روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

دعای روز بیست وپنجم ماه رمضان

بسم رب المهدی عج

دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان:

اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ محبّاً لأوْلیائِکَ ومُعادیاً لأعْدائِکَ مُسْتَنّاً بِسُنّةِ خاتَمِ انْبیائِکَ یا عاصِمَ قُلوبِ النّبییّن .

خدایا قرار بده در این روز دوست دوستانت و دشمن دشمنانت و پیرو راه و روش خاتم پیغمبرانت اى نگهدار دل‌هاى پیامبران.


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز بیست وپنجم ماه رمضان
[ چهارشنبه ۱ امرداد ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز بیست و چهارم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ إنّی أسْألُکَ فیه ما یُرْضیکَ وأعوذُ بِکَ ممّا یؤذیک وأسألُکَ التّوفیقَ فیهِ لأنْ أطیعَکَ ولا أعْصیکَ یا جَوادَ السّائلین .»

«خدایا من از تو میخواهم در آن آنچه تو را خوشنود کند و پناه مى برم بتو از آنچه تو را بیازارد واز تو خواهم توفیق در آن براى اینکه فرمانت برم ونافرمانى تو ننمایم اى بخشنده سائلان.»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز بیست و چهارم ماه رمضان
[ سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز بیست وسوم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ اغسِلْنی فیهِ من الذُّنوبِ وطَهِّرْنی فیهِ من العُیوبِ وامْتَحِنْ قَلْبی فیهِ بِتَقْوَى القُلوبِ یا مُقیلَ عَثَراتِ المُذْنِبین .»

«خدایا در این ماه مرا از گناه بشوی و در آن از عیبها پاکم نما و دلم را در این ماه به پرهیزکارى آزمایش نما اى چشم پوش لغزشهاى گناهکاران .»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز بیست و سوم ماه رمضان
[ سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
شب قدر

بسم رب المهدی «عج»

امشب، شبِ میهمانی رازها است. چگونه خواب، سرزمین چشم‏هایم را فتح کند، وقتی که به استقبالِ واژگانِ نور می‏روند؟! امشب پنجره‏ها ستاره می‏چینند تا جوشن‏کبیر، با تمام عظمتش آغاز شود، باران خواهد گرفت.

امشب، شب یلدایِ روح است؛ یلدایی که مقیاسش زمینی نیست. یلدایی که هیچ یلدایی به ارزش یک ساعت آن هم نمی‏رسد حال آنکه هم‏وزن هزار ماه است.

امشب، تمام فرشتگان آسمان، با کسی که قرارِ زمین است وعده دیدار دارند. چه بزمی است در زمین و چه شوری است در آسمان و نردبان دعا چقدر شلوغ است!

دست‏ها چونان مزارع آفتابگردان، بلند شده‏اند و کهکشان‏ها را می‏کاوند. خاک، به شدت به افلاک نزدیک است و الغوث الغوث، پروانه پروانه از رویِ انگشت‏ها به سوی دوست پر می‏زند. دهان‏ها بویِ ذکر می‏دهند و «کلیدهایِ بهشت» همه جا پخشند. «مفاتیح الجنان» قدر دانستنِ زمان را آسان می‏کند!

و در این میان، نام علی علیه‏السلام چونان خورشید، بر دریایِ سرخِ اندوهِ جانمازها و شبستان‏ها می‏تابد. غروب است یا شب؟ چه زود سحر در راه است.


برچسب‌ها: مناسبتی, شب قدر
[ یکشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۸:٤٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز بیست و دوم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان:

«اللَّهُمَّ افْتَحْ لِی فِیهِ أَبْوَابَ فَضْلِکَ وَ أَنْزِلْ عَلَیَّ فِیهِ بَرَکَاتِکَ وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِمُوجِبَاتِ مَرْضَاتِکَ وَ أَسْکِنِّی فِیهِ بُحْبُوحَاتِ جَنَّاتِکَ یَا مُجِیبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرِّینَ.»

«خدایا در این ماه درهای فضلت را به روی من بگشا، و برکاتت را بر من نازل فرما، و به موجبات‏ خشنودی‌ات موفقم بدار و در میان بهشت‌هایت جایم ده، ای برآورنده خواهش درماندگان‏.»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز بیست و دوم ماه رمضان
[ یکشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۸:۳۱ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز بیست و یکم ماه رمضان
بسم رب المهدی(عج)
 
دعای روز بیست ویکم ماه مبارک رمضان:
 « اللهم اجعل لی فیه الی مرضاتک دلیلا ولا تجعل للشیطان  فیه علی سبیلا و اجعل الجنة لی منزلا و مقیلا یا قاضی حوائج الطالبین. »
 
«خدایا برای من در این روز راهنمایی به سوی کارهایی که باعث  خشنودی تو می شود قرار بده و در این تسلطی برای شیطان بر من قرار مده و بهشت را منزل و آسایشگاهم بگردان ای برآرنده ی نیاز مندیهای طالبان.»

برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز بیست ویکم ماه رمضان
[ یکشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
کوفیان خواب

بسم رب المهدی «عج»

نمازت را شکستند، همان‏گونه که فرقت را و ما بعد از این، نماز را به فرق شکسته‏ ات اقتدا می‏کنیم. کوفه خواب‏آلود، آبستن توطئه بود. کوفیان خواب، کوفیان شکست بودند.
کوفیان خواب، مردان عقب‏ نشسته بودند.

همه شمشیرهایی را که از پشت سر زده می‏شوند، با زهرآلودند.

طبیبان تاریخ، زخم توطئه را جواب کرده‏ اند؛ برای مولای زخمی، شیر بیاورید!

تمام یتیمان شهر نگران مولایند. مولا اگر نباشد، یتیم‏ ها از یاد می‏روند، کسی به فکر گرسنگان شهر نیست. دل به عشق مولا باید داد، مثل او باید بود.

می‏شود راه علی «علیه‏ السلام» رفت، می‏توان به فکر دیگران بود. کوفه روزمرگی، حرکت انقلابی را فلج می‏کند، پشت مولا خالی می‏شود، غیرت اسلامی را می‏گیرد، مسلمانان را از هم جدا می‏کند.

کوفه رفاه‏ طلبی، انفاق را کمیاب می‏کند و ایثار را از شهر بیرون می‏کند. نماز عشق باید خواند.

فرق شکسته عشق را قرائت باید کرد.

گریه این روز و شب، گریه معرفت است؛ اشک‏هایمان را به زینب «سلام الله علیها» تقدیم کنیم تا راه مبارزه را بیاموزیم. زندگی، عقیده و جهاد است. آن‏گاه که از تلاش و جهاد در راه رسیدن به آن عهد ازلی بایستیم، از کوفیانیم. یا علی بگوییم، هم‏ آوای فرزندان علی باشیم؛ صدای ناله حسن علیه‏السلام بلند است و گریه مرد سراسر درد.

زینب را تنها نگذاریم.

سر بالین بیماری علی باید نشست، آخرین حرف‏هایش را باید شنید. الله الله، قرآن را، یتیمان را، همسایگان را از یاد نبریم. عالم، بیت حیدر است؛ سر روی پای حیدر بگذارید، آخرین دیدارها را پاس بدارید. بابا به سفر آخرت می‏رود...

خداحافظ بابا...!!!!


برچسب‌ها: مناسبتی, شهادت امام علی (علیه السلام)
[ جمعه ٢٧ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۳:۱٩ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز بیستم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنانِ واغْلِقْ عَنّی فیهِ أبوابَ النّیرانِ وَوَفّقْنی فیهِ لِتِلاوَةِ القرآنِ یا مُنَزّلِ السّکینةِ فی قُلوبِ المؤمِنین.»

«بار الها در این روز از ماه رمضان درهای بهشت را بر من بگشا و درهای آتش دوزخ را برمن بربند و مرا بر تلاوت آیات قران موفق بدار ای آرامش بخش دلهای مؤمنین.»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز بیستم ماه رمضان
[ جمعه ٢٧ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۳:٠۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز نوزدهم ماه رمضان

بسم رب المهدی(عج)

دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان:

اللهمّ وفّرْ فیهِ حَظّی من بَرَکاتِهِ وسَهّلْ سَبیلی الى خَیْراتِهِ ولا تَحْرِمْنی قَبولَ حَسَناتِهِ یا هادیاً الى الحَقّ المُبین.

خدایا زیاد بگردان در آن بهره مرا از برکاتش وآسان کن راه مرا به سوى خیرهایش و محروم نکن ما را از پذیرفتن نیکی‌هایش اى راهنماى به سوى حـق آشکار .


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز نوزدهم ماه رمضان
[ جمعه ٢٧ تیر ۱۳٩۳ ] [ ٢:٤٩ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
شب قدر

بسم رب المهدی «عج»

امشب چه شبی است؛ شب خوبی ها، نیکی ها، زیبایی ها؛ شب بیداری؛ شب راز و نیاز. امشب چشم هایم را برهم نمی نهم و با تنها معبودم سخن می گویم. تنها با او واگویه می کنم دردهای دلم را، او را می خوانم و از درگاهش اجابت نمیازهایم را می طلبم.

امشب چه شبی است؛ ملایک دسته دسته به یمن و بزرگی این شب بر زمین می آیند تا چشمان خسته و خیس شب زنده داران را با گلاب بهشتی بشویند. آنان می آیند تا غبار خطا و گناه را با عطر فردوس از دل ها بزدایند. امشب چه شبی است؛ شب گردش فرشتگان گرداگرد حجت الهی؛ شب بخشودن، شب تقدیر و چه زیباست امشب.

باید خود را آماده کنم ،سفر بزرگی در پیش دارم؛ می خواهم امشب، وسعت پرندگی ام را رها کنم. باید فرصت را غنیمت شمرد، باید این لحظه ها را قدر دانست.

می توان پرواز را تجربه کرد؛ فقط کافی است قدری سبک تر شویم؛ آن قدر سبک که نیروی هیچ جاذبه ای، زمین گیرمان نکند.

جادّه تقرب، قدم های عاشقانه ای می طلبد. دیگر مجال ماندن نیست، در این سرزمین برای ما جایی نیست. باید از این سرزمین زشتی ها  هجرت کنم؛ به آن دیگرم، سر بزنم. باید با تمام وجود، هجرت کنم.

از این «مَنِ» زمینی تا «آنِ» الهی، راهی نیست.این شب ها، کوتاه ترین راه رسیدن به آن جاست.

ببارید، چشم های روسیاه من، شاید که اشک ها، اندکی دلهایمان را جلا دهد. امشب شما وظیفه سنگینی دارید. باید هر چه توان دارید در طبق «اخلاص» بگذارید، شما باید جور تمام تن را بکشید.

به حال دستانم گریه کنید؛ به حال پاهای ناتوانم گریه کنید، که فردا، بر پل صراط، نلغزند. به حال شانه هایم گریه کنید که زیر بار سنگین گناه هایم در حال شکستنند. ببارید؛ چشم های روسیاه من.امشب، خدا مهربان تر از همیشه است.

امشب، خدا به این اشک ها پاداش می دهد،این قطره های حقیر، کارهای بزرگی می کنند،این اشک ها، خاموش کننده شعله های خشمی هستند که قرار است تنم را به آتش بکشند،

ببارید، ای چشم های روسیاه من، که من به مدد این اشک ها پا در جاده نهاده ام.

من به امید این ناله زدن ها دل به دریا زده ام؛ وگرنه، دستانم تهی است و شرمساری ام را حدّی نیست.کوله بار پر از گناهم را با مدد این اشک ها، سبک خواهم کرد، بسوز ای دل! بشکن ای آئینه زنگار گرفته من، بشکن که امشب، به این شکستن نیازمندم. تو که بشکنی، یعنی نیمی از راه را رفته ام ،یک عمر، گردن کشی کردی و مرا هم به هرجا که خواستی بردی؛ به هر کجا که اراده کردی، باید امشب بشکنی،باید امشب بسوزی، که سوز تو کارها بکند. تو بشکنی، چشم ها نیز می بارند، دل بسوزد، اشک ها فوّاره می زنند.


برچسب‌ها: مناسبتی, شب قدر
[ چهارشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۳ ] [ ٢:٢٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز هجدهم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان:

«اَللّـهُمَّ نَبِّهْنى فیهِ لِبَرَکاتِ اَسْحارِهِ وَنَوِّرْ فیهِ قَلْبى بِضیآءِ اَنْوارِهِ وَخُذْ بِکُلِّ اَعْضآئى اِلى اتِّباعِ اثارِهِ بِنُورِکَ یا مُنَوِّرَ قُلـُوبِ الْعارِفینَ.»

«خداوندا مرا در این روز برای برکات سحرها بیدار ومتنبه ساز ودلم را به روشنی انوار سحر منوّر گردان و تمام اعضاء وجوارهم را برای آثار وبرکات این روز مسخّر فرما به حق نور جمال خود ای روشنی بخش دلها عارفان.»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز هجدهم ماه رمضان
[ چهارشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۳ ] [ ٢:٠٢ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز هفدهم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ اهْدِنی فیهِ لِصالِحِ الأعْمالِ واقْـضِ لی فیهِ الحَوائِجَ والآمالِ یا من لا یَحْتاجُ الى التّفْسیر والسؤالِ یا عالِماً بما فی صُدورِ العالَمین صَلّ على محمّدٍ وآلهِ الطّاهِرین.»

«خدایا راهنمائیم کن در آن به کارهاى شایسته و اعمال نیک و برآور برایم حاجت‌ها و آرزوهایم اى که نیازى به سویت تفسیر و سؤال ندارد اى داناى به آنچه در سینه‌هاى جهانیان است درود فرست بر محمد و آل او پاکیزگان. »


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز هفدهم ماه رمضان
[ چهارشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱:٥۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز شانزدهم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ وَفّقْنی فیهِ لِموافَقَةِ الأبْرارِ وجَنّبْنی فیهِ مُرافَقَةِ الأشْرارِ وأوِنی فیهِ بِرَحْمَتِکَ الى دارِ القَرارِبالهِیّتَکِ یا إلَهَ العالَمین.»

«خدایا توفیقم ده در آن به سازش کردن نیکان و دورم دار در آن از رفاقت بدان و جایم ده در آن با مهرت به سوى خانه آرامش به خدایى خودت اى معبـود جهانیان. »


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز شانزدهم ماه رمضان
[ دوشنبه ٢۳ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز پانزدهم ماه رمضان

بسم رب المهدی عج

دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان:

اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَةَ الخاشِعین واشْرَحْ فیهِ صَدْری بإنابَةِ المُخْبتینَ بأمانِکَ یا أمانَ الخائِفین.
خدایا روزى کن مرا در آن فرمانبردارى فروتنان و بگشا سینه‌ام در آن به بازگشت دلدادگان به امان دادنت اى امان ترسناکان


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز پانزدهم ماه رمضان
[ شنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
ولادت امام حسن مجتبی «علیه السلام»

بسم رب المهدی «عج»

می‌آیی از آبی‌ترین کرانه‌های نور؛ تا سخاوت دریایی تو عرصه‌ای باشد برای طلوع دومین خورشید امامت در تیرگی زمین.
کریم اهل بیت، ‌ای باغبان نور!
با خنده‌های غنچه به مهمانی آمدی،
ما جشن آفتابی آیینه تو را
در چهره علی به تماشا نشسته‌‌ایم
امروز، گل به خانه زهرا رسیده است
یعنی خدا جمال تو را آفریده است.
ای کمال سخاوت! زمین آغوش خود را گشوده است تا با تو بپیوندد و دل بی‌قرار خود را به دریای تو بزند.
یا کریم اهل بیت! تو آن آیه‌ای که از سوره کوثر نازل می‌شوی تا منجی روز محشر باشی. تو آمدی و پرده‌های شب را کنار زدی تا در زلالی سینه‌ات، پرنده ‌ایمان، دوباره اوج بگیرد.
درآ که در دل خسته توان درآید باز
بیا که در تن مرده روان درآید باز
ای چشمه سخاوت:
امشب، هر ستاره‌ای را که رصد می‌کنم، نام تو را می‌بینم که به وسعت یک آسمان شکیبایی، می‌درخشد و شوق پرواز را در دل عاشقانت به تپش وامی‌دارد. دست‌های نیازمان را از چشمه سخاوتت کوتاه مکن؛ بگذار با وضو در نور امامتت، شیرینی کرامتت را چشیده باشیم!
ای شعله خدا
هم‌‌خانه با حسین
هم‌شانه با علی
چون چلچراغ علم
بر دل خوش آمدی!
ای امام غربت! آن‌که از آبروی تو وساطت می‌طلبد، تشنه باران هدایت توست و آن‌که حاجت را بهانه کرده، تشنه رفاقت با تو.
به حق شادی میلادت، قفل بسته چشمان ما را با عنایت و کرمت بگشای تا طعم سفره مهربانی تو را بچشیم؛ که هیچ زخمی از بارش کرامت بارانی‌ات بی‌مرهم نمی‌ماند؛ یا کریم اهل هدایت!

 

میلاد امام حسن مجتبی«ع» بر تمام مسلمین جهان مبارک باد.


برچسب‌ها: مناسبتی, ولادت امام حسن مجتبی(ع)
[ شنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ٦:٢٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
روز عفاف و حجاب

بسم رب المهدی «عج»

برگشت گفت : آخه این چیه سرت کردی مثل امل ها !!مثل این که باورت نشده قرن 21 و مثل مردم عصر حجر می گردی؟!
گفتم: واقعا؟! عصر حجر یعنی کی؟
گفت:چه می دونم 14 قرن پیش.
گفتم:چه جالب 14 بیشتره یا16؟
گفت : چه سوالایی میکنی معلومه 16!
گفتم: پس 16 قرن پیش عصر حجر تره تا 14 قرن پیش
گفت:معلومه
گفتم: پس شما با این حساب باید دمده تر باشید که مثل مردم 16 قرن پیش می گردید اونم چه زمانی موقعی که بهش می گفتن عصر جاهلیت دیگه از اسمش هم پیداست که خیلی دمده است...
دیگه پی اش رو نگرفت گذاشت رفت
افحکم الجاهلیة یبغون ومن احسن من الله حکما لقوم یوقنون «مائده 50 »
«آیا حکم جاهلیت را می جویند و چه حکمی برای یقین آورندگان از حکم خدا بهتر است ؟ »
و لا تبرجن تبرج الجاهلیة «احزاب 33 »
«و به همسرانت بگو خود را چنان زنان جاهل نیارایند»

 

«روز عفاف و حجاب بر تمام مسلمین جهان مبارک باد.»


برچسب‌ها: مناسبتی, عفاف و حجاب
[ شنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز چهاردهم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ لا تؤاخِذْنی فیهِ بالعَثراتِ واقِلْنی فیهِ من الخَطایا والهَفَواتِ ولا تَجْعَلْنی فیه غَرَضاً للبلایا والآفاتِ بِعِزّتِکَ یا عزّ المسْلمین.»

«خداوندا در این روز مرا به لغزشهایم مؤاخذه مفرما و از خطاها و بیهوده‌گویی‌ها درگذر و مرا هدف تیرها و آفت‌ها قرار مده به عزت و جلالت ای عزت‌بخش اهل اسلام.»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز چهاردهم ماه رمضان
[ شنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز سیزدهم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

ذعای روز سیزدهم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ طَهّرنی فیهِ من الدَنَسِ والأقْذارِ وصَبّرنی فیهِ على کائِناتِ الأقْدارِ ووَفّقْنی فیهِ للتّقى وصُحْبةِ الأبْرارِ بِعَوْنِکَ یا قُرّةَ عیْنِ المَساکین.»

«خدایا پاکیزه‌ام کن در این روز از چرک و کثافت و شکیبائیم ده در آن به آنچه مقدر است شدنى‌ها و توفیقم ده در آن براى تقوى و هم ‌ نشینى با نیکان به یاریت اى روشنى چشم مستمندان.»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز سیزدهم ماه رمضان
[ شنبه ٢۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز دوازدهم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ والعَفافِ واسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ والکَفافِ واحْمِلنی فیهِ على العَدْلِ والإنْصافِ وامِنّی فیهِ من کلِّ ما أخافُ بِعِصْمَتِکَ یا عِصْمَةَ الخائِفین.»
«خدایا زینت ده مرا در آن با پوشش و پاکدامنى و بپوشانم در آن جامه قناعت و خوددارى و وادارم نما در آن بر عدل و انصاف و آسوده‌ام دار در آن از هر چیز که می‌ترسم به نگاهدارى خودت اى نگه‌دار ترسناکان .»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز دوازدهم ماه رمضان
[ پنجشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز یازدهم ماه رمضان
بسم رب المهدی عج
دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان:
 
اَللّهُمَّ حَبِّبْ اِلَىَّ فیهِ الاِْحْسانَ وَکَرِّهْ اِلَىَّ فیهِ الْفُسُوقَ وَالْعِصْیانَ وَحَرِّمْ عَلَىَّ فیهِ السَّخَطَ وَالنّیرانَ بِعَوْنِکَ یا غِیاثَ الْمُسْتَغیثینَ
 
خدایادوست گردان نزد من در این ماه احسان و نیکى را و ناخوش دار در پیش من در این روز فسق و نافرمانى و گناه را و حرام گردان در این روز بر من خشم کیفربار و آتش سوزان را به کمک خودت اى فریادرس فریادخواهان.

برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز یازدهم ماه رمضان
[ چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز دهم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ اجْعلنی فیهِ من المُتوکّلین علیکَ واجْعلنی فیهِ من الفائِزینَ لَدَیْکَ واجْعلنی فیهِ من المُقَرّبینَ الیکَ بإحْسانِکَ یاغایَةَ الطّالِبین.»
«خدایا قرار بده مرا در این روز از متوکلان بدرگاهت و مقرر کن در آن از کامروایان حضرتت و مقرر فرما در آن از مقربان درگاهت به احسانت اى نهایت همت جویندگان. »


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز دهم ماه رمضان
[ سه‌شنبه ۱٧ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها

 

اُمّ المؤمنین، حضرت خدیجه کبرى سلام الله علیها  دختر خویلد بن اسدبن عبدالعزى نخستین همسر رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم ، از زنان شریف، اصیل و نامدار عرب و اسلام مى باشد

 

 
سال دهم بعثت: وفات حضرت خدیجه کبرى سلام الله علیها
اُمّ المؤمنین، حضرت خدیجه کبرى سلام الله علیها  دختر خویلد بن اسدبن عبدالعزى نخستین همسر رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم ، از زنان شریف، اصیل و نامدار عرب و اسلام مى باشد. وى با این که در عصر جاهلیت، در مکه معظمه دیده به جهان گشود و در آن شهر قبیله گرا و طایفه مدار رشد و کمال یافت، در عفت، نجابت،طهارت، سخاوت، حسن معاشرت، صمیمیت، صداقت، مهر و وفا با همسر، کم نظیر بود و وى رادر آن عصر، طاهره و سیده نساء قریش مى خواندند و در اسلام یکى از چهار بانویى که برتمام بانوان بهشت فضیلت و برترى دارند، شناخته شد و جز دختر ارجمندش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، هیچ بانویى این مقام و فضیلت را نیافت.(1)
وى پیش از ازدواج با رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم ، در آغاز با هند بن بناس تمیمى، معروف به "ابوهاله" و پس از وى با عتیق بن عابد مخزومى ازدواج کرد و از هر دوى آن ها داراىفرزند شد. پس از مرگ همسر دوم، خدیجه کبرى سلام الله علیها  با درایت و خردمندى خویش صاحب دارایىفراوان شد و کاروان هاى متعددى براى بازرگانى به راه انداخت.
حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم  که پیش از بعثت، بنا به سفارش عمویش ابوطالب علیه السلام  در یکى ازسفرهاى کارگزاران خدیجه شرکت کرد و سود فراوانى نصیب وى نموده بود، علاقه خدیجه رابه خویش جلب و زمینه ازدواج با وى را فراهم کرد.
خدیجه کبرى سلام الله علیها  در چهل سالگى با امین قریش، حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم  که در سنّ بیست وپنج سالگى بود ازدواج کرد(2) و زندگى شرافتمندانه و اصیلى را پایه ریزى کردند، کهدر تاریخ بشریت بى همتا و بى مانند است.
خدیجه کبرى سلام الله علیها  به پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم  عشق و علاقه ویژه اى داشت و هنگامى که آن حضرتمبعوث به رسالت شد، تمام توان و دارایى هاى خویش را در اختیار آن حضرت گذاشت، تا درراه اسلام و بارورى آن هزینه کند. او نخستین زنى بود که به آن حضرت ایمان آورد و دراین راه مشقت ها و آزارهاى فراوانى از سوى قریش و اهالى مکه متحمل گردید.(3)
وى تا زنده بود، در تمام صحنه ها یار و یاور رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم  و موجب تسلى قلبشریف آن حضرت بود و در روزگار سخت تبعید در شعب ابى طالب، هیچ گاه آن حضرت را تنهانگذاشت و با تمام وجود از وى پشتیبانى و نگه بانى مى کرد.
سرانجام این بانوى فداکار، پس از یک عمر تلاش و کوشش و 25 سال خدمت به رسولگرامى صلی الله علیه وآله وسلم  و دین مبین اسلام، پس از بازگشت از محاصره قریش در شعب ابى طالب به مکهمعظمه، در دهم رمضان سال دهم بعثت، جان به جان آفرینان تسلیم و روح مطهرش به اعلىعلیین عروج نمود.
پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم  در مدت کوتاهى، دو یار و پشتیبان خویش، یعنى عمویش ابوطالب وپس از وى، خدیجه کبرى سلام الله علیها  را از دست داد و از این باب، بسیار اندوهگین و ماتم زدهبودو روزگار سختى را پشت سر مى گذاشت. به همین جهت، آن سال را "عام الحزن" [سالاندوه] نامیدند.
پس از غسل و کفن بدن مطهر خدیجه کبرى سلام الله علیها ، پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم  وى را در حجون مکه به خاک سپرد.(4)
خدیجه سلام الله علیها  در خانه پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم  داراى دو پسر به نام هاى قاسم و عبدالله (معروفبه طیب و طاهر) و چهار دختر به نام هاى زینب، رقیه، ام کلثوم و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  گردید.(5)
پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم  در شأن همسرش خدیجه سلام الله علیها  فرمود: سوگند به خدا، پروردگار کسى رابهتر از خدیجه نصیبم نکرد. زیرا در حالى که مردم، کفر مى ورزیدند، او به من ایمانآورد؛ در حالى که مردم تکذیبم مى کردند، او مرا تصدیق کرد؛ در حالى که مردم محروممکرده بودند، او با دارایى هاى خود با من مساوات کرد و خداوند از او به من فرزندانى عطا کرد، که از سایر همسرانم چنین موهبتى نصیبم نشد.(6)
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برچسب‌ها: ماه رمضان, وفات, وفات حضرت خدیجه(سلام الله علیها)
[ دوشنبه ۱٦ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز نهم ماه رمضان

بسم رب المهدی عج

دعای روز نهم ماه مبارک رمضان:
اللهمّ اجْعَلْ لی فیهِ نصیباً من رَحْمَتِکَ الواسِعَةِ واهْدِنی فیهِ لِبراهِینِکَ السّاطِعَةِ وخُذْ بناصیتی الى مَرْضاتِکَ الجامِعَةِ بِمَحَبّتِکَ یا أمَلَ المُشْتاقین.

خدایا قرار بده برایم در آن بهره‌اى از رحمت فراوانـت و راهنمائیم کن در آن به برهان و راه‌هاى درخشانت و بگیر عنانم به سوى رضایت همه جانبه‌ات بدوستى خود اى آرزوى مشتاقان. 


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز نهم ماه رمضان
[ یکشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز هشتم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ ارْزُقنی فیهِ رحْمَةَ الأیتامِ وإطْعامِ الطّعامِ وإفْشاءِ السّلامِ وصُحْبَةِ الکِرامِ بِطَوْلِکَ یا ملجأ الآمِلین.»

«خدایا روزیم کن در آن ترحم بر یتیمان و طعام نمودن بر مردمان و افشاء سلام و مصاحبت کریمان به فضل خودت اى پناه آرزومندان.»


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز هشتم ماه رمضان
[ یکشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز هفتم ماه رمضان
بسم رب المهدی عج
دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان:
«اللهم اَعِنّی فیهِ عَلی صِیامِهِ وَ قِیامِهِ ، وَ جَنِّبنی فیهِ مِن هَفَواتِهِ وَ آثامِهِ، وَ ارْزُقنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدَوامِهِ، بِتَوْفیقِکَ یا هادِیَ المُضِّلینَ.»

 «خدایا یاری کن مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبادت، و برکنارم ‌دار در آن از بیهودگی و گناهان، و روزیم کن در آن یادت را برای همیشه، به توفیق خودت ای راهنمای گمراهان.»


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز هفتم رمضان
[ یکشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز ششم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان:

« اَللّهُمَّ لا تَخْذُلْنی فیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیَتِکَ وَ لا تَضْرِبْنی بِسِیاطِ نَقِمَتِکَ وَ زَحْزِحْنی فیهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِکَ بِمَنِّکَ وَ اَیادیکَ یا مُنْتهی رَغْبَةِ الرّاغِبینَ»

«خدایا در این ماه به خاطر دست زدن به نافرمانیت خوارم مساز و تازیانه‌های عذابت را بر من مزن و از موجبات خشم و غضبت دور گردان، بحق احسان و نعمت‌های (بیشمار) تو به خلق، ای منتهای آرزوی مشتاقان.»


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز ششم ماه رمضان
[ جمعه ۱۳ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز پنجم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ واجْعَلْنی فیهِ من عِبادَکَ الصّالحینَ القانِتین واجْعَلْنی فیهِ من اوْلیائِکَ المُقَرّبینَ بِرَأفَتِکَ یا ارْحَمَ الرّاحِمین.»


«خدایا قرار بده در این روز از آمرزش جویان و قرار بده مرا در این روز از بندگان شایسته و فرمانبردارت و قرار بده مرا در این روز از دوستان نزدیکت به مهربانى خودت‌ اى مهربان‌ترین مهربانان.»


برچسب‌ها: رمضان, دعای روز, دعای روز پنجم ماه رمضان
[ پنجشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز چهارم ماه رمضان

بسم رب المهدی«عج»

دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان:

«اللهمّ قوّنی فیهِ على إقامَةِ أمْرِکَ واذِقْنی فیهِ حَلاوَةَ ذِکْرِکَ وأوْزِعْنی فیهِ لأداءِ شُکْرَکَ بِکَرَمِکَ واحْفَظنی فیهِ بِحِفظْکَ وسِتْرِکَ یـا أبْصَرَ النّاظرین.»


«خدایا نیرومندم نما در آن روز به پا داشتن دستور فرمانت و بچشان در آن شیرینى یادت را و مهیا کن مرا در آنروز راى انجام سپاس‌گذاریت به کـرم خودت نگهدار مرا در این روز به نگاه‌داریت و پرده‌پوشى خودت اى بیناترین بینایان. »


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز چهارم ماه رمضان
[ چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز سوم ماه رمضان

بسم رب المهدی عج

دعای روز سوم ماه مبارک رمضان:

<اللهمّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ و التّنَبیهَ و باعِدْنی فیهِ من السّفاهة و التّمْویهِ و اجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ>

 

«خدایا روزی کن مرا در آن روز هوش و خودآگاهی را و دور بدار در آن روز از نادانی و گمراهی و قرار بده مرا بهره و فایده از هر چیزی که فرود آوردی در آن به بخشش خودت، ای بخشنده‌ترین بخشندگان»

 

 


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز سوم ماه رمضان
[ دوشنبه ٩ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز دوم ماه رمضان

بسم رب المهدی «عج»

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان:

« اَللّـهُمَّ قَرِّبْنى فیهِ اِلى مَرْضاتِکَ، وَجَنِّبْنى فیهِ مِنْ سَخَطِکَ وَنَقِماتِکَ، وَوَفِّقْنى فیهِ لِقِرآئِةِ ایاتِکَ، بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ »

 

«خدایا نزدیکم کن در این ماه بسوى موجبات خشنودیت و دورم ساز در آن از خشم و عذابت و موفقم دار در این روز بخواندن آیات قرآنیت به رحمت خود اى مهربانترین مهربانان»


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز دوم ماه رمضان
[ دوشنبه ٩ تیر ۱۳٩۳ ] [ ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دعای روز اول ماه رمضان
بسم رب المهدی«عج»
 
دعای روز اول ماه مبارک رمضان:

« اللهمَّ اجعل صِیامی فیهِ صِیامَ الصائِمین، وَ قِیامی فیهِ قِیامَ القائِمین، وَ نَبِّهنی فیهِ عَن نَومَةِ الغافِلین، وَ هَب لی جُرمی فیهِ یا اِلهَ العالَمین، وَاعفُ عَنّی یا عافِیاً عَنِ المُجرِمین. »

 

«خدایا روزه مرا در این روز مانند روزه داران حقیقی که مقبول توست قرار بده ، واقامه نمازم را مانند نمازگزاران واقعی مقرر فرما ، ومرا از خواب غافلان "از یاد تو " هوشیار وبیدار ساز و هم در این روز جرم و گناهم را ببخش ای خدای عالمیان و از زشتی هایم عفو فرما ای عفو کننده از گنهکاران »


برچسب‌ها: ماه رمضان, دعای روز, دعای روز اول ماه رمضان
[ شنبه ٧ تیر ۱۳٩۳ ] [ ٩:۳٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
رمضان کریم

بسم رب المهدی

غروب واژه ی عجیبی است، خورشید از صبح به زمینیان نگاه می کند شاید دلی برای بیرون آمدنش از پشت حصار تیرگی ابرها تنگ شود، شاید چشمی گرمای دستان خورشید را طلب کند یا شاید آب دریاچه ای از یخ زدگی خسته شده باشد، اما زمینیان همه دور هم جمع شده اند و نگاهشان را به زیر قدمهایشان دوخته اند، کسی دلش برای آسمان و خورشید تنگ نمی شود، چرا که خیالشان راحت است که خورشید از پشت ابر هم می تابد...اما خورشید دلش تنگ می شود از این همه غریبی و غربت و غروب می کند و باز به آغوش او می رود، او هم که منتظر خورشید بوده لحظه ای درنگ نمی کند و فتح می کند تمام آغوشش را برای خورشید، خورشید به آغوش عشق باز می گردد و زمین غرق غربت می شود و دوباره غروب....اما خورشید و عشق، هر دو باهم به زمینیان فکر می کنند، به دختر بچه ای که کنار برکه ای کوچک نشسته و با حسرت به پر کشیدن خورشید نگاه می کند...قطره ای از اشک هایش در آب برکه غرق می شود، دخترک به عشق بازی آن دو فکر می کند....آنها هر دو با هم به دخترک....دخترک چشم به راه ترکیدن بغض آسمان است آخر آنها هردو بغض کرده اند، دخترک نگران است، زمینیان که حالا گرفتار غربت شده بودند یکی یکی دور همان برکه ی کوچک جمع شدند انگار تمام دنیا قد همان برکه شده بود، زمینیان، او و خورشید را در آب برکه دیدند و همان لحظه بغض آندو ترکید و باران بارید، ناگهان قطره قطره اشک های آدمها محو اشکهای آن ها شد، برکه ی کوچک بزرگ و بزرگ تر شد تا تمام زمین را فتح کرد، او و خورشید دست در دستان همدیگر آغوششان را برای تمام زمینیان گشودند و همان لحظه فرشته ها اواز فتح خواندند و دعا ی اقتتاح در عرش او پیچید و فرشته ها ندا سردادند که خداوند درهای باز درود فرست بر محمد و خاندان پاکش و یاریمان کن در همه ی کارها، فتح کن آغوشت را برایمان و فتح کن گره از رنج ها و سختی هایمان و فتح کن برایمان تا پیروزی با اقتدار و عزت خود و لباس عافیت را ب تن ها ی خسته ی ما بپوشان و آغوش بی منتهای رحمتت را برایمان بگشای...فرشته ها خواندند و زمینیان با ایشان نجوا کردند و نجواهایشان به گوش انها رسید و خداوند به خورشید مژده ی طلوع داد، و خورشید دوباره لبخند زد و رمضان شد...خورشید اجازه ی بازگشت از درگاه پروردگار گرفت و به سمت زمین به راه افتاد....زمینیان او در راه است، سفره ی افطار را پهن کنید...


برچسب‌ها: مناسبتی, ماه رمضان
[ شنبه ٧ تیر ۱۳٩۳ ] [ ٥:۳٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون