روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

ولایت عشق

بسم رب المهدی

همه چشم به راه بودند .  می خواستند پاره تن پیامبر را ببینند .حتی امام صادق علیه السلام هم آرزوی دیدارشان را داشتند .

کیست که بعد از ریحانه ی نبی سلام الله علیها پاره ی تن اوست . آسمان چشم به خانه ی موسی بن جعفر علیه السلام دوخت . ومدینه در انتظار بود .

گل به یکباره خندید و بلبلان نغمه ی شادی سرودند . آسمان ستاره هایش را  بپای نوزاد ریخت وزمین رشک خورشید گشت .

و او ؛ علی ،پسر موسی علیه السلام است . هشتمین قبله ای که بهانه ی عشق ورزیدن است و کعبه وجود او مغناطیس دلهای شیفته ولایت .

شرطی از شروط کلمه ی لااله الا الله ؛دژ محکم الهی ،که ولایتش پناه دلهای باایمان است . آن دلهایی که مشهد یقین می شوند و از چشمه سارش معرفتش سیراب .

و سرزمین طوس ؛طوری است که میقات هزاران موسای کلیم نامیدندش . آری! هرکس را به وادی  عشق علی بن موسی علیه السلام خواندند ولایتش الهی است . همان ولایتی که به مهدی علیه السلام می رسد.

و او باب الهی و راهی است که هرکس آن را برگزید هدایت یافت.


برچسب‌ها: ولادت
[ دوشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٠٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
حریم غدیر

بسم رب المهدی

السلام علیک یا امیرالمومنین یا امین الله فی ارضه

 السلام علیک یا علی بن موسی الرضا

 السلام علیک یا شمس الشموس ایران

 سلام دوستان اهل بیت نبوت

 جای شما خالی جمعه ای مراسمی با شکوه در شهرمان برای ولادت امام رضا (علیه السلام)

برگزار شده بود که هم زمان در18شهر کشور هم برگزار می شد .

مراسم با حضور خادمان محبوب امام رضا حال وهوای خاصی گرفته بود ....

دراین مراسم ختم زیارت امین الله گذاشتند که امروز شروع می شود تا40روز که روز چهلم مصادف است با غدیرخم است.

خواستم تا شما را هم دراین ثواب شریک کنم:

 آری،پهلوی یاس آن زمان شکست که...،

          استخوان در گلو وخاردر چشم آن زمان نشست که...،

                             حریم سبط اکبر آنگاه خانه دشمن گشت که ...،

                                      وبالاخره عشق آنگاه برسر نیزه ها رفت که ....،

تو فراموش شدی غدیر،خطبه غدیرو....

                                                نه از روی نیسان که از روی عصیان


40روز تاغدیر باقی است، اینک دستمان به سوی  آسمان بلند است ،40روز دعا می کنیم و بر امیر ولایت سلام  می دهیم و دسته گلی از فیض زیارت را تقدیم مولایمان  می نماییم به نیت احیاء غدیر، که پیامبر فرمودند:

 پس باید که (سخن مرا همان خطبه غدیر) حاضران به غایبان وپدران به فرزندان برسانند....تاروز رستاخیز.

 زیارت معروفه به امین الله است که در نهایت اعتبار است ودر تمام کتب مزاریه ومصابیح  نقل شده است وعلامه مجلسی (ره)فرمود که آن بهترین زیارت است از جهت متن وسند و کیفیت  آن چنان است که به سندهای معتبر روایت شده از جابر از امام محمد باقر (ع) که امام زین العابدین (ع)به زیارت امیرالمومنین (ع)آمد ونزد قبر آن حضرت ایستاد و گریست وگفت:(زیارت امین الله)

ختمهمگانی زیارت چهل روزه امین الله از تاریخ 25مهرماه 89 آغاز می شود وهر روز، یک مرتبه باید خوانده شود . امید است در چهلمین روز که عید لبخند وروز شادی اهل بیت (ع) می باشد دستهایتان لبریز اجابت گردد.

                                                         

                                                                                                                         التماس دعا

 


برچسب‌ها:
[ یکشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
آیه ی رحمت

بسم رب المهدی

صدای نفس عشق می آید . شبنم دیدار ،گل روی برادر را شست . خاک بوی افلاک گرفت .از زمین و زمان طراوت بارید  و حدیث عشق جاری گشت.  انگار آیه های رحمت از خانه ی موسی بن جعفرعلیه السلام نازل شد . ترنم شادی لبان پدر را  آذین بست  و سومین ملیکه ی اسلام ،پای بر  قلوب اهل ولا نهاد؛ تا جلوه ای دیگر باشد زهرای اطهرسلام الله علیها را  و آیینه ای از جلال زینب علیها السلام . ماه تابان عصمت ، که روشنی گرفت  از خورشید فروزان ولایت . و این امام بود که والا ترین معارف وجودی خویش را نثار او نمود؛ تا آنجا که لبخند دلنشین پدر و زمزمه ی "فداها ابوها"  خاطره ای شیرین شد برای آسمان .

 بانوی مهر که انگار فاطمه علیها السلام بود تا علی علیه السلام را یاری کند  و زینب سلام الله علیها تا رسالت عاشورا را بر دوش کشد . نشانی از تربت بی نشان و ترجمان بلند عاشورا ؛همان قصه ی با زینب هم سفر شدن.

وگویند که باز می شود از قم در بهشت ... آنجاکه شبها آسمانش غرق ستاره می شود و آن گاه که خورشید از راه می رسد تاج مناره های حرم میگردد. همانجا که گشوده می شود باب الکرامت، ازسلاله ی باب الحوائج . آنجا که دایره ی ایمان وحوزه ی عرفان  بر گرد نگینی می چرخد.کوثر همیشه جوشانی که سیراب کننده ی تشنگان علم و ایمان و حکمت و معنویت است .

مهد تربیت یارانی ولایی .آنان که جانشان فدایی امام خویش است و زندگانی شان در راه زمینه سازی برای تشریف فرمای او . آری؛ "قم حرم اهل بیت است  همانند اینکه خدا را حرمی است ،در مکه و رسولش صل الله علیه و آله وسلم را حرمی در مدینه و علی علیه السلام را حرمی در کوفه " ومعصومه سلام الله علیها هدیه ی خداوند است که چون نگینی بر انگشتری ولایت  می درخشد،  آری او عصمت اهل ولاست و حرمش آشیانه ی آل محمدصلی الله علیه و آله و سلم . 


برچسب‌ها: ولادت
[ جمعه ۱٦ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
زبان رسای اسلام

بسم رب المهدی

و مظلومیت هنگامی بود ، که آسمان سیه پوشید و ضجه ی افلاکیان به گوش رسید . آن گاه که اشک ها از همه سو روییدند  و بقیع با تنی لرزان در سوگ نشست .مدینه دوباره  دستان بسته و بی ردایی امام را به یاد آورد . و روزگار فراق، برای همدردی با موسی بن جعفر علیه السلام  نوحه خوانی می کرد . 

زمانه چشم اشکبار به درب سوخته دوخت و به یاد آورد؛ آن گاه که حضور او را  تنفس می نمود، و زمین عبورش را به بوسه می نشست . آن گاه که قلم به شاگردی اش  قد خم می نمود و مسجد النبی در انتظار صدای دلنشینش ، صبح صادق را نظاره گر بود .

راز گشای حقایق و آغازگر  جریان جنبش فکری ، که مذهب را، با درخشش خود به روشنی رسانید و با بیمه نمودن فکر یاران خویش ،مرزبانانی فرهنگی تربیت نمود. مردمانی بصیر و آگاه ، که باقدرت حق  بشناسند باطل را .

بنیان گذار علم ، که او را موسس دانشگاه جعفری خوانند، تا زراره ها و ابو بصیرها در مقابلش زانو بزنند و در مکتب او مجهز شوند به قدرت علم ؛ و عنوان بصری ها در تب و تاب دیدارش بنشینند،که انگار قصه ی آن، سرانجام وصل عاشقان مهدی علیه السلام است. او که آخرین ودیعه الهی  است  و خورشید مدینه ی دانش ، از همان گاه ؛در آرزوی خدمت به او:" لو ادرکته لخدمته ایام حیاتی . " و در غم هجرانش ،جاری سیل اشک و زمزمه ی ناله های فراق : "ای سید وسرور من ! غیبت تو خواب از دیدگانم ربوده ،عرصه را بر من تنگ نموده ،آرامش دلم را از من سلب کرده است . سرور من ! غیبت تو مصیبتی جانکاه بر سراسر وجودم فرو ریخته ، واز دادن یکی پس از دیگری اجتماعات را پراکنده ساخته ، هستی را بر باد می دهد .

اشک هایی که در اثر بلا ها وگرفتاریها از دیدگانم فرو می ریزد وناله هایی که از اعماق دلم بر می آید هرگاه مختصر تسکینی می یابد وبه سردی می گراید، احساس می کنم مصیبتی جانکاه تر وفاجعه ای اسفبار تر وحادثه ای دلخراش تر در برابر دیدگانم مجسم می شود که رویدادهای تاثر انگیزی است که با خشم تو آمیخته و حوادث فاجعه آمیزی است که با غضب تو عجین شده است ."    

آجرک الله یا صاحب الزمان

خدایم! آن گاه که تو را می خوانم با وساطت اشک های چهارم شهید بقیع ؛ و سوگند می دهم تو را ؛ بجان آن مضطری  که انگاه که تو را بخواند اجابتش خواهی کرد،  پس رخصت عطا فرما و دلهای بی تاب منتظران را بیش از این ، در آتش هجر مسوزان  و دیدگان ما را به آن کعبه مقصود  و قبله ی موعود  روشن فرما ؛ که ما به تاسی از فرمان امام خویش ، پیش از تشریف فرمایی ا و با همت در  راه زمینه سازی ، به انتظار درک حضورش نشسته ایم.


برچسب‌ها: شهادت
[ یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
روایت عشق

بسم رب المهدی

اینک طلوع خورشید ، اینک حماسه،اینک سرود زنده ی پیوند، اینک شکوهمندی ایثارو اینک پاکی ناب، از بلندای  گلزار توحید  و از تبار درخشان خورشید .

اینک حماسه آفرینی  شهره های عشق ، در فصل سبز انتظار و دیگر بار ، درخشش صفحه هایی از  تقویم ایمان ؛ که فریاد می زند عشق را ، حماسه را ، ایثار را.  فریاد یاران آخرالزمانی سید الشهدا علیه السلام که به خون خواهی او علم صاحب الزمان را برافراشته اند .

 همانان که نورشان از نور حسین علیه السلام است و طینتشان از خاک خون آلود  قتلگاه کربلا . سنگر نشینانی که از  دم مسیحایی  روح الله دلگرم بودند و تن را معراج جان ساختند . منتظرانی سلاح بر دوش و شهادت طلب ؛ که استقامت ، نشانشان است و  ایمان ، رهتوشه ی حرکتشان  و توکل، تکیه گاه همیشگی شان .  شب شکنانی ظلم ستیز ؛ که با جهاد و بصیرت  آماده بودند برای شهادت در رکاب  مولا.

ظهور شان نشانه ای بود بر پایان  عصر حاکمیت  ظلم  و نه عجب اگر اینان سر از پای نشناخته  واله و شیدای لقاء الله شده اند  و دل به دریای عشق زدند ... .

"که یاوران مهدی علیه السلام؛ فقط از خدا می ترسند، تنها شهادت را می طلبند  و هماره آرزو دارند تا در راه خدا فدا شوند. "

 و هنوز تقویم سالهای مقاومت ، سالهای تجلی مردانگی ، روز تعطیلی به خود ندیده است  و هرگز کهنه نمی شود  ؛که پر است از ایام الله .  و هر برگ برگش ، بوی عود و عنبر و  گلاب ، بوی شهید می دهد .

آری؛تا آسمان هست ؛ ستاره هست، امیدهست ، و عشق به گرمی نفس می کشد  و گیسوان بلند انتظار شقایق آذین خواهند بود ، تا رسیدن ارابه های طلایی خورشید . 

و تو اگر در جستو جوی موعود خویش هستی ، او را در میان  سربازانش بجوی . آنان که از زمزم ولایت سیراب می شدند،و کوثر نوش قیامت عشق و ایثار بودند. آن مسند نشینان قدس ، که با نقد جان ؛ هستی جاوید خریدند و استوار ترین ، باوفاترین و صادق ترین یاران مهدی علیه السلام را به مدعیان شناساندند .


برچسب‌ها:
[ دوشنبه ٥ مهر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون