روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

فاصله حضور تا ظهور (ویژه هفته دفاع مقدّس)

بسم رب المهدی

http://ashouraeyan.persiangig.com/image/1389/Defae-moghads2-89.jpg

دلم گرفته از این همه جمعه های بی خبر، قلم شکسته ی من بغضی است گلوگیر و از نوشتن عاجز.

پس کی نامه رسان خیمه ات مژده ی روز وصال را می دهد؟

الفبایی نمی شناسم لحظه هایی نام تو ورد زبانم باشد با نبود تو دلم به کویری مبدّل گشته که در انتظارت راهیِ ترک خوردن شده پس مگذار این کویر ترک بردارد.

صبحی کنار جاده منتظر شدیم اما غروب آمد و آقای من نیامد. کجایی آقا جانم؟

مردم از داغ انتظار. دلبرا! همچو یعقوب محزون وار نشستن سر راهت نیامدی و دلها شکست.

مولا چقدر دیگر باید جمعه ها قرائت کنم دعای آمدنت را؟

 یک جمعه رسد که درمان دردها و خون خواه شهیدان خواهد آمد. شهیدانی که یک عمر همه چیز خود را گذاشتند برای یک چیز، تداوم زندگی.

اکنون آنان که در قهقهه های مستانه و شادی وصولشان نزد خداوند روزی می خورند، سبکبالانی که ترکش های داغ و برّان پر پروازشان بود و بهانه ای برای آسمانی شدنشان. شهیدانی که در قطعه ای از زمان درس معرفت و محبّت به امام زمان(عج) را به تمام زمینیان دادند و با انتظار سبز خود کهکشانی از زیبایی ها را خلق کردند تا راه را به ما نشان دهند.

جان بر کَفانی که آنقدر در درگاه الهی خواستنی شدند که خداوند متعال مشتاق دیدارشان شد و مصداق بارز آیه ی « إرجعی إلی ربّک راضیة مرضیة » گشتند.

یکی از زیبایی های مشهود زندگی شهدای عزیزمان:

عشق به امام زمان(عج) بود و در این ادعای عاشقی ثابت قدم بودند. عشق به میهن بر روی سنگ و خون و کاغذ و خاکستر حک شده است و حدیث مردان بی ادعایی که آرامش و راحتی خویش را در یک آن برای یافتن آزادگی به اسارت بردند و در هفت گوشه ی شهر عشق زنده باد ایران ایران را زمزمه کردند. در آسمان هفتم مردانی نشستند که برای دفاع از عظمت و شکوه میهن اسلامی خود در دفاع از انقلابشان، امامشان وخدایشان دست از جان شستند و روح پاکشان را در آسمان بر آوازهای بهشت به پرواز درآوردند. هرگز از قدم نهادن در راه بی برگشت نترسیدند.

ایرانیان شاهد شهادت شهدایی از دلیران تنگستان و شوشتر و دزفول و شلمچه هستند.

مردانی که:

  • شعارشان لبیک یا حسین و لبیک یا خمینی بود.
  • هنرشان شهادت در راه ظهور مجنونشان.

خونها رودهایی بودند که جاری شدند به سوی قامت یار، یاری که عمری، سالیانی، جمعه هایی اشک هایی، چشمانی آن را انتظار کشیدند، اما نیامد.

دفاع مقدّس هفته ای است نیکو و یک جمعه برای هشت سال و یک هفته برای یک عمر.

ای وارث عاشورا

هفته ی مقدّسی پیش روی ماست که مژده ی ظهور را نوید می دهد. معشوق من صفحه های بی نگار پر نگار شدند از این امید.

نخواهی آمد؟؟؟

می شود ای سرو بستان رسول الله                         

                                                            گیری آخر انتقام خون ثارالله

ای امام منتظر الغوث ادرکنی                      

                                                            ای ولی دادگر الغوث ادرکنی

العجل الی ظهورک یا صاحب الامر و العصر و الزمان


برچسب‌ها: مناسبتی
[ دوشنبه ٢۸ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع ـ دل نوشته ای برای آن حریم افلاکی

بسم رب المهدی

غریبانه باید گریست برای مظلومیتی که در تاریخ رسوب کرده و گلوی عاشقان را لبریز از بغض غربت نموده است. اگرچه ظلم و ستم بر ابدان و اجساد شما اسطوره های طهارت و پاکی نیز تعدی بر بیوتی جسمانی است که خداوند اراده کرده است نام و آوازه اش از مجرای آن در جهان طنین انداز شود و به واقع ظلم بر خداست، اما دشمنتان با تخریب حریم مدفن مقدس جسم دنیایی شما، تنها بر خاندان تقدس و پاکی ظلم روا نداشته ، بلکه بر پیشانی حقیقت مهر مظلومیت کوبیده است.

خاک بقیع سرمه چشمان شیفتگان حقیقت است اگرچه در خود بنایی و مناره ای و گنبدی جای نداده و طوطیای دیدگان جویای معرفت است اگرچه بوی غربتش حلقوم های پر از درد را می فشارد. دشمنتان ندانست و نمی خواست بداند که معارف و محبت شما از جنس سنگ و چوب نیست که با شکستن و سوزاندن نابود شود و ندید که چگونه ریزش مناره ها نامهای زیبایتان را پرآوازه تر کرد و هرچه این اسماء احسنای الهی پرآوازه تر، کام دوستانتان شیرین تر ، چرا که خود به ما آموختید بگوییم ؛ "فما احلی اسمائکم "

آنانکه قبور ائمه هدایت و رستگاری را تخریب کردند، پیش از همه چیز مسیرهای منتهی به سرزمین معرفت را از بین بردند و جهالتشان را در اعماق قلب های تاریکشان، آنجا که نور راه نمی یابد، مومیایی کردند، تا جهلشان بماند و بماند و بماند. آنکه بی حرمتی کرد، ندانست که تیشه بر ریشه خود می زند و نتوانست باور کند که ریشه شجره طیبه، عندالله ثابت است و هرگز نمی خشکد و شاخسارش هر روز بیش از پیش شکوفا می شود و میوه های شیرین و حیات بخش ایمان را به بار می نشاند. دشمنتان بنیاد خود کند چرا که نمی دانست شما بر او حتی از پدر و مادر نیز مهربانترید و پرده عصمت خود درید زیرا نمی فهمید آبرو و عصمت از شما سرچشمه می گیرد.


برچسب‌ها: تقویم تاریخ

ادامه مطلب
[ چهارشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٥٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
صدای پای عید

بسم رب المهدی

http://www.district22.org/album/images/eid-fetr86b.jpg

به نام او آغاز می کنم، که به امید جمعه هایش زنده ام    

      به لبخندش که تصویر تجسمی درذهنم است عادت کرده ام    

به ندبه صبحش دل بسته ام

        و به سمات غروبش گونه هایم رامیزبان اشکانم کرده ام            

جمعه ها ازپس هم گذشتند...

ماه بندگی، دلدادگی و ماه ضیافت الهی روبه اتمام است.

و من دراین مدت عاشقانه و دلبریده از همه چیز سراسیمه به دنبال جاده ای می گشتم که انتهایش به مجنونی رسم که لیلی ها وشیرین هایش 1172سال است که  انتظارش را می کشند.

درپس جاده ای نشسته ام که ظلمت وجودم را فراگرفته و من احساس تنهایی می کنم اما به امید شادمانی ات و به شوق آمدنت دلم را مصلایی می سازم تا نمازعشق در آن برپا کنم.

درطول ماه رمضان اهالی قبیله قبله، قلبهایشان را صیقل می دهند تا درچایان ماه زمینه برای قربانی آن و پا به صحنه گذاشتن تو درآن فراهم سازند.

عیدفطر اکثر مردم خوشحالند اما من اشکانم روی صورتم سنگینی می کند چون لحظات افطار دعا می کردم تا نماز عید فطر امسال را به امامت مهدی موعود اقتدا کنم.

یا رب خودت گفتی که دعای روزه دار رد نمی شود...

اما شاید این خواسته تبدیل شد به آرزو.

غروب جمعه هایت خیلی دلگیر است و من می ترسم از اینکه روزی بیاید که ندای أنا بقیه الله در جهان بپیچد و من نباشم .

با خود عهد بستم که بعداز نماز عید فطر آرزو می کنم دیگر سالی آغاز نشود که پایانش بدون وجود تو باشد .

وعده من و شما، جمعه دیگر، همین جا، دهکده دل، جنگل منتظران تنها، کلبه دل شکسته ها، پلاک انتظار غریب.


برچسب‌ها: مناسبتی
[ سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
قبله در آتش( ویژه نامه روز قدس )

بسم رب المهدی

به نام او که حق را استوار نمود در مقابل باطل

 یا محمد ای رسول

حقانیت و انسانیت کلامت را با طلا بنگارند و نشان خلق خفته دهند که فرمودی:

که حب وطن از ایمان و امروز پس از قرن ها در آن سوی مرزهای جغرافیایی جرم این است حب وطن و خاک داشته باشی. می کشند و به خاک و خون می کشند مظلومان را به جرم عاشقی و مسلمانی، به جرم پیرو تو بودن.

یا محمد به نام یهود و به آرمان دروغین بازگشت مسیح خودشان که همانا زر و زور است قبله عشق را به آتش کشیده اند که اینبار گوساله سامری به دست پلید صهیونیست ساخته شده و دنیا را به کام هلاکت میکشاند. اگر قرن ها پیش کسی می دانست که این عقده سرطانی روزی سر باز می کند و بوی تعفنش همه عالم را مشمئز می کند شاید امام حق علی مرتضی از موته باز نمی گشت و ریشه این سفاکان خشکیده می شد.

قدس در آتش کین می سوزد و ما مانده ایم دست دعا برای آزادی اش اما،

تا خون حسین(ع) هست و ندای هیهات من الظله او در گوش عالمیان حق زنده خواهند ماند.

خون حسین (ع) از کرانه فرات تا نیل را به خروش خواهد آورد که آورده  و آب فرات بیابان های تشنه را سیراب خواهد نمود  تا به درخت زیتون برسد و بار دهد این شجره نه غربی نه شرقی.

چه بسا رمز پیروزی مردان حق همان شهادت طلبی است که از حسین(ع) آموخته اند. بگذار نامش را حرکت انتحاری بگذارند و خودکشی بدانندش. ما چه می دانیم شهادت اجر جهاد اینان است و خداوند اینان را عاشق گشته و می کشدشان و خونبهای اینان را خودش قرار داده، چه کسی می دانست حرکت طفل 13 ساله ایرانی از خونین شهر ایران امواجش آنچنان کاخ ظلم را به لرزه درآورد و مرزهای جغرافیایی را در نوردد به بوسنی برسد و آرزوی پسرک رزمنده مسلمان آن شود که نسل حسین فهمیده ایرانی شود و باز از بوسنی رد شود و به زادگاه ابوذر علی (ع) (ربذه) و به جبل عامل لبنان برسد و بسازد امثال منیف اشمرهای لبنانی را و دندان خشم را در دهان خرد کند.

آری چه بگویم که وعده حتم خداوند است جاء الحق و زهق الباطل و خون های شهدا زمینه ظهور مولایمان خواهد شد. انشاء الله.


برچسب‌ها: مناسبتی
[ جمعه ٤ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
فرازی از دعای روح بخش افتتاح

بسم رب المهدی

اى بهترین خواسته‏ شدگان،و گشاده‏ دست‏ ترین بخشندگان! سینه‏ هاى ما را به او شفا بخش،و کینه دلهایمان را به او برطرف‏ کن،و ما را به مدد او به حقیقت آنچه که در آن اختلاف افتاده از حق به اذن خود راهنمایى فرما،همانا تو هرکه را بخواهى به راه راست‏ هدایت مى‏کنى،و به وسیله او ما را بر دشمنان خود و دشمنان خویش یارى ده،اى معبود حق آمین.

خداوندا ! از نبود پیامبران‏ که درودهاى تو بر او و خاندانش و از ناپیدایى مولایمان،و بسیارى دشمنانمان و کمى‏ نفراتمان، و سختى فتنه‏ها به سویمان،و از جریان زمان بر زیانمان به درگاه تو شکوه مى‏آوریم،بر محمّد و خاندانش درود فرست‏ و ما را در برابر این همه یارى فرما به گشایشى از جانب خویش که زود برسانى،و بدحالى که برطرف کنى،و پیروزى با عزّت برایمان قرار دهى،و سلطنت حقى که‏ آشکارش فرمایى،و به رحمتى که از سویت ما را فرا گیرد،و به سلامتى کاملى که از جانبت ما را بپوشاند،اى مهربان‏ترین مهربانان1.


1.الاقبال،ج1،ص138.تهذیب الاحکام،ج3،ص18،مصباح المتهجد:ص577 ح690.

مراقبات ماه رمضان؛محمد محمدی ری شهری،ترجمه جواد محدثی.


برچسب‌ها: اعمال ماه های قمری
[ سه‌شنبه ۱ شهریور ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون