روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

نسیم شکوفایی

بسم رب المهدی

دوران ظهور، دوران گسترش علم و دانایی و جامعه ی امام زمان علیه السلام مدینة العلم است با آمدن آن منجی حقیقی، دانایی و فرزانگی بدیل جهل و نادانی می گردد و جهان از دانش آکنده می گردد.

از سوی دیگر خرد و عقلانیت جهان را فراگرفته، عقل گرایی و خردورزی از شاخصه های جامعه ی امام زمان علیه السلام است. و پیشرفت و تکامل علم به اوج خود می رسد. آن حضرت پس از ظهور، حکومت واحد جهانی تشکیل می دهد. جهان را آباد و عقول و اندیشه ها را کامل می سازد.

- برای رسیدن به چنین جامعه ای چه باید کرد؟

- ارکان چنین جامعه ای را چه چیزی تشکیل داده است؟

- علم و خرد و جنودش یا جهل و سپاهیانش؟

- رهبر چنین جامعه ای دانشمندی فرهیخته است یا جاهلی ناآشنا به علوم و فنون؟

ایرانی منتظر ظهور که خود را لایق رسیدن به مقام یُحِبّونَهُم و یُحِبّونَه می دانست برای تمامی این سؤالات جواب داشت. چنین جامعه ای علم محور است و رهبر آن فرهیخته ای دانشمند. پس باید آغاز می کرد و خود را به مقام شهروندی چنین جامعه ای می رساند. قدم در راه گذاشت. علم بهترین سلاحی بود که می توانست موانع مسیر سبز انتظار را از میان بردارد و او را به مقام وصال یار برساند.

او که چیزی پیش مشت بزرگی بر دهان آمریکا زده بود و دست نشاندگان او را که دانشگاه و غیر دانشگاه، سوار و بی سواری را از هم تشخیص نمی دانند به درّه شقاوت افکنده بود، حالا باید عقل و علم خود را کامل می کرد تا بتواند با کمک دست های پر قدرت خود به جامعه ی آرمانی امام نهضتش برسد و روح روح الله را از خود شاد نکه دارد.

سخنان گهربار پیامبر دینش که فرموده بود:" اگر علم در ثریا باشد حتماً مردمانی از ایران به آن دست می یابند." و " امروز تقویت بنیه ی علمی کشور فریضه است." که از زبان سلاله ی آن خاندان گوش جانش را به طنین انداخته بود به همراه جوهره ی وجودی اش که از ابوعلی سیناها و خوارزمی ها تشکیل می شد، همه شده بودند ابزاری برای شروع کارش.

آن ایرانی منتظر ظهور در طول این مسیر تمام خار و خس هایی که ابولهب های زمانه بر سرش ریخته بودند را به هیزمی برای گرمی کارش، تبدیل کرد و هم چنان ادامه می داد.

تا اینکه نتیجۀ تلاش هایش دست یابی به موفقیت های بزرگی در هوا فضا، نانو تکنولوژی، سلولهای بنیادی، صنعت، و از همه مهمتر به فناوری صلح آمیز هسته ای شد. او توانسته بود امید هایش را مبنی بر رسیدن به مقام اول علمی جهان که نزدیک ترین حالت به جامعه ی آرمانی اش بود را به سر منزل باور برساند. و به جهانیان بفهماند انتظار یعنی: پشت سر گذاشتن هرچه جهل و جمود است.

و حال قوای فرزند چنین سالهای پر جوش و خروش بکوش و بر عمل و بصیرت خود بیفزای تا بتوانی وقتی عصاره ی " سلونی قبل ان تفقدونی" به عرصه ی ظهور رسید سؤالی در خور برای این پرسش داشته باشی.

بکوش تا بتوانی وقتی که « ... و زمین گنجینه هایش را برای او چون پاره های جگرش بیرون می افکند و کلیه هایش را تسلیم او می کند...» در اردوگاه کارگزارانش حضور داشته باشی.

به امید روزی که او بیاید و عقل هایمان را که به گفته ی جد همیشه در انتظارش، صادق آل محمد صل الله علیه و آله، ستون وجودی ماست کامل شود و در اختیار فرزند عالم آل محمد قرار گیرد.

 

 

 


برچسب‌ها: مناسبتی
[ جمعه ٢٠ فروردین ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون