روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س)

بسم رب المهدی

فرا رسیدن ایام فاطمیه سالروز شهادت سیدة النّساء العالمین حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت بادشب  است و لحظه ها نگران می روند و می آیند و بر زبان ملائک آیه های نور جاریست . شبنم اشک صورت گلی را شست ،آن گاه که میخ در  پهلوی خورشید را شکافت  .  آفتاب چشمان نبی  که کم سو می شد؛ غنچه ها از گوشه ی چشم، شانه های لرزان پدر را دیدند . تسبیحی از ستاره ها، در دستان دختری آسمانی ،ام یجیب را زمزمه می کرد.

اما...هنگامه؛ هنگامی شد ، که رود ها روان گشتند  از بغض فرو خورده ای که  سینه ای را تنگ کرده بود . ثانیه ها سینه زنان ، در سوگ یاس جوان ، و بر جان عاشقان جهان ، درد و اشک نهان .

مردی قدم در کوچه دلتنگی نهاد ، تا امانت را به دست پدر  بسپارد . ماهیان سرخ، میان حوض زمان  در تب و تاب افتادند. طوفان تندی در گرفت  و آسمان لرزید. آری؛ گلی قشنگ تر از بهار  و بهشت به زیر خاک  پنهان شد .  که انگار گنجی در زیر خاک  نهان گشت ؛ اما کدام خاک ؟! خدا می داند ... .

غنچه ی خاموش سراسر آواز ، و وجودی پر از رمز و راز ، راهی کوی حبیب شد .یاس کبودی که  فانوس روشن ایام بود و سراینده غزل ناب  ولایت .

رهگذر تنهای کوچه های بی وفایی، پروانه  بی قرار شمع علی علیه السلام ، حنجره ای از فریاد برای دفاع از حق ولی ، و الگوی فرزند دلبرای خود مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ، که بر روی سربند زیبایش نوشته شده است " یا زهرای علی علیه السلام "

او که چون مزار مادر؛ پیدای پنهان است  و هفت آسمان در انتظار رویت  سیمای نورانی اویند . مرد آب و آیینه که چون بیاید  رنجنامه شیعه به آخر خواهد رسید .و وعده الهی تحقق خواهد یافت .

گوش کن... نوایی می آید از آن سوی هستی !

                                        گویی کسی را می خواند!                         

                                                                 صدای مادری است!

که، درکوچه های سرد و تاریک غیبت ، برای گرفتن بیعت ، بر درب خانه ی دل می کوبد!

بیعت ...؟!                       

     آری ؛بیعت برای فرزند خویش.

                 اما ... آیا کسی لبیک گویی نوای آسمانی او هست ؟

                          مبادا در غفلت بمانیم ... باید هشیار بود... .

               بیعت با جانان زمینه سازی است برای ظهور.

                                                                    به امید ظهور                                               


برچسب‌ها: شهادت
[ یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٧:٠٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
حدیث عشق

بسم رب المهدی

امام زمان علیه السلام در لوح حضرت فاطمه علیها السلام:

از جابربن عبدالله انصاری نقل شده که می گوید: خدمت حضرت فاطمه زهرا(س) شرفیاب شدم. در برابر آن حضرت لوحی بود که اسامی اوصیاء از نسل او در آن ثبت شده بود. شمردم تعدادشان دوازده تن بود که آخر آنها قائم(عج) بود. سه تن از آنها به نام محمد، چهار تن به نام علی و۱ ... .

قسمتی از متن لوح:

به نام خداوند بخشنده مهربان.

این نوشتاری است از جانب خدای عزیز و فرزانه به سوی پیامبر نور، سفیر و راهنمایش محمد(ص) که آنرا روح الامین از نزد پروردگار جهانیان فرو آورده است. ای محمد! نام های مرا گرامی دار، نعمت های مرا سپاس گوی و آنها را انکار نکن ... من تو را بر همه پیامبران برتری دادم و جانشینت را بر همه اوصیاء برتری بخشیدم و تو را با دو فرزند دلبندت حسن و حسین گرامی داشتم. حسن را- پس از سپری شدن مدت پدرش- معدن علم خود قرار دادم و حسین را مخزن وحی خود قرار داده مدال شهادت را به او عطا کردم و مدت او را با سعادت پایان دادم که او سالار شهیدان است ... معیار پاداش و کیفر من، اهل بیت اوست که نخستین آنها سرور عبادت کنندگان و زینت دوستان گذشته من علی بن الحسین است و آنگاه پسرش- شبیه جد بزرگوارش- محمد است که شکافنده علوم من و معدن حکمت من می باشد... این سخن از من به حقیقت پیوسته که جایگاه جعفر را بس بلند گردانم و او را بوسیله دوستان و شیعیانش مسرور نمایم، پس از او فرزندش موسی را برگزیدم که در عهد او فتنه ای به پا گردد. پس از سپری شدن مدت بنده، دوست و برگزیده ام موسی، در مورد یار و یاورم علی به انکار گرایند... او را اهریمنی گردن‌کش می کشد و در شهری که بنده شایسته‌ام ذوالقرنین بنا کرده، در کنار بدترین مخلوقاتم به خاک سپرده می شود. این سخن به حقیقت پیوسته که دیدگاه او را با فرزندش محمد روشن گردانم که جانشین و وارث علوم اوست. او معدن علوم و محل اسرار من است... نیکبختی او را با فرزندش علی کامل گردانم که یار و یاور من است و گواه من در میان بندگانم و امین بر وحی من است. از او حسن را پدید آوردم که دعوت کننده به سوی من و مخزن علوم من است. آنگاه سعادت او را به اوج رساندم با فرزندش «م ح م د» که رحمت است برای جهانیان. کمال موسی، شوکت عیسی و شکیبایی ایوب با اوست۲... .


۱. اصول کافی، ج1، بحارالانوار، ج 36، کمال الدین صدوق، ص 311

۲.حدیث شریف لوح که در غالب کتابهای حدیثی نقل شده است، از جمله: اصول کافی، ج 1، بحارالانوار، ج 36، غیبت نعمانی، ص 30


برچسب‌ها: حدیث عشق
[ شنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
صفای عالم

بسم رب المهدی

مهدی بیا که بی تو عالم صفا ندارد

باز آکه بی تو خورشید نور وضیاء ندارد

مهدی بیا که بی تو افسرده گشته دلها

در گلشنی که گل نیست بلبل نوا ندارد

مهدی بیا که که بی تو روزی سیاه داریم

درد فراق رویت جز تو دوا ندارد

مهدی بیا که طی شد ایام ما به حسرت

صبر از فراق تا کی پیمانه جا ندارد

مهدی بیا وبنگر این جمع بینوا را

جز دامن تو حاجت دستان ما ندارد

مهدی بیا که بی تو زهرا به غم نشسته

آن پهلوی شکسته جز تو شفا ندارد

مهدی بیا وبنگر زهرا در آن میانه

بر لب به جز نوای مهدی بیا ندارد

رفته زکف قرارش بشکسته گوشوارش

طاقت دل تو شرح این ماجرا ندارد

سید محمد تقی مداح


برچسب‌ها:
[ دوشنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:۳۳ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
بانوی صبر

بسم رب المهدی

مدینه بهار در بهار است. آسمان لبریز شوق و غرق تمنای دیدار.ثانیه ها در انتظار طلوع با شکوه صبح اند و بی تابانه تولد بانوی صبر را به نظاره نشسته اند. لحظه ی موعود فرامی رسد و خانه ی زهرا و علی، فانوس باران اشک شوق می گردد.

پیامبر او را در آغوش می گیرد و پیکی آسمانی نام او را از عرش می آورد. و او زینب می شود. نخستین سراینده ی غزل صبر و بردباری. که مردانمان از او درس جوانمردی می آموزند و زنانمان در مکتب او الفبای دینداری و دفاع از امام را می آموزند.

 آری،  زینب، دختر غدیر! ستاره ی آسمان صبر و وفا. که حدیث وفا را به ما آموخت. آنگاه که پروانه بار بر گرد حسین علیه السلام می گشت و لحظه ای تحمّل دوری از او را نداشت.  آینه فاطمه نما! که صبر را به ما آموخت. آنگاه که از دریای خون گذشت و فرمود: ما رأیتُ اِلّا جمیلاً.    مقدّس ترین آیه ی ایثار! که همراه با جان برادر، مفسر کتاب کربلا شد و با ایثار خود امام زمان خود را یاری گر بود.و در فضای شبهه آلود زمانه  حسین علیه السلام را شناساند( که او فرزند رسول خدا بود نه خارجی.)

زینب!  اسوه ی صبری که نامش همواره درس آموز است. روشن گر حقی که پیام خون را در وانفسای تاریکی جهل و غفلت به خفتگان رساند.  پروانه ی شمع حسینی که در آتش عشق او سوخت و چراغ راه دل سوختگان گشت. آری، دفاع از ولایت را، مادرش زهرا علیها السلام آموخته بود، تا رایت سرخ حسین را تفسیرکند، و در این زمان، منتظران را برای رسیدن به رایة الهدی، آموزگار باشد.

" مرید زینب، باید پیام عاشورا را حفظ کند، و رسالتش در جاده ی غفلت زده ی غیبت، همان تداوم رسالت عاشورایی زینب باشد."

او باید امام زمان خویش را بشناسد و با بصیرت زمینه ساز دولت حقه اش گردد.

که" اگر اهل ایمان پناهگاه حقیقی خود را بشناسند و به آن پناه برند مورد عنایت واقع خواهند شد."

و زینب ! الگوی زن منتظر است، تا او بتواند در استواری زینبی در تشکیل جامعه ی زمینه ساز مشارکت کند و اماده باش لبیک به ندای انا المهدی باشد. که منتظر! عشق به امام زمان را در زمزمه هایش یافت، علم و شجاعتش را در کوفه دید، انس با پیامبر را در لحظه ی تولدش دانست، شهید پروری را از عاشورا درس گرفت، صبر و رضا را در کلامش شنید، وحجاب و عفاف را در نگاهش خواند.


برچسب‌ها: ولادت
[ جمعه ۱٩ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
غریب دوران

بسم رب المهدی

ای عاشقان برای ظهورم دعا کنید

         روز وشبان بسوی خدا التجا کنید

گر انتظار امر فرج می کشید پس

         باید که روز وشب همه از دل نوا کنید

آن یوسفی که در چَهِ غیبت بود منم

         ای قافله طناب برایم رها کنید

بگذشت عمر اشک منِ زار ،از هزار

         با اشک خویش پاک زمن اشکها کنید

زندان غم مرا به اسارت کشیده است

        ای عاشقان مرا ز اسارت رها کنید

از مهدی غریب وطن یاد آورید

        هرگاه یاد جد غریب مرا کنید

از من در این زمانه نباشد غریب تر

                                            از بهر این غریب زمانه دعا کنید

امروز سیل اشک بریزید بهر من

                                فردا که شد ظهور زجان خنده ها کنید

                                                                                   سید محمد تقی مداح

 


برچسب‌ها:
[ چهارشنبه ۱٧ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٥:٤۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
ختم صلوات

بسم رب المهدی


«اَلسَّلامُ عَلی رَبیعِ الاَنام وَ نَضرَةَ الاَیّام»

سلام بر بهار مردمان و سرسبزی دوران

در نظر داریم با کمک شما "هم عهدان منتظر "طرح ختم صلوات جمعی در ایام نوروز را برگزار کنیم.

*جهت سلامتی حضرت بقیة الله الاعظم(ارواحنا فداه) و تعجیل در فرج حضرت

*سلامتی نائب بر حقش امام خامنه ای(مدظله) و موفقیت خدمتگزاران ملت

*پیروزی مستضعفان جهان در نبرد حق علیه باطل و حوائج منتظران حضرت مهدی(عج) و اینکه در سال جدید حول حالنایی در ما ایجاد شود که یک گام سریعتر در برپایی شرایط ظهور حضرت برداریم و معرفتمان به ایشان بیشتر شود.

زمان اجرای این طرح1/1/1390الی 13/1/1390می باشد.

با استقبال خوب شما عزیزان این طرح به پایان رسید.

از همگی دوستان تشکر می کنیم,انشاءالله قبول باشه.

جمعاً "٣٠٠٠٠صلوات" فرستاده شد.

با تشکر " هم عهدان منتظر-3 "


برچسب‌ها:
[ یکشنبه ۱٤ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دوازدهم فروردین،بهار سیاسی ایران اسلامی

بسم رب المهدی

یوم الله 12 فروردین روز تجلی حکومت عدل الهی و تحقق وعده حق تعالی در بذل عزت و بزرگی بر مستضعفان جهان و تلالو زرین بهار آزادی با تکیه بر ارکان نظام اسلامی است.
داستان از آنجا آغاز شد که شیطان بزرگ و دنباله های ریز و درشت آن بعد از ناکامی و ناامیدی از مهار انقلاب اسلامی به این توهم دل خوش کرده بودند که اندکی پس از پیروزی انقلاب همه آنچه از دست داده اند را بار دیگر از امام و امت او پس خواهند گرفت.
سرعت تصمیم گیری امام در تثبیت نظام جمهوری اسلامی و اعلام رفراندوم در 12 فروردین 1358 (50 روز پس از پیروزی انقلاب) آمریکا و مزدورانش را به چالشی بسیار بزرگتر فرا می خواند بنابر این وابستگان داخلی و خارجی از دولت موقت گرفته تا دیگران را به عکس العمل واداشت. امام در این باره می فرمایند: "... اینها به دست و پا افتاده اند که نگذارید رفراندوم بشود، به طور صحیح تحقق پیدا کند و این خیال خامی است و یا قانون اساسی اسلامی بر مذهب شیعه اثنی عشری حکمفرما شود به خیال خودشان می توانند، این خیال خامی است و یا در جمهوری اسلامی در آن خلل واقع شود، جمهوری مطلق باشد یا جمهوری دموکراتیک، همه اینها غلط است، من رای خودم را به جمهوری اسلامی می دهم..."


برچسب‌ها:

ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٩:۳۱ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
جمادی الاول

بسم رب المهدی

از جمود به معنی بستگی است و گویا وضع این دوماه در فصل یخبند شده که چلۀ بزرگ و کوچک است. در روز سیزدهم و چهاردهم وپانزدهم ماه جمادی الاولی زیارت حضرت فاطمه الزهرا(صلوات الله علیها) و اقامۀ ماتم آن مظلومه مناسب است. زیرا که در روایت صحیحه وارد شده که آن حضرت بعداز پدر بزرگوار خود هفتاد و پنج روز در دنیا بود و وفات فرمود و بنابر مشهود که وفات حضرت رسول (صلی الله علیه وآله) در بیست و هشتم صفر بوده، باید وفات مخدّره در یکی از این سه روز واقع شده باشدو در روز نیمۀ سنۀ سی وشش فتح بصره بر امیرالمؤمنین (علیه السلام) و ولادت حضرت امام زین العابدین(علیه السلام) شده و زیارت هود و امام در این روز مناسب ست.


برچسب‌ها: اعمال ماه های قمری
[ چهارشنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٩:۱٧ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون