روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

سلام بر بهار

بسم رب المهدی

آسمان غرق در شادی است وستارگان چشمک زن در انتظار رویت خورشید نشسته اند تا با ظهور او ذره ذره در آسمان بی کران محو گردند . ماهیان در یا غرق در سرور سر از آب بیرون آورده و چشم به افق دوخته اند تا نخستین شاهد آن طلوع دل انگیز باشند .پرندگان نغمه ی شادی می سرایند .دشت ودمن سرسبز گشته است و لاله ها مسیر قدوم بهار را رنگین نموده اند  .بوی طراوت وتازگی به مشام می رسد وهمه منتظرند برای حلول بهار.آری صدای رسیدن بهار می آید ،وچقدر دلهای منتظران هوای اورا کرده است. انگار تمام لحظه ها چراغانی گشته است درانتظار قدوم او.

و آن گاه که بهار ظهور کند همه ی هستی یک صدا بانگ برمی دارد : " السلام علی ربیع الانام و نضره الایام .سلام بر بهار مردمان و سرسبزی دوران "

همو که منشا نشاط عالم هستی است و منتظرانش هر لحظه مشتاق آمدن بهار حضور او، و تنفس در فضای عطر آگین دولت اویند .

تو با بهار می رسی نه ، با تو می رسد بهار

تویی شکوفه زمان وسبز قامت زمین

و مهدی همان بهار است که خواهد آمد و باید برای آمدنش مهیا بود تا او بتواند بهاری بودن را به عالم عرضه نماید . آن گاه که بهار برسد ونشاط و خرمی همه جا را فراگیرد و نسیم دلنوازش آدمی وطبیعت را سرزنده کندو استعدادهای خفته شکوفا گردد آماده باش تا مبادا جا بمانی از قافله ی آخرین مائده ی آسمانی .آری چون عاشق واقعی رنگ معشوق به خود بگیر و از چشمه معرفت الهی سیراب شو تا جانت تازه شود با آمدن او.

و باید آمدن بهار را لحظه به لحظه در گوش جهانیان زمزمه کنیم باید حرمت بهاررا پاس داریم با ید سوگند یاد کنیم که تا آمدنش به او عشق بورزیم و زمینه را برای ظهورش آماده سازیم با تمام وجود ، متانت و بردباری.

یا مقلب القلوب خانه ی دلم را با وصال دگرگون کن یا مدبر اللیل والنهار اولین شب بهار را با طلوع خورشیدغایب از نظر روشن کن یا محول الحول والاحوال دلهایمان را با نور وجودی اش به احسن الحال برسان .

اماما! گل همیشه بهارم خدا کند که بیایی که بهار ما تویی و آن گاه که بیایی زمانه تورا به جای بهار جشن می گیرد. که فرمود صادق آل طه علیه السلام:"هیچ نوروزی نیست مگر آن که ما در آن منتظر فرج (وظهور مهدی موعود) هستیم چرا که نوروز از روز های ما وشیعیان ماست ."

به امیدشکوفایی وشادابی تمام دلهای عاشق مهدی زهرا عج الله تعالی فرجه الشریف.


برچسب‌ها:
[ جمعه ٢۸ اسفند ۱۳۸۸ ] [ ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون