روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

بانوی غریب

بسم رب المهدی

گویی آسمان آهنگ  جدایی مینوازد و روح هستی را که با اندوه در نگاه در گوشه ای بی تاب بانوی غریبش گشته است.انگار ماه هم همنموا با کوثر گریه ای آهسته دارد و صدای امّن یجیب ستارگان از برای شفای امّ الزهرا که به گوش می رسد اما گویا خدیجه قصد سفر دارد و یار دیرین نبی که چون صدف در سینه گوهر پرورید انگار ازهمان هنگام که زخم طعنه ها را برجان خرید آسمان فهمید قصه سلام های بی جواب علی و غصه های دوباره زهرا را.و این گونه شد که عالم بانوی غریب خواند یگانه یاور پیامبر خدا در روزهای دشوار را.نمونۀ کامل زن مؤمنه ای که غمخوار رسول بود و با او اسلام به گونه ای دیگر درخشید و سیره اش راهگشای نیکی از برای آنان که خواهان پیوستن به یاران حقیقی صاحب الامرند. 


برچسب‌ها: شهادت
[ جمعه ٢٩ امرداد ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
رمضان ماه تهذیب نفس خسته از گناه

 

افضل اعمال در ماه رمضان دوری از حرامهای خداوند عزوجل است.

                                                                                         پیامبر اکرم(ص)


برچسب‌ها:
[ چهارشنبه ٢٧ امرداد ۱۳۸٩ ] [ ٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
همنشین توام ثانیه ای که در فکر منی(حدیث قدسی)

بسم رب المهدی

می خوانمت امروز به زیبا ترین نامهایت یا ارحم الراحمین .

و می خواهم از تو در این ماه  خوشنودی و دوری از خشمت را ، در آن گاه که تنها بیست و هشت روز  مانده است تا پایان  ضیافت الهی ات ، پس توفیق ده مرا بر قرائت قرآن ، تا نزدیک تر شوم به تو ای ارحم الراحمینم .

بخوان مرا  ای خدایم  که به سوی تو می آیم... . 


برچسب‌ها:
[ جمعه ٢٢ امرداد ۱۳۸٩ ] [ ٥:٠٦ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
رمضان المبارک

 بسم رب المهدی

رمضان دعوتی است  معنوی و تو مهمان عرش خدایی . رمضان موعد عروج است و  نیایش وسیله ی قرب منتظران. رمضان شهر خداست ، فصل  مناجات و  دعا  _که نردبان تعالی جان است _ و ضیافتی الهی  سرشار از تزکیه  و تهذیب از برای  تربیت  و ساختن و مقاومت نمودن. 

رمضان بهار قرآن است  و مهدی قرآن ناطق  . ویارانش هم که انیس و مونس قرآنند . آن گاه که صبح گاهان  جرعه نوش  جام حکمت می گردند  از چشمه سار لبریز کلام الهی . همانانی که  با ورع   و اخلاقی نیکو از منتظرانند . اسوه های صبر و مقاومت  که شهید قدرش  مشتاق رویتشان است در زمان ظهور .

" شهر الذی اوله رحمت  و اوسطه مغفره  و آخره اجابت "

رمضان ماه برکت است ، که رحمت  باب ورود است به این ماه و مغفره ، چشمه ایست برای تطهیر جان و  ستاره ها ی اجابت  هدیه ی مهمانی خدا  .

و رمضان  فصل بهار جان های خدا جو،فرصتی  است  تا با بارش باران  کرامت شهر الله  ، دلهای عاشق  شب زنده دار  با یاد خدا با صفا گردد  . موسمی برای  خلوت و انس  و گسستن  از خود  و پیوستن به خدا .

گوارا باد  منتظران را  چشیدن  شهد شیرین رمضان المبارک.


برچسب‌ها:
[ پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩ ] [ ٥:٠٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
صبح امید (نیمه شعبان)

بسم رب المهدی

به دنبال عمه اش حکیمه فرستاد تا افطار را مهمان او باشد . افطار نیمه شعبان . تا سحر چشم از نرجس بر نمی داشت . باورش نمی آمد .  انگار نه انگار که قرار است خبری شود .  صدای امام از اتاق دیگری بلند شد . شک نکن عمه جان ، وقتش شده .

 نشست کنار نرجس  سوره ی قدر را می خواند برایش . صدایی همراه با او زمزمه می کرد . کودک از شکم مادر اناانزلنا می خواند .

و در آن گاهی که صبح امید دمید،  انگار عالم از عطر افشانی باد صبا  به یکباره  تازه شد .  سرو ها سرود السلام علیک حین تقوم می خواندند و آلاله ها   از شوق آمدنش السلام علیک حین ترکع و تسجد .بلبل نغمه خوان هم که  پیام تبریک مریمان را به گل نرگس می رساند  از شقایق هایی گذر کرد که یکصدا از برای یوسف زهرا و ان یکاد می خواندند .

و نیمه شعبان شد مطلع خورشید فروزان مهدی در ظلمت تاریخ .  تا گلواژه انتظار  چراغ شوق را در دل عاشقان بر افروزد  و امید را در دل مستضعفان زنده کند .  همان هایی که  وارث زمین خواند بود . که وعده  الهی  عاقبت تحقق خواهد یافت.

"و نرید ان نمن  علی الذین استضعفوا فی الارض ونجعلهم الائمه ونجعلهم الوارثین ..."

یوسف مه جبینم ! منتظرانت سال هاست  که در کلبه ی احزان دل هاشان در پشت درب فراق نشسته اند  و با تیغی که زلیخای غم  به دستشان نهاده  هنوز تو را ندیده دل خون گشته اند .

الا ای خده الایمن خال !بیا تا در دریای اشک هایمان غسل زیارت کنیم  و به سمت قبله ی پیشانی ات بایستیم  و در محراب ابروانت سر به خال هاشمی ا ت نهاده  و با نفس مسیح الله اکبر گفته ، نماز دیدار بخوانیم .

گل نرگسم ! می دانم  در صبحی سالروز شیرازه بستن  کتاب عشق را که با ولادت تو عجین شده ، با حضورت جشن دیدار می گیریم که یقین دارم صبح نزدیک است و آیا " الیس الصبح بقریب".

و منتظران هنوز هم چشم به راه سپیده ی تاریخ اند ... .  


برچسب‌ها: ولادت
[ دوشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٩ ] [ ٦:٠٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید ، زیرا آن فرج شما است.

بسم رب المهدی

دعای فرج بخوانیم. تا شاید این حضور دسته جمعی به ظهور انجامید.
 
 سزاوار است عموم مؤمنین و مؤمنات در شب نیمه شعبان پس از قرائت سوره یس و اهداء آن به آستان مقدس ولیعصر ارواحنا فداه و خواندن زیارت سلام علی آل یس، رأس ساعت 11 شب نیمه شعبان دعای فرج را بخوانند و تعجیل ظهور مولود نیمه شعبان را از خداوند متعال درخواست نمایند.

وعده ی ما،
ساعت 23 شب نیمه شعبان(دوشنبه)


برچسب‌ها:
[ دوشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون