روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

اشبه الناس...

بسم رب المهدی

 

بهار زندگانی اش بود. پر از طراوت ونشاط. پر از زیبایی ونو گرایی. اما با این دل نگرانی  که این زیبایی می گذرد به چشم بهم زدنی .

در کوچه پس کوچه های انتظار نشسته بود به امید وعده ی دیدار آ خر جوان بود و منتظر  . روز و شب را با حدیثی زیبا از علی علیه السلام می گذراند. " یاوران مهدی علیه السلام جملگی جوانند  ولیکن کهن سال در بین آنان اندک است  مانند سرمه در چشم ونمک در زاد وتوشه، که کمترین قسمت توشه نمک است    "

اما اسوه می خواست این جوان منتظر .  اسوه ای که پیام آور باشد برای او و همه ی نسل ها .تا به همراه او دوران پر بهار زندگی اش را آذین ببندد . و مهیا کند زمینه را برای ظهور .

مدینه را دید که در انتظار آمدن پیامبر بود . اما اینبار نه از جانب مکه  بلکه از سوی خانه ی حسین علیه السلام . عالم وضو گرفته  به آب فرات ، در مقابل خانه ی ولی خدا  قیام کرده است تا نماز شکر اقامه کند  چرا که چشم به عالم خواهد گشود گل لیلا  آیینه ی تمام نمای پیامبر و دومین علی  از بوستان نبوی.

و جوان منتظردر آدینه ای ،جوانی اش را با انتظار پیوند زد  ودر بهاری ترین  فصل زندگی اش اسوه ای برگزید  در حد و اندازه ی شبیه ترین مردم به رسول خدا. او که می خواست جوانی شود در چشم ودل امام عصر خویش انگار خوشبو ترین گل های باغ نبوی را برگزیده بود. آخر او نیز جوانی بود درچشم و دل امام خود. و او علی پسر بزرگ حسین علیه السلام بود .

اشبه الناس خلقا و خلقا ومنطقا برسول الله . شجاعت و دینداری اش.  صلابت و ولایت مداری اش  اخلاق و مهربانی اش  منطق و حق طلبی اش  همه و همه شده بودند  اسوه ای نیک برای جوان منتظر .

انگار فهمیده بود که اگر امام خود را به حق شناخت و دل در گرو محبت او سپرد وسعی دراطاعت از او داشت باید در مسیر فعالیت برای زمینه سازی ظهور همت گمارد  چرا که آن مهمترین وظیفه ی جوان منتظر خواهدبود  .او طرح و برنامه ی جهانی مهدی را می دانست و می خواست  آن گاه که مهدی جهان را به معنویت می رساند  ودنیا را سرشار از هدایت می کند  از جمله مهدی یاوران حقیقی باشد .

جوان منتظر از اسوه ی خویش خط ها گرفت برای  شیعه ای راستین  بودن .  با ولایت پذیری ،شجاعت ،ایثار ،استواری،حق طلبی ، جهاد و مبارزه خود را آغاز نمود  وبا علم اندوزی و حرکت فرهنگی سعی در بیداری مردمان زمانه اش کرد  تا راه تسلط دشمن بر مسلمین را سد کند .

 آری او باید آموزه های مهدوی خود را عملی می کرد، تا زمینه برای ظهور آماده شود . که  رسیدن به آن لحظه ی موعود  هم وجود زمینه ی مردمی را نیاز است  تا ان گاه که امام آمد قدرش را بشناسند وهم فراهم آمدن یاران  و همراهانی کارآمد  که با فقدانشان  کار حکومت  و هدایت به سامان نخواهد رسید .

و حکومت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف حکومت جهانی جوانان است ، با رهبری جوان و الهی . و جوان منتظر به امید درک آن دوران و در خدمت اوبودن :"والمسارعین الیه فی قضاء حوائجه".

مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، به پیامبر می ماند.چون علی اکبر  حسین علیه السلام .وجوان منتظر از جمله پیشی گیرندگان  بسوی خواسته های اوست  . که امام،مهیا شدن زمینه ، برای تشریف فرمایی خود را از یاوران جوانش می خواهد.


برچسب‌ها: ولادت, مناسبتی
[ پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
زینت عابدان

بسم رب المهدی

نغمه ی یا علی شهر پیامبر را سر شار است . انگار مدینه در آیینه ی خود حیدر را نظاره گر است .  آسمان بر روی سجاده ی باران  زیر لب زمزمه می کند نام سید الساجدین را .

و شهر بانو دیگر تنها بانوی مدینه نیست  ، که  بانوی  عالمیان گشته است  به برکت قدوم علی ثانی  پسر حسین بن علی علیه السلام .

و او می اید تا  پاسدار وحی نبوی  و خط علوی و شور حسینی باشد .و در عصر نتوانستن ها  جامعه را به قدرت دعا  توجه دهد ،با صحیفه ی سجادیه اش، که گنجینه ای ست سرشار از معارف  الهی .

آری ! هنوز هم ترنم  عاشقانه ی این زبور آل محمد صلی الله علیه و آله وسلم بر زبان اهل دل جاری است . که نیایش تنهاسلاح او بود  در مبارزه ی فرهنگی  و سنگرش در دفاع از حق و اهل بیت .

 زینت عبادت کنندگان ؛مفسرکتاب سرخ عاشورا  و حافظ و تبیین کننده ی اصول اسلامی . در آن گاه که با  خطبه هایش  سرود بیداری را می خواند، انگار تبری فرود می آمد بر بت خانه شام،  گویی نیل مشکلات ،با عصای توکل شکافته می شد .

و هرسال  در ماه مبارک رمضان بردگانی از دانشگاه تربیتی اش فارغ التحصیل می شدند ،با مدال پر افتخاربندگی  زین العابدین ؛که با حفظ پیوند معنوی خود  با مولای خویش تحت پوشش قرار می دادند دیگران را  ،  تا درشرایط سخت زمانه  یاری دهنده ی امام خود باشند .

واو همان امامی است که با دعای غلام تربیت شده ی مکتبش ، مدینه از قحطی  رهایی یافت و باران رحمت الهی، اجابت دعایش بود. واین نشان از سخنی است : آن گاه که پیرو راستین، امام خود را شناخت و با اطاعت از خدا  او را یاری نمود ، و درراه تبلیغ دین کوشید ، سحاب رحمت الهی  بر او سایه خواهد افکند ، و آن گاه  پیک سحری ، صبح دمی،نسیم خوش ظهور را برای منتظران به ارمغان خواهد آورد، و آن گاه که زمینه فراهم باشد پس دیگر چرا بهره بردن  خورشید از پشت ابر؟!


برچسب‌ها: ولادت
[ شنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
ماه هاشمیان

بسم رب المهدی  

http://img.tebyan.net/big/1386/05/19123624922372062051085119898521762813659.jpg

ستارگان هاشمی برگرد قمری حلقه زده اند و آسمان یکبار دیگر خندید. عطریاس عالم را سرشار شد وبرترین عابد مسجد حسین علیه السلام قدم به خانه ی علی علیه السلام نهاد.

انگار در آن گاه که دست و پیشانی اش بوسه گاه چهار امام گشت ،  سرّ غبطه ی شهدای اهل جنه آشکار شد. و او پروریده می شد برای پریدن در کوی حسین علیه السلام .

حسین وعباس علیها السلام  دو یار و دو برادر . یکی امیر و دیگری فدایی اش ، یکی امام و دیگری علمدارش .گویی همین دیروز بود که شهر پیامبر برای دیدن دو یار و دو برادر ، رسول خدا و وصی اش علی علیه السلام ثانیه ها را می شمرد . عباس هم که شاگرد همین مکتب بود به زیبایی آموخته بود ولایت پذیری را از پدرش علی  علیه السلام .

واوهمان کلمه ی عشق است ، وعشق یعنی : علمدار، عشق یعنی شهادت ،وعشق یعنی ... قمر بنی هاشم عباس پسر علی علیه السلام  .

که معنی وفا را به عالمیان آموخت،تا در هر زمان ، ندای هل من ناصر حجت خدا،درگوش هستی خوانده شد، دیگر بهانه ای نباشد.

او به حق پشتیبانی شایسته برای اهداف امام خویش بود . عبد صالح و شیعه ی راستین ،که در انتظار یاری امام خود ،سال ها، عاشقانه دل به این امید بسته بود و سر انجام شد فدایی حسین علیه السلام.

 و از آن زمان ، لاله ها به عشق دیدارش در انتظارند ،تابا آمدن نام زیبای ماه هاشمی؛ قد برافراشته و نظاره گر چشمان  نافذ بصیره اش گردند، آری! عباس علیه السلام حق را به زیبایی از میان باطل گرایان حق نما برگزیده بود.تا با بصیرت و آگاهی خود، یزیدیان را بفهماندکه: امان نامه دیگر او را به چه کار؟


برچسب‌ها: ولادت
[ جمعه ٢٥ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
قافله سالار عشق

بسم رب المهدی

http://forum./attachments/16714d1248548680-25rfhxx.jpg

ماه شعبان گلبانگ دلدادگی  زمینیان  و نغمه ی والفجر آسمانی ها . به یمن قدوم آغوش نشین  رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم  قافله سالار عشق  حسین پسر علی و زهرا سلام الله علیهم اجمعین .
زمین از شوق حضورش  غزل دلدادگی  می سراید  و با وضوی عشقی که  از زمزم  روی یار گرفته  نظر  به روی  ماهش قصد  صلاه می کند .

ابراهیم نظاره گر  حقیقت «و فدیناه بذبح عظیم » است . مصباح هدی پای به سفینه النجاه  خانه علی و زهرا  می نهد  تا زلال اب حیات محبتش  در قلب عاشقان دلباخته جاری گردد  و حریت، شجاعت، اخلاص ، ایثار، حماسه،  عرفان و شهادت  با نام او به گونه ای دیگر جلوه نمایی کنند.

مدرس عشق امامت . و در دورانی که چشمه ی غدیر رو به خشک شدن بود  علم سرخ قیام را بر افروخت  تا با زمزمه ی القائم هم التاسع من ولدی  یاد آور پرچم سبز انتظار گشت.

که انتظار تجلی آرزو ها  و آمال کربلا ست. و فرهنگ عاشورا مایه ی  شکوفایی منتظران مهدی علیه السلام است  دردوران غیبت .

وانتظار کربلایی دیگر است به وسعت  همه ی جهان  و مصاف حق و باطل است  در زمانی دیگر . و حرکت جهانی مهدی  علیه السلام  پشتوانه ای می خواهد  به استحکام کربلا  تا هر گز به خاموشی نگراید .

آری مهدی  عجل الله تعالی فرجه الشریف  باری را که حسین علیه السلام  در مسیر کوفه  در کربلا  به زمین گذاشت  را به کوفه  خواهد می رساند  و مهدویان هم  که با کوله باری از فرهنگ حسینی چشم انتظارانند .

 که با زماندگان از قافله ی عشق را  یک راه بیشتر نیست  و آن هم ثبت نام در کلاس انتظار  و در امدن در خیل منتظران مهدی  علیه السلام است  چراکه حقیقت انتظار راستین  همان در خیمه حسین بودن است . «یالیتنی کنت معکم  فافوز  فوزا عظیما »

 و منتظران چشم به راه  سپیده تاریخ  دوخته اند . تا آن عهدی  را که با خدا  و رسول  بر پاسداری  از حریم  ثار الله بسته اند  به انجام برسانند : « فمنهم  من قضی نحبه  ومنهم من ینتظر »


برچسب‌ها: ولادت
[ چهارشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
رحمه للعالمین

بسم رب المهدی

http://www.vasle.ir/photo/mabaas.jpg

غار حرا ستاره باران است . امشب تمام هستی سرود محمد رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم می خواند .هبل در آن سو میان کعبه  در خوابی آشفته فرو رفته و عزی غرق حیرت از خدای بودن خویش پشیمان گشته است و علی هم که حضور عرشیان را در حرا حس می کند،تنها شاهد خواندن امین مکه _ همو که نارفته مکتب است _ می گردد :"اقرا باسم ربک..."

آسمان لبریز از انا هدیناه السبیل می گردد تا کفار بو لهبی تبت یدی شوند و بو جهل ها  مصداق علی لعنه الله علی القوم الظالمین . شب سیاه رخت بر بست و آن گاه که ناله ی شیطان عالم را فراگرفت ،جاهلیت به سر آمد ودر های رحمت به روی عالمیان گشوده شد، که محمدصلی الله علیه وآله وسلم" رحمه للعالمین" است .

 و رسول الله می آید تا سلمان از عشقش منا اهل بیت گردد و ابوذر  به زر کمیاب ایمان رسد . او می آید تا  هستی از برای رسیدن به موعودش ، نزدیک تر شود چرا که مهدی علیه السلام نیز به محمد صلی الله علیه و آله و سلم می ماند، و او رحمت و منجی است برای عالم.

 آن گاه که بیاید جاهلیت را چون  نبی خدا ریشه کن کند و احکام تعطیل شده ی الهی را احیا نماید. آری او نیز به پیروی از رسول خاتم رسالتی الهی دارد ، که او  وصی خاتم است.  

و از آن گاه که حرا چهل شب همنوا با رسول بود  تا خواهش دیرینه اش که همان بعثت خاتم الاوصیا بود را  شاهد باشد ، انگار عالم دانست راه و رسم انتظار را .

محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار  رحماء بینهم

و محمد به این طریقت بنا کرد حکومت الله را و مهدی و یارانش نیز هم ، آن گاه که می سوزانند ریشه ستم را با استواری تا درخت ایمان بارور گردد و وعده ی الهی تحقق یابد .

و این همان راه خاتم الانبیاست که شناخت او پس از معرفت خدا ما را به سعادت جاودانی  که همان معرفت امام خویش است رهنمون می سازد چرا که مهدی نیز خاتم الاوصیاست و در زمان آزمون سخت غیبت تنها معرفت خواهد بود که به فرموده صادق نبی علیه السلام راه نجات اهل ایمان خواهد شد.  

و کنون منتظران به رسم دیرینه ی حرا، خود را مهیا می کنندتا پس از چهل  روز عهد خوانی  یوسف گمگشته شان را شاهد باشند. آری آنان در جمکران دل منتظر دمیدن صبح اند تا به آرزوی دیرینه خود  که همان وصال خورشید است برسند .


برچسب‌ها: مناسبتی
[ پنجشنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٤۸ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
موسای ولایت

بسم رب المهدی

http://www.askquran.ir/gallery/images/12311/1_L_12d3a76b-9ee9-49e4-bc95-3c5a31f1c252.jpg

غضب از حلمش خشمگین می شد و  صبر از صبوریش بی طاقت . زندانبانان  اسیر صفا و عبودیتش می شدند و با نگاه ولایی اش جان می گرفتند. و  این غل ها بودند که به جای گل، ساق پایش را می ساییدند و  زنجیر هم، که بر زخم زخم تنش بوسه می زد.

آری او موسی ولایت  است. انگار کوه طور، هنوز هم این حسرت را در سینه دارد ؛که ای کاش او، نور عشق به خدایش را به آسمانیان می نمایاند  .

وارث نبی که چون او ،آمده بود از برای احیای مکارم  اخلاق .همان گونه که مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف می آید برای احیای سنت رسول. پاسدار دانشگاه جعفری پس  از پدر ، و نمایانگر "آرمان تشکیل حکومت اسلامی". به این امید که موعود قرآن ، با ،ید ِ الهی خویش تشکیل حکومت اسلامی را تحقق بخشد.

و او امام القلوب است ، اب الرضا علیه السلام. و در این فصل از رنج نامه شیعه این گونه نگاشته می شود:این بار یوسف در فراق پدر می نشیند .

انگار کبوتر ها آماده می شوند و بال می گسترانند تا مدتی سایه بان پیکر ش باشند .  وتخت پاره  پاره نیز هم که می بایست ، بدن روزه دار خسته زندان را تابوت باشد .

آری!مرقد نور افشانش آسمان تیره عراق را منورمی سازد، و کاظمین امروز  کاظم آل طه را برای همیشه  در قلب خود جای می دهد .


برچسب‌ها: شهادت, ولادت
[ پنجشنبه ۱٧ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
السلام علیک یا ابا صالح المهدی أدرکنی

http://www.radsms.com/wp-content/uploads/2009/12/ya_mahdi.jpg


برچسب‌ها:
[ یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٩ ] [ ٤:۳٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
نگین کعبه

بسم رب المهدی

http://www.blogsky.com/users/blogs/logo/dosteman.gif

با ترنم بارانی دعا  و مناجاتهایش  حضور آسان تو را تمنا می کرد. ناگاه دیوار کعبه از شوق حضورت  شکافته شد و اورا که حامل  تو بود  اجازه ی ورود داد  .سه روز بر سر سفره کرم الهی مائده آسمانی می خورد .   در لحظاتی که آسمان برای ورودت اخترشماری می کرد  و زمزم اشک شوق می ریخت  اهل مکه در تحیر به سر می بردند .  نامت را خدای کعبه در گوش جانش  زمزمه کرد  و فاطمه بنت اسد پس از سه روز مهمانی الهی  ، به همراه گوهر خویش از صدف کعبه  برون آمد.

محمد پسر عبدالله تب داشت واز پیشانی اش عرق می ریخت  قنداقه ات را که به آغوشش سپرد  گفتی "ام ملدم اخرجنی عن رسول الله " .محمد صلی الله علیه وآله با نفس مسیحاییت آرام شد  و تب وجودش به یکباره فرو نشست .  حقیقت حرف زدن مسیح در گهواره را  با سجده و شهادتت به یگانگی خدا و حقانیت رسول او زنده کردی و از آن روز بود که مردم مکه دانستند تو را با محمد امین سرو سری است. و تو آمدی  تا در بحر عرفان نبوت گوهر حسن علیه السلام و لولو حسین علیه السلام بپرورانی  و باغ سر سبز ریاحین را باغبانی کنی  و هارون برکه ی غدیر او باشی .

آری ولایت و سر پرستی مومنان  که با رسالت آدم علیه السلام آغاز شده بود  در شاهراه خاتم انبیا  به بن بست نرسید  و وجود تو روشنایی درخشانی برای ادامه ی این راه شد .

و تو را نیز خدا برگزیده بود برای خودش . از همان زمان که تولد یافتی و ازهمان گاهی که یاور رسول و برادرش گشتی . که خدا اینگونه می خواست . چرا که انتخاب امام نیزبه خواست اوست و نه بشر . و معجزه ی تولدت ،خود گویای مقام والایت به نزد  صاحب کعبه ، یک حقیقتی انکار نپذیر است . و این یعنی که ای دل  گردش تن به دور کعبه یعنی گردش جان به دور حقیقت ولایت وامامت . که گواه این سخن نیز کلام شیرین رسول خداست :" مثل امام به مانند کعبه است که همه بر گرد او می چرخند و اوبر گرد هیچ چیزی نمی گردد. "

 ای تو تنها امیر مومنان ! آن گاه که بر ساحل موج های نهج البلاغه ات نشستم   جام خالی وجودم را پر ازگوهر های ناب امام شناسی دیدم. که یکی حدیث فضیلت هایتان را برایم می خواند : " مادرخت نبوت جایگاه فرود رسالت  محل آمدو شد فرشتگان  معدن های علم وچشمه های حکمتیم " ودیگری مروارید علمتان رابرایم  نمایان می کرد که " سلونی قبل ان تفقدونی "که تو اگاه تربودی به راه های آسمان از زمین . 

آری مولایم! "والعادیات" وجودیت بود که توانست از خیبر توطئه ها بگذرد و چشم فتنه را درتاریکی عصر نهروان کورکند واهالی جمل را بمانند عبدود به خاکستررسوایی کشاند.

و" قدر" وجودت نیز ،که برای خوارج سقیفه نشین  حاصلی جز زقوم دوزخی  بغض وکینه ندارد  که بیست وپنج سال  عین الله را  خار در چشم  و استخوان درگلو، چون جنین در کنج غربت تنهایی رها کرد .

مولایم! چقدر برایم شیرین است کلام زیبایت ، که انگار هنوز هم در عالم طنین انداز است: "آه شوق الی رویتهم " .آن گاه که تو را تشنه دیدار می بینم از برای مهدی و یارانش  شور تازه ای در نهان خویش می یابم  . که تو شور عشق وشوق دیدار را در دلهایمان زنده میکنی . ویاد آورمان می گردی که  از برای دیدارش همت دوچندان کنیم تا دست زمان ما را از دور ترننماید.

ای آفتاب معشر وای ماه منا ! از سحرگاه از دست دادن سیزدهمین امام (اب المهدی علیه السلام) ، در مسجد جامع انتظار به اعتکاف نشسته ایم  و با هم عهد بستیم  تا صبح  صبح ظهور  حدیث یار بخوانیم و از غذای مسموم غفلت  نخوردیم  و از آب گل آلود جهل  ذره ای نیاشامیم  با هم عهد بسته ایم عطر  دنیا دوستی  وتسویل های شیطانی  را به مشام  خود نرسانیم  و در نیمه ی ماه فراق  چون ام داوود برای رهایی  داوود  خوش صوت  زهرا علیه السلام از زندان غربت  و تنهایی دست به دعا برداریم.

  ای انسان کامل و ای نماد ایمان به خدا برایمان دعا کن . دعایمان کن چون خوارج  زمانت  فرزندت را به کنج  تنهایی رها نکنیم و اعتکاف خویش را به امید دیدار گل نرگس در صبح امید، به تایید شما برسانیم .      


برچسب‌ها: ولادت
[ جمعه ٤ تیر ۱۳۸٩ ] [ ٤:۳٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
کوثر امامت

بسم رب المهدی

 سخاوت باران را داشت  و کرامت در یا را . جود قطره ای بود در پیشانی بلندش  و علم غنچه ای بود از گلستان وجودی اش.  پیشوایی که جواد بود نامش ، فرزند رضا علیه السلام و مادری  منزه و با فضیلت که او را سبیکه  می خواندند  . مولودی برای شیعیان ، که زاده نشده با برکت تر از او .چرا که با آمدنش  تشیع را اعتبار بیشتر داد و خلع سلاح کرد اهل واقفیه را.

نخستین امام خردسال  و ره گشای شبهات فکری واعتقادی و فقهی امت . علمش الهی بود و وصل به دریا .جواد امامان و امام جوادان که بیست وپنج سال فضیلت را رویاند وشکوفاند و خود فروزانتر از خورشید  تابید و درخشید .

کودکی  با علم الهی که  به تعجب وا می داشت دانشمندان را، و رسوا می کرد جاعلان را.

امامتش بستری  شده بود برای امامت موعود قرآن  . که رو حانیت خاص امام  وانسان کامل  ظرف سنی نمی پذیرد . و کودکی خردسال نیز می تواند دارای علم الهی  ولدنی باشد . و خداوند این گونه خواست تا مفهوم امامت تغییر کند که تنها انسان بالغ  عهده دار این مقام نخواهد بود  و الله اعلم حیث یجعل رسالته.

 و این زمینه ای بود برای  پذیرش امامت مهدی علیه السلام که چندی بعد  پس از  تولدی پنهان چو موسی علیه السلام،  قرار بود پیشوای شیعیان در عصر غیبت گردد، بمانند رسالت یحیی علیه السلام در کودکی .

 و این گونه شد که دوستان را تسلی خاطربخشید  ودشمنان را که امامت وی را مهم ترین فرصت برای ریشه کنی تفکر نظام ولایی و امامی می دانستند  بر جای خود نشان تا دیگر بهانه ای برای پذیرش ولایت باقی نماند .

 

 


برچسب‌ها: ولادت
[ چهارشنبه ٢ تیر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون