساز دولت حقه اش گردد.

که" اگر اهل ایمان پناهگاه حقیقی خود را بشناسند و به آن پناه برند مورد عنایت واقع خواهند شد."

بانویم! تو همان الگوی زن منتظری، تا او بتواند در استواری زینبی در تشکیل جامعه ی زمینه ساز مشارکت کند و اماده باش لبیک به ندای انا المهدی باشد. که او عشق به امام زمانت را در زمزمه هایت یافت، علم و شجاعتت را در کوفه دید، انس با پیامبرت را در لحظه ی تولدت دانست، شهید پروری ات را از عاشورا درس گرفت، صبر و رضایت را در کلامت شنید، وحجاب و عفاف را در نگاهت خواند.

ای زینب، ای دختر ولایت! وحال این ماییم که می خواهیم ندبه خوانی کنیم در هجران امام غریب و تنهایمان. و در این روز آمده ایم تا عیدانه بخواهیم.

به سمتی که دلت رضا می دهد رو کن و آرام بگو: سلام بر زینب که ناموس خداوند است. سلام بر بانوی شکوهمند تاریخ که نامش ایستادگی را بخاطر می آورد. ای اسوه ی صبوری! دیگر جانها را تاب فراق نیست، دعایمان کن آنگونه ای که دیگر خورشید دلهایمان را امام غریب و تنها نخوانیم و تو ای بانویم برای رسیدن به وصال جانان و پایان دادن بر این هجران  چراغ راهمان باش.   


برچسب‌ها: ولادت
[ دوشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٩ ] [ ٩:٥٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون