روزشمار ظهور

دلنوشته" ايام مذهبي‌ "

وارث کوثر ولایت

بسم رب المهدی

مدینه بهار در بهار است. آسمان لبریز شوق و غرق تمنای دیدار.ثانیه ها در انتظار طلوع با شکوه صبح اند و بی تابانه تولد بانوی صبر را به نظاره نشسته اند. لحظه ی موعود فرامی رسد و خانه ی زهرا و علی، فانوس باران اشک شوق می گردد.

پیامبر او را در آغوش می گیرد و پیکی آسمانی نام او را از عرش می آورد. و او زینب می شود. نخستین سراینده ی غزل صبر و بردباری. که مردانمان از او درس جوانمردی می آموزند و زنانمان در مکتب او الفبای دینداری و دفاع از امام را می آموزند. 

 آری، ای زینب، تو دختر غدیری! ستاره ی آسمان صبر و وفا. که حدیث وفا را به ما آموختی. آنگاه که پروانه بار بر گرد حسین علیه السلام می گشتی و لحظه ای تحمّل دوری از او را نداشتی.  ای آینه فاطمه نما! صبر را از تو آموختیم آنگاه که از دریای خون گذشتی و تنها فرمودی: ما رأیتُ اِلّا جمیلاً ای مقدّس ترین آیه ی ایثار! تو همان شیرزنی هستی که همراه با جان برادرت، مفسر کتاب کربلا شدی و با ایثار خود امام زمانت را یاری گر بودی.و در فضای شبهه آلود زمانه ات حسینت را شناساندی که او فرزند رسول خدا بود نه خارجی. ای زینب! تو اسوه ی صبری که نامت همواره درس آموز است. تو روشن گر حقی که پیام خون را در وانفسای تاریکی جهل و غفلت به خفتگان رساندی. تو پروانه ی شمع حسینی که در آتش عشق او سوختی و چراغ راه دل سوختگان گشتی. آری، دفاع از ولایت را، مادرت زهرا علیها السلام به تو آموخته بود، تا رایت سرخ حسین را تفسیرکنی، و در این زمان، منتظران را برای رسیدن به رایة الهدی، آموزگار باشی.

" مرید زینب، باید پیام عاشورا را حفظ کند، و رسالتش در جاده ی غفلت زده ی غیبت، همان تداوم رسالت عاشورایی زینب باشد."

او باید امام زمان خویش را بشناسد و با بصیرت زمینه ساز دولت حقه اش گردد.

که" اگر اهل ایمان پناهگاه حقیقی خود را بشناسند و به آن پناه برند مورد عنایت واقع خواهند شد."

بانویم! تو همان الگوی زن منتظری، تا او بتواند در استواری زینبی در تشکیل جامعه ی زمینه ساز مشارکت کند و اماده باش لبیک به ندای انا المهدی باشد. که او عشق به امام زمانت را در زمزمه هایت یافت، علم و شجاعتت را در کوفه دید، انس با پیامبرت را در لحظه ی تولدت دانست، شهید پروری ات را از عاشورا درس گرفت، صبر و رضایت را در کلامت شنید، وحجاب و عفاف را در نگاهت خواند.

ای زینب، ای دختر ولایت! وحال این ماییم که می خواهیم ندبه خوانی کنیم در هجران امام غریب و تنهایمان. و در این روز آمده ایم تا عیدانه بخواهیم.

به سمتی که دلت رضا می دهد رو کن و آرام بگو: سلام بر زینب که ناموس خداوند است. سلام بر بانوی شکوهمند تاریخ که نامش ایستادگی را بخاطر می آورد. ای اسوه ی صبوری! دیگر جانها را تاب فراق نیست، دعایمان کن آنگونه ای که دیگر خورشید دلهایمان را امام غریب و تنها نخوانیم و تو ای بانویم برای رسیدن به وصال جانان و پایان دادن بر این هجران  چراغ راهمان باش.   


برچسب‌ها: ولادت
[ دوشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٩ ] [ ٩:٥٥ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
نسیم شکوفایی

بسم رب المهدی

دوران ظهور، دوران گسترش علم و دانایی و جامعه ی امام زمان علیه السلام مدینة العلم است با آمدن آن منجی حقیقی، دانایی و فرزانگی بدیل جهل و نادانی می گردد و جهان از دانش آکنده می گردد.

از سوی دیگر خرد و عقلانیت جهان را فراگرفته، عقل گرایی و خردورزی از شاخصه های جامعه ی امام زمان علیه السلام است. و پیشرفت و تکامل علم به اوج خود می رسد. آن حضرت پس از ظهور، حکومت واحد جهانی تشکیل می دهد. جهان را آباد و عقول و اندیشه ها را کامل می سازد.

- برای رسیدن به چنین جامعه ای چه باید کرد؟

- ارکان چنین جامعه ای را چه چیزی تشکیل داده است؟

- علم و خرد و جنودش یا جهل و سپاهیانش؟

- رهبر چنین جامعه ای دانشمندی فرهیخته است یا جاهلی ناآشنا به علوم و فنون؟

ایرانی منتظر ظهور که خود را لایق رسیدن به مقام یُحِبّونَهُم و یُحِبّونَه می دانست برای تمامی این سؤالات جواب داشت. چنین جامعه ای علم محور است و رهبر آن فرهیخته ای دانشمند. پس باید آغاز می کرد و خود را به مقام شهروندی چنین جامعه ای می رساند. قدم در راه گذاشت. علم بهترین سلاحی بود که می توانست موانع مسیر سبز انتظار را از میان بردارد و او را به مقام وصال یار برساند.

او که چیزی پیش مشت بزرگی بر دهان آمریکا زده بود و دست نشاندگان او را که دانشگاه و غیر دانشگاه، سوار و بی سواری را از هم تشخیص نمی دانند به درّه شقاوت افکنده بود، حالا باید عقل و علم خود را کامل می کرد تا بتواند با کمک دست های پر قدرت خود به جامعه ی آرمانی امام نهضتش برسد و روح روح الله را از خود شاد نکه دارد.

سخنان گهربار پیامبر دینش که فرموده بود:" اگر علم در ثریا باشد حتماً مردمانی از ایران به آن دست می یابند." و " امروز تقویت بنیه ی علمی کشور فریضه است." که از زبان سلاله ی آن خاندان گوش جانش را به طنین انداخته بود به همراه جوهره ی وجودی اش که از ابوعلی سیناها و خوارزمی ها تشکیل می شد، همه شده بودند ابزاری برای شروع کارش.

آن ایرانی منتظر ظهور در طول این مسیر تمام خار و خس هایی که ابولهب های زمانه بر سرش ریخته بودند را به هیزمی برای گرمی کارش، تبدیل کرد و هم چنان ادامه می داد.

تا اینکه نتیجۀ تلاش هایش دست یابی به موفقیت های بزرگی در هوا فضا، نانو تکنولوژی، سلولهای بنیادی، صنعت، و از همه مهمتر به فناوری صلح آمیز هسته ای شد. او توانسته بود امید هایش را مبنی بر رسیدن به مقام اول علمی جهان که نزدیک ترین حالت به جامعه ی آرمانی اش بود را به سر منزل باور برساند. و به جهانیان بفهماند انتظار یعنی: پشت سر گذاشتن هرچه جهل و جمود است.

و حال قوای فرزند چنین سالهای پر جوش و خروش بکوش و بر عمل و بصیرت خود بیفزای تا بتوانی وقتی عصاره ی " سلونی قبل ان تفقدونی" به عرصه ی ظهور رسید سؤالی در خور برای این پرسش داشته باشی.

بکوش تا بتوانی وقتی که « ... و زمین گنجینه هایش را برای او چون پاره های جگرش بیرون می افکند و کلیه هایش را تسلیم او می کند...» در اردوگاه کارگزارانش حضور داشته باشی.

به امید روزی که او بیاید و عقل هایمان را که به گفته ی جد همیشه در انتظارش، صادق آل محمد صل الله علیه و آله، ستون وجودی ماست کامل شود و در اختیار فرزند عالم آل محمد قرار گیرد.

 

 

 


برچسب‌ها: مناسبتی
[ جمعه ٢٠ فروردین ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
بهار انقلاب

بسم رب المهدی

"خداوند تعالی وعده فرموده است که مستضعفین ارض را ، به امید وتوفیق خودش بر مستکبرین غلبه دهد و آن ها را امام وپیشوا قرار دهد. وعده ی خداوند تعالی نزدیک است . من امید وارم که ما شاهد این وعده باشیم ... ."امام خمینی (ره)

و فردا جمهوری اسلامی بر روی دوازده ستون نورانی نهاده خواهد شد ، فردا ایران را بااسلام بیعتی است . آری فردا لاله ی اسلام بر قله ی زمان می شکفد و نوید بخش تجلی حق و حاکمیت نظام اسلامی می گردد . آن گاه که روح الله به تاسی از قرآن کریم  ندا می دهد : "الیس صبح بقریب". و ملت ایران یکی از روز های الهی را به نظاره می نشیند ، در آن زمان که با صدای پر طنین خود جمهوری اسلامی را آری گفت تا به جنه الماوی خدا باوری و اسلام خواهی و حق جویی رهنمون شود .

آری خمینی کبیر پرتوی دیگری از خورشید آرمانی اش را نمایان نمود :"ما باید زمینه ی کا را فراهم کنیم ، کاری کنیم که عالم برای آمدن حضرت آماده شود." چرا که او همواره امید وار بود:"که ما به مطلوب حقیقی برسیم  واین نهضت ، به نهضت بزرگ اسلامی متصل بشود و آن نهضت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف است ."

و امروز ودیعه ی الهی در دستان ماست :" جمهوری اسلامی " و ما هنوز هم" در انتظار رویت خورشید" نشسته ایم ، از آن زمانی که روح الله تحقق راز بزرگ انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا را در گوش جانمان زمزمه کرد . که این همان نقطه اوج آرمان های اوست، "ما با صدور انقلابمان ... راه را برای ظهور منجی عج الله تعالی فرجه الشریف هموار می کنیم ."

" مردمی از شرق قیام می کنند و زمینه را برای دولت جهانی مهدی علیه السلام آماده می سازند "و گویی وعده ی الهی نزدیک است و هیهات که خداوند از وعده ی خود عدول نماید . چرا که آرمان فطری بشر تحت اراده ی خداوند حتما محقق می گردد. و اگر تو نتوانی در جهت تحقق آن گام برداری ، او قوم دیگری را بر می گزیند .«ای کسانیکه ایمان آورده اید ! هر کس از شما که از آیین خود باز گردد بداند که خداوند به زودی قومی را بر می انگیزدکه بسیار دوستشان می دارد و آنها نیز خداوند را دوست می دارند . آنان در برابر مومنان فروتن ودر مقابل کافران ومقتدرند.»مائده،54

وحال باید آماده بود برای هر گونه مجاهدت . به امید اینکه با بلوغ فکری وسیاسی در سایه ی اسلام مهیا شویم برای دیدار "طلوع فجر انقلاب مبارک حضرت بقیت الله " که فرمود صادق بوستان نبوی علیه السلام :" هر یک از شما باید خود را برای ظهور قائم آماده نماید اگر چه به فراهم سازی یک تیر . هرگاه خدای متعال کسی را دارای چنین نیتی بداند امید وارم عمر او را طولانی گرداند تا زمان ظهور را در یابد و به خدمتگزاری مولایش توفیق یابد . "

و"صبحگاه دوازده فروردین که نخستین روز حکومت الله است از بزرگ ترین اعیاد ملی و مذهبی ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرد و زنده نگه دارد" چرا که "گویی جهان مهیا می گردد برای طلوع آفتاب ولایت از افق مکه ی معظمه "


برچسب‌ها: مناسبتی
[ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸٩ ] [ ٦:٤۱ ‎ب.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
یازدهمین خورشید

بسم رب المهدی

در ربیع الثانی و در بوستان حسن شکفته می شود گلی بر شاخسار ولایت . گلی از باغ رسالت که سیراب می گردداز چشمه سار حکمت های لدنی .او که عطر وجودی اش از مدینه تا سامرا را خوشبو ساخته است و نامش رمز نیکویی ویادش الهام بخش صبوری است .

آری خانه ی امام هادی علیه السلام ستاره باران گشته است و حدیثه بانوی این منزل دیدگانش به برکت نور وجودی حسن علیه السلام روشن می گردد.

و هستی قیام کرده است  از برای تولد ابالمهدی . او که می آید تا یگانه ی خلقت را به شیعیان بشناساند . که تا جعفر کذاب ها نتوانندلحظه ای خود را در مقام امامت جابزنند .

یا ابالمهدی! ای خورشید مهدی پرور، آسمان دلمان چند وقتی است آهنگ بی قراری می نوازد . شمعدانی های پشت پنجره ی قفل شده و خاک گرفته انتظار چند وقتی است تنها وغریب ندای هل من ناصر ینصرنی سر می دهند و چشم های خسته نیز بر پشت درب فراق وابیضت عیناه می شود.مو لایم ندا بر آور و بگو کجاست عزیز دلها؟کجاست مونس قلب ها؟کجاست او که می گویند در خیمه ی سبز انتظار بی یاور مانده وهنوز شمارش یاران اندکش به سیصدوسیزده نمی رسد؟! کجاست غریب غریب نوازی که غروب عشاق را  پایان می دهد ؟و کجاست تنها ترین مولایی که در بین ماست وما را سلام می دهد ...و ما هنوز او را نشناخته ایم .

مولایم ! دستانمان را بگیر تا باشیم همان شیعه ای که  شاد می کند شما را. که شادی شما همان رضایت امام زمانمان است .یا ابا المهدی! برایمان دعا کن و در گوش جانمان زمزمه نما  که "کی وکجا وعده ی دیدار ما ؟"


برچسب‌ها:
[ چهارشنبه ٤ فروردین ۱۳۸٩ ] [ ٩:٠۸ ‎ق.ظ ] [ هم عهدان منتظر ] [ نظرات () ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون