روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

بهجت عارفان

بسم رب المهدی

برای مداوا ،به نزد طبیب می بردند او را .فرمود :دمی مرا زمین بگذارید . تو گویی در همان دم ندای یا ایتها النفس المطمئنه الهی را لبیک گفت و شد مصداق این آیه :"فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی ".

آری بهجت عارفان به نزد محبوب شتافت. او که خود سرور عاشقان بود و با سخنان گهر بار خویش، امید را در دلها زنده می نمود و نفس خفته را بیدار می کرد . چشم هایش همواره حاکی از شرم حضور بود و دستان لرزانش شاهدی بر این ادعا . حدیث یار دائم برزبانش جاری بود  وقامت کمانش نشانی از سنگینی مسئولیت .

"قلبش به جزیره ی خضرا می ماند .آباد بود به ایمان و یاد خدا . و به فرموده خویش : هرجا که خضرا باشد قبله ی آمال هم آنجاست . انگار مادر آسمانی اش امضا کرده بود :که مهدی آن جا حضور دارد . آری تشنگان وصال را جرعه ی وصال ،و شیفتگان جمال را آب حیات می دهند و او سیراب گشته بود . گویی پناهگاه اصلی خویش را شناخته بود . که در زیر سایه ی او ،با نفس روحانی اش، اینگونه دل از دیگران می ربود .  واینها همه از سخنان او ست ، که طعم شیرینش را چشیده بود و برای  یاری  مشتاقان  حضور یار، در گوش جانهای بیدار زمزمه می کرد.  آری او به ما آموخت که مهدی علیه السلام در دل هر شیعه یک مسجد دارد . می گفت : رابطه خود را با ولی امرتان اصلاح کنید  تا کارهایتان درست شود . که قوت رابطه ،همان اصلاح نفس است ."

و اینگونه است که قلب از ایمان سرشار می شوی و جزیره خضرا ی وجودت ،سلطان جانت می گردد . و تو می شوی همان منتظر  واقعی و انتظارت  ، انتظاری خواهد بود  سازنده ، که در یک آدینه تو را فیض حضور می بخشد و طنین انا المهدی جان تازه ای به جسم پژمرده ات هدیه می دهد . که اگر اینگونه شد  وعده ی او تحقق می یابد :"شما خود را اصلاح کنید ما خودمان به سراغتان می آییم "

"انشاءالله خدا کام همه ی شیعیان رابا فرج حضرت شیرین کند ، که شیرینی ظهور از اشد ضرورات است ."


برچسب‌ها: مناسبتی
[ سه‌شنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ۱:٢٧ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
در سوگ مادر آسمانی

بسم رب المهدی

آجرک الله یا مولای یا صاحب الزمان

http://i16.tinypic.com/4vd5og1.jpg

 


سید من ! امروز در سوگ مادر، آسمان دلهایمان ابری است و هوای چشمانمان بارانی .

امام من !شیعه امروز با سینه ای پر سوز چشم به راه آمدنت نشسته است .

 امروز آغاز تنهایی علی علیه السلام و صبوری زینب سلام الله علیها است . امروز فصل اول رنج نامه ی شیعه با سر انجامی جان سوز به پایان می رسد  و دختر پیامبر نخستین شهیده راه ولایت می گردد . اگر نه این را از درب سوخته بپرس . که شاهد بوده است . ویا از کوچه های محله بنی هاشم که هنوز هم نگاه سنگین حسن علیه السلام را در خود احساس می کند .

زهرای علی علیها السلام فدا شد تنها برای تحقق حکومت امام زمانش . آن گاه که فرمود :"همانا رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود :مثل امام چونان کعبه است که برگردش می چرخند و او بر گرد چیزی نمی چرخد ."

 آری زهرا علیها السلام چون پروانه ای بر گرد شمع وجودی علی  علیه السلام  می چرخید و آنجا که دیگر او را تحمل دیدن غربت علی علیه السلام نبود از شدت غصه و غم  فدایی راه ولایت شد .  با اینکه مسجدمدینه خود شنیده بود خطبه ی پیامبر گونه اش را . ودرب خانه های مدینه ،به نیمه ی شب حضورش را احساس کرده بودند .هر چند صاحبان آن خانه ها را قدرت درکی نبود. و بقیع هم ،که خود شاهد بیت الاحرانش بوده است . اما او تنها تحقق حکومت امام زمان خویش را می خواست . نه شاهد غربت او بودن را .

وحال تو ای شیعه ی منتظر! آیا از کلاس درس آموزی مادر آسمانیت  ، نیک درس  آموخته ای ؟و تو آیا دانسته ای غربت امام زمان خویش را ؟ آیا  به نیمه شب حضور زهرا را بر در خانه ی دلت حس کرده ای؟ اگر اینگونه است پس چرا خبری از خورشید پشت ابر نیست ؟ که چرا جلوه نمی نماید ؟

آری در این زمان باید زمینه ی تحقق حکومت امام زمان مهیا کرد تا آدینه ای شاهد ظهورش باشیم  و گرنه ماندن و دیدن غربت امام عصر  عجل الله تعالی فرجه الشریف ... .

 پس  خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل: " فاطمی زندگی کردن در این زمان یعنی ... "


برچسب‌ها:
[ یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
دومین سفیر

بسم رب المهدی

بنده ای پاک سرشت با نفسی قدسی و شخصیتی والا در علم و عمل . کنیه اش ابو جعفر و وکیل از جانب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف. صاحب منزلت نزد شیعه ی امامیه و سزاوار ابلاغ پیام ولی عصر در حساس ترین دوران امامت (رحلت امام یازدهم و آغاز غیبت صغری ) و سبب بصیرت شیعیان و حفظ آنان از هر انحراف و تفرقه ای .

آری او نشان پر افتخار نیابت خاص امام عصر خویش را برسینه داشت ،و در وصف او همین بس که صاحب الامر در مورد او فرمود :"اما محمد بن عثمان که خداوند از وی و قبل از وی از پدرش خشنود باشد مورد وثوق من است و نوشته ی او نوشته ی من است ."

نیابت خاص مولایش را ، در هنگامه ی انبوه شبهه عهده دار شد ،تا در الحوادث الواقعه مامن امنی برای پیروان امام زمانش باشد و واسطه ای برای رسیدن به معرفت الهی.

سرانجام پس از یک عمر پر افتخار ،و بیش از چهل سال خدمت ، آماده رفتن می شد . برای خویش قبری مهیا کرده بود و هر روز یک جز قرآن در آن می خواند . می گفت : ...برای مردن اسبابی است ...مامور شده ام خود را برای رفتن آماده کنم ... .

و امروز شیعه ، در سایه سار نائب عام خورشید غائب از نظر،در  الحوادث الواقعه  ،که همان پدیده های نوظهور است ، پناه می گیرد . تا در کوچه پس کوچه های سرد و تاریک غیبت ،روشنایی یابند،  برای رسیدن به خانه ی امید در عصر ظهور.


برچسب‌ها: شهادت
[ جمعه ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ٩:۳٩ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پنج حدیث درباره حضرت فاطمه(س)

بسم رب المهدی

١ . امام صادق علیه السلام می فرمایند:

هر کس به شناخت حقیقی فاطمه علیها السلام دست یابد، بی گمان شب قدر رادرک کرده است .

2 . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند:

هر کس فاطمه علیها السلام دخترم را دوست بدارد،در بهشت با من است، و هر کس با او دشمنی ورزد،در آتش دوزخ است .

٣ . امام باقر علیه السلام می فرمایند:

خداوند در حمد و ستایش به چیزی برتر از تسبیح فاطمه علیها السلام عبادت نشده است .

۴. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند:

 نور دخترم فاطمه علیها السلام از نور خداست، و دخترم فاطمه علیها السلام برتر از آسمانها و زمین است .

۵.پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند:

بهشت مشتاق چهار زن است: مریم دختر عمران، آسیه دختر مزاحم و زن فرعون، خدیجه دختر خویلد و فاطمه علیها السلام دختر محمد صلی الله علیه و آله .


برچسب‌ها:
[ پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ٤:٢٢ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
مطهر اندیشه ها

بسم رب المهدی


و او بر اوج جان ها خط ایمان و دانش را نگاشت ، آن گاه که با کاشتن بذر عفاف

و صداقت و تعهد در دلها ارزش فوق مادی آفرید . رنج دیروزش اعتلای فرهنگ دینی امروز ماست . با حضور خود همه جا را پر کرد تا در میان قلب ما وقلب تاریخ زنده وجاوید بماند .

آری گرچه رفتنت آواری از غم بر دلهایمان نشاند و دست نیازمان را همچنان در راه طلب گشوده نگاشت،  اما...شاید شهادت تو نیز از الطاف خفیه الهی بود ، تا به جویندگان اسلام حرکتی بخشد تا این خلا را پر کنند .

تو خود را وقف انقلاب خمینی کرده بودی برای رساندن آن به انقلاب مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف .

ایران چه شدت ها را به جان خرید تا قلم ها در دست مطهری قرار بگیرد ،و او با طهارتی بر خاسته از جان ، به تطهیر اندیشه ها بپردازد و افکار طاهر را بر لوح دل ها بنگارد . واینگونه شد که مطهری، پرورش یافته مکتب روح خدا ، اندیشه پیروزی حق بر باطل وگسترش ایمان جهانی را برای رسیدن به مدینه فاضله ترسیم نمود . و انتظار سازنده فرج را در گوش جان ها خواند. " که اصل انتظار فرج همان حرمت یاس از روح خدا است ، برای رسیدن به آینده درخشان و سعادتمندانه بشر . جامعه ایده ال همان حکومت مهدی علیه السلام است و آرمان قیام وانقلاب مهدی علیه السلام به یک فلسفه بزرگ اجتماعی می ماند . ظهور مهدی علیه السلام برای تحقق تقدیر الهی است و آن حلقه ایست از حلقه های مبارزه اهل حق بر باطل، که به پیروزی حق منتهی می گردد. آری مهدی موعود مظهر نویدی ایست که به اهل ایمان داده شده است :

خداوند به مومنان و شایسته کاران (شما) وعده داده است که آنان را جانشینان زمین قرار دهد ( همچنان که پیشینیان را قرارداده است ) دینی که برای آنها آن را پسندیده است مستقر سازد ، دوران خوف آنان را تبدیل به دوران امنیت نماید (دشمنان آنان را نابود سازد) بدون ترس و واهمه خدای خویش را بپرستند و اطاعت غیر خدا را گردن ننهند و چیزی را در عبادت یا طاعت شریک حق نسازند . " نور/55

آن گاه که با قلم خود از عمق جان می نگاشت ، آموخت ما را ،چون معلم برای بارور ساختن نهال انقلاب و جریان زلال آب در بوستان فرهنگ و عرفان. مطهری چون باغبانی دلسور ، با دست کریم خود گلهای انتظار مهدی علیه السلام را در باغ جان ها نهاند تا عطر افشانی امروز آن بوستان یادگار بذز افشانی دیروز او باشد .

و منتظران سپیده تاریخ با بصیرت خود ظلمت شب را می شکافند و رها از تعلقات ، برای رسیدن به لحظه موعود می شتابند . که تنها انتظاری سازنده ،شاگردان کلاس انتظار مطهری را، به لقاء مهدی علیه السلام می رساند . آری انتظاری سازنده همراه با جوشش دوباره ی غدیرِ عاشورایی در نینوای تاریخ .

وحال منتظرانند که به تاسی از معلم خود سلاح علم بر دوش ، و نشان معرفت بر سینه ، به همراه ره توشه ای از ایمان و توکل ، در رسیدن به هدف والای جامعه ی زمینه ساز  در تلاشند .


برچسب‌ها: مناسبتی
[ شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
فاطمیه ادعانامه شیعه

بسم رب المهدی

 

ای به خاک آرمیده افلاکی ! سلام بر تو !سلام بر جان خدایی ات که فراق پیامبر را بیش از دو ماه تاب نیاورد. سلام بر تو ای بانو ! گل پرپر رسول وشقایق سیلی خورده بوستان حق ، که شهادتت به حق شهادت می دهد و مزار پنهانت ، پنهان ها را آشکار می سازد . در این ایام ، دلهای عاشق بی قرار،همنوا با علی سرود غم می خواند و منظومه اندوه می سراید . آری فاطمیه فصل تجدید داغ های علی علیه السلام است .

ایام فاطمیه فهرست غم ، سند مظلومیت و ادعانامه ی شیعه است . شیعه ای که در فاطمیه سر بر شانه ی مظلومیت می گذارد و اشک می ریزد . به یاد زهرا و حسنین علیهم السلام در نیمه شب ... به امید دست بیعت ! بیاد مردمان خفته در خواب ظلمت که نفس پیامبر را رها کردند وشورای سقیفه را حجت دانستند بیاد گریه های زهرا سلام الله علیها از مظلومیت وسلام های بی جواب علی علیه السلام . بیاد کوچه و درب سوخته و... .

آری رنج نامه شیعه گشوده می شود و انتظار منتقم از پشت درب سوخته آغاز می گردد . شیعه سخنان پیامبر را در گوش زمان زمزمه می کند :"هر کس دوست دارد خدا را در حال ایمان کامل و مسلمانی مورد رضایت او ملاقات کند ولایت ومحبت امام عصر  علیه السلام را بپذیرد."

اما انگار عده ای از یاد برده اند این سخن را همچون حدیث غدیر. و گویی منتظَر از دو لب علی علیه السلام در گوش هستی زمزمه می کند :"خوشا به حال کسی که به حضور قائم برسد در حالیکه پیش از قیام نیز پیرو او باشد ."

و حال تو ای شیعه مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف ! اکنون که در تاریکی شب های غیبت نشسته ای ، هشیار باش، تا آنگاه که مادری بر درب خانه ی دل می کوبد برای گرفتن دست بیعتی برای فرزندش لبیک گوی ندای آسمانی اش باشی .  


برچسب‌ها:
[ چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩ ] [ ٢:۱٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون